Okładka książki Nawyk produktywności. Wszystko, czego potrzebujesz, aby osiągać w życiu maksymalne efekty Agnieszka Jarzębowska
Agnieszka Jarzębowska Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2018-09-18
2018-09-18
rozwój osobisty zarządzanie czasem produktywność

Okładka książki ARTIS Sławomir Ambroziak, Wojciech Banach, Jerzy Fryckowski, Agnieszka Jarzębowska, Andrzej Mielczarek, Maksymilian Tchoń, Anna Tlałka, Małgorzata Wątor, Bronisław Wojciechowski, Grażyna Wojcieszko, Tadeusz Zawadowski, praca zbiorowa
ARTIS Sławomir Ambroziak,...

Niestety to kolejna z tych książek typu "Zrób to, a będziesz zwycięzcą". Uzasadnieniem jest to, że sama autorka deklaruje, iż porady coach'a zmieniły jej życie. Generalnie książka zawiera zbiór banałów, na które każda osoba normalnie funkcjonująca prawdopodobnie sama by wpadła. Aby nie być tylko krytycznym, jako zaletę na pewno można uznać projekt okładki oraz to, że książkę całkiem szybko się czyta. Oprócz tego jako zaletę można zaliczyć przypomnienie polakom w jednym z rozdziałów o tym, że narzekanie do niczego dobrego nie prowadzi oraz rozdział o skupieniu się na teraźniejszości i skoncentrowaniu uwagi na obecnej chwili. Podsumowując to większość sposobów nie jest w żaden sposób poparta wiedzą na temat funkcjonowania umysłu, czy z zakresu psychologi. Po prostu jest podany przepis bez uzasadnienia oraz poparcia swojego przekonania co do jego skuteczności.

Widzę, że to pozycja mało znana. Ja też z Autorką spotykam się po raz pierwszy. Zdecydowanie książka "nie na raz", co autorka zaznaczyła. Książka to taka rozmowa z przyjacielem który daje dobre rady.
Właśnie, dobre podpowiedzi odnośnie naszego życia z dużym dodatkiem przykładów i możliwości zastosowania w realnym życiu. Nie będę już wspominał o tym, że trzeba wszystko zapisać.
W pewnym momencie autorka wskazała, iż nie jest zwolenniczką notatek z telefonu, ale nie podała czemu. Jednak można się domyślić po kolejnych rozdziałach, że jest to spowodowane tym, że telefony zabierają nam dużo czasu. Znam to niestety z autopsji.
Dobre pomysły na weekend? Ale w sam weekend brak pomysłów? Zapisz sobie to co możesz zrobić, jeżeli tylko przychodzi tobie to do głowy. Brak pomysłów na wyjazd? Zapisz sobie kilka miejsc, obierz nawet stałe do którego chcesz wracać i wybieraj z listy. Brak motywacji? Zapisuj sobie sukcesy. To jest coś czego nikt tobie nie odbierze - twoje małe sukcesy.
Można by tak wymieniać w nieskończoność, albo sięgnąć po tą książkę - jeden z lepszych poradników które przeczytałem. Organizacja czasu w pigułce - to może być zdanie podsumowujące wszystkie moje powyższe zdania.

Krótkie i konkretne rozdziały z poradami. Warto przemyśleć i zacząć stosować.

Krótkie i konkretne rozdziały z poradami. Warto przemyśleć i zacząć stosować.

Format krótkich rozdziałów i prosty przekaz pozwala wręcz "biec" przez tą publikację. Chodź mam pewne uczucie niedosytu przez stosowanie miejscami pewnych wyidealizowanych uproszczeń, książkę polecam.

• Rozwój
  • Storytel