Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Anna Makowiecka-Siudut
Wydawnictwo: Sonia Draga
Im Land der Feuerblume
historyczna

Rok 1852, Hamburg. W porcie spotykają się po raz pierwszy: młoda, żądna przygód Eliza, wiecznie zadumany Korneliusz i ich rodziny, które postanowiły podjąć ryzyko nowego życia w Chile. Każdy od kraju swoich marzeń oczekuje czegoś innego. Przed nimi nowy świat, nowa rzeczywistość, nowe wyzwania. Już na statku, który ma ich zawieźć do dalekiej, nowej ojczyzny, serce Elizy zaczyna mocniej bić...

Już na statku, który ma ich zawieźć do dalekiej, nowej ojczyzny, serce Elizy zaczyna mocniej bić do melancholijnego Korneliusza. Jednak na drodze do szczęścia młodej pary pojawiają się coraz to nowe przeszkody: bezlitosna przyroda, która stawia wszystkim nowe wyzwania, zawiść, zazdrość…
Czy osadnicy znajdą wreszcie swoje miejsce w obcym kraju na końcu świata, czy sprostają wyzwaniom, jakie niesie ze sobą dzika przyroda i surowy klimat? Czy wewnętrzne konflikty, nienawiść, zawiść i zazdrość wśród małej społeczności nie skażą na niepowodzenie ich walki o lepszą przyszłość? Czy znajdą szczęście i dostatek, po które wyruszyli na drugą półkulę zostawiając w ojczyźnie swoich bliskich?

źródło opisu: Sonia Draga

źródło okładki: Sonia Draga

irka | 2015-08-12
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

"Zawsze się wydaje, że w innym miejscu będzie lepiej" Antoine de Saint-Exupéry.

Interesująca książka o niemieckich osadnikach, przybyłych do Chile w połowie XIX wieku. Odarci ze złudzeń, podejmują walkę o przetrwanie, składając w ofierze własne życie, miłość i marzenia. Książka jest napisana nieskomplikowanym stylem, łatwo się czyta, lecz opisuje wydarzenia tragiczne i mało radosne. Jak na mój gust, za dużo jest w niej dialogów, a za mało opisów przyrody egzotycznego kraju. Pomimo minusów, chętnie sięgnę po kontynuację.

allison | 2013-01-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Napisana z rozmachem, barwna i bardzo ciekawa opowieść o losach grupy niemieckich emigrantów, którzy w XIX wieku zaczęli szukać szczęścia w Chile. Zamiast krainy mlekiem i miodem płynącej, czekały na nich jednak wielkie rozczarowania, porażki i cierpienia. I sporo czasu musiało upłynąć, nim bohaterowie zbudowali świat, w którym poczuli się bezpiecznie.

Autorka z ogromną pasją i znajomością tematu opisuje realia życia w zasiedlanym kraju, w którym wielkim wrogiem człowieka okazuje się przyroda - owszem, piękna i egzotyczna, ale jednocześnie nieujarzmiona, nieprzewidywalna i zaskakująca.

Dużym plusem są także przekonujące portrety postaci oraz relacje między nimi, w których aż eksplodują emocje i długo skrywane przeżycia. Mamy tu wielką miłość, namiętność, zazdrość, zdradę, przyjaźń, zdolność do wielkich poświęceń, ale i do zemsty...

Czyta się tę książkę jednym tchem i bardzo trudno oderwać się od lektury, tym bardziej, że wydarzenia nie są przewidywalne i na czytelnika czeka...

kasandra_85 | 2012-12-20
Przeczytana: grudzień 2012

Megsss | 2014-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Pierwsze słowo jakie nasuwa mi się po przeczytaniu tej książki to BARWNA. Barwna na każdej płaszczyźnie i w każdym tego słowa znaczeniu: Począwszy od kolorowej okładki, poprzez piękne, esencjonalne i pobudzające wyobraźnię opisy przyrody chilijskiej, gamę różnorodnych postaci, burzę emocji kipiących w ich wzajemnych relacjach itd. itd.. można by długo wymieniać. Wszystko to sprawia, że czytelnik „wsiąka” i wcale nie chce wyjść z tego kolorowego świata. Po skończonej lekturze miałam wrażenie, że właśnie rozstałam się z grupą dobrych znajomych, na co wcale nie miałam ochoty.
Godna polecenia, szczególnie dla miłośników niejałowych epopei rodzinnych.

Kasia | 2014-09-16
Przeczytana: 16 września 2014

Elaine | 2015-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Zgadzam sie ze wszystkimi pozytywnymi opiniami na temat tej ksiazki:)

Piekna, madra i wzruszajaca powiesc o historii milosci Korneliusza i Elizy, ktorym przez prawie 25 lat ktos lub cos stawalo na drodze do szczescia. Rzeczywiscie barwna saga rodzinna, godna polecenia!

Dodam tylko, ze po przeczytaniu tej ksiazki, mam kolejne podroznicze marzenie, zaraz po Nowej Zelandii - Chile!

PożeraczkaBooków | 2015-03-27

Książka opisujące niezwykłe losy emigrantów w Chile. Powieść pokazuje jakie trudne bywają w życiu wybory i jakie niosą ze sobą konsekwencje. Akcja dzieje się przez ćwierć wiecza, opisuje nowe pokolenie bohaterów. Dobrze się ją czytało, polecam :)

Aivalar | 2015-09-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Tam, gdzie nas nie ma, wcale nie musi być dobrze

Chcieli rozpocząć nowe życie. Wierzyli, że po długiej podróży czeka ich spełnienie marzeń, że wszystko to, co najpotrzebniejsze, samo wpadnie im w ręce. W obcym, egzotycznym kraju spodziewali się lepszych perspektyw na przyszłość i choć tęsknota za ojczyzną wydawała się przerażająca, byli gotowi zostawić ją za sobą i rozpocząć kolejny, w zamyśle szczęśliwszy etap. Nie mieli zielonego pojęcia, że oddalona o wiele kilometrów kraina nie ma nic wspólnego z idyllą… A ciężka praca to jedyna pewna rzecz.
„W krainie ognistego kwiatu” upolowałam na przecenie w Matrasie, dzięki czemu zamiast 35 zł, zapłaciłam jedynie 20. Nie ukrywam, że uwiodła mnie okładka, choć o kupnie ostatecznie zdecydował opis z tyłu. Książka trochę się naczekała na swoją kolej, jednak mogę potwierdzić, że było warto ją kupić. Carla Federico napisała przepiękną rodzinną sagę osadzoną w kolorowym, nieco jednak mrocznym Chile, w którym osiedliła się grupa emigrantów z...

Lina | 2014-08-11
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Książka o silnych kobietach i milczących mężczyznach. Wspólnie zaczynają nowe życie w Chile przechodząc przez czas śmierci i głodu. Zaczynają z niczym, ale dzięki wytrwałej pracy osiągają wszystko. Czas chleba przychodzi jednak w trzecim pokoleniu. Autorka ma dar opowiadania. Powieść wciąga i trudno się od niej oderwać. Łączy w sobie przygodę, romans, melodramat. Przypomina rozmachem "Przeminęło z wiatrem", choć bohaterowie "W krainie ognistego kwiatu" to zupełnie inna opowieść. Polubiłam ich. Autorka naszkicowała każdą postać w sposób, który pozwala poczuć ich żywą obecność. Książka nie pozostawia złudzeń co do życia. Opowiada historię trudną, ale sposób w jaki przechodzą przez nią jej bohaterowie budzi siłę i odwagę w przyjmowaniu wyroków losu. Życie zawsze wygrywa a historia się nie kończy. Jej ciąg dalszy nastąpi...tak przynajmniej obiecuje autorka.

Agulka7 | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

XIX wieczne Chile , emigranci niemieccy przybywający nowego kraju, ich walka o przetrwanie , cięzka praca i ich życiowe losy - fajna, warto przeczytać