Przestań odwlekać i zacznij działać!

Wydawnictwo: Złote Myśli
poradniki
rubens

3 godziny trwało odwlekanie napisania tego tekstu... ...który ostatecznie powstał w niecałą godzinę. Jest tak krótki, że przeczytasz go w 5 minut. Nie odkładaj tego na później. Mało tego, aby pomóc Ci uporać się odwlekaniem, zabierzemy Ci zaraz wszystkie wymówki. Tekst będzie krótki i konkretny, bo jaki sens ma pisanie długiego tekstu, jeśli to ma być dla Ciebie główna wymówka, żeby odłożyć...

3 godziny trwało odwlekanie napisania tego tekstu...
...który ostatecznie powstał w niecałą godzinę.
Jest tak krótki, że przeczytasz go w 5 minut. Nie odkładaj tego na później.

Mało tego, aby pomóc Ci uporać się odwlekaniem, zabierzemy Ci zaraz wszystkie wymówki. Tekst będzie krótki i konkretny, bo jaki sens ma pisanie długiego tekstu, jeśli to ma być dla Ciebie główna wymówka, żeby odłożyć przeczytanie go na później?

Nie masz czasu? Zaraz się dowiesz dlaczego.
Lubisz odwlekać? Obok tej książki nie przejdziesz obojętnie. Też zaraz się dowiesz dlaczego.
Dowiesz się też, ile kosztuje Cię odwlekanie.

Często na "psychiczne przygotowania" do jakiegoś zadania poświęcamy znacznie więcej czasu niż na konkretne wykonanie tego zadania. Absurd, prawda? Niestety prokrastynacja, czyli inaczej odkładanie rzeczy na później, to problem wielu ludzi. Niektórzy jednak nauczyli się sobie z tym radzić.

Bartek Popiel napisał tę książkę w 22,5 godziny. W ciągu kilku dni. Po prostu usiadł i napisał. Wie, jak efektywnie wykorzystywać czas, rozbrajać wszelkie wymówki i skoncentrować się na zadaniu.

Książka ma niewiele ponad 100 stron i jest niezwykle konkretna. Inaczej w ogóle byś jej nie przeczytał, odkładając to na później, jak to często się dzieje z 300-stronicowymi tomami, prawda?

Tutaj chodzi o efekt, aby coś w końcu się zmieniło. Pod warunkiem że tak naprawdę tego chcesz, bo może jest Ci dobrze w aktualnej sytuacji? Ale chyba nie czytałbyś wówczas tego tekstu.

I niech Ci nawet przez myśl nie przechodzi teraz: "Ale ja nie mam teraz czasu".

Brak czasu to najgroźniejsza
wymówka powodująca nieustanne odwlekanie.
Brak czasu powstaje wówczas, gdy swój czas poświęcasz na realizację rzeczy mało istotnych, które nie mają większego wpływu na Twój rozwój i efekty, jakie osiągasz. Angażując się w rzeczy mało istotne, masz bowiem wyśmienitą wymówkę, aby odkładać na później rzeczy trudniejsze, ale znacznie ważniejsze. W efekcie gonisz nieustannie swój ogon, narastają stres i frustracja. Można to zmienić.

"Jeśli będziesz robić w życiu rzeczy łatwe, Twoje życie będzie trudne.
Jeśli jednak zaczniesz robić rzeczy trudne, Twoje życie stanie się łatwiejsze".

Moglibyśmy teraz pisać jeszcze bardzo dużo o samej książce, o tym, że Bartek Popiel zdradza w niej, czym jest tzw. Diamentowa Sekwencja, czyli zestaw siedmiu kroków, które pomogą Ci przejąć kontrolę nad leniwym słoniem. SŁONIEM?!

Tak, słoniem. Jest też mowa o jeźdźcu, którym jesteś Ty i masz stery w swoich rękach. Moglibyśmy szczegółowo opisać, że w tej książce znajdziesz jedną z najprostszych metod walki z prokrastynacją, czyli 5 bazowych punktów, które często wystarczają, żeby mocno ruszyć do przodu.

Ale nie ma sensu o tym pisać,
jeśli i tak będziesz zwlekał z jej przeczytaniem. Działaj teraz!

źródło opisu: Wydawnictwo Złote Myśli, 2012

źródło okładki: http://www.zlotemysli.pl/prod/12358/przestan-odwle...»

Cezar Kolcz | 2017-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Książka napisana językiem dosadnym. Czy to minus czy plus? Musisz drogi czytelniku ocenić sam, bo dla mnie ten język był wielkim plusem. Czułem się jakbym słuchał monologu dobrego kolegi, a nie kogoś kto próbuje mi się sztucznie przymilać i wmawia mi, że będzie dobrze bez wkładu własnego i bez ruszenia moich czterech liter.
Wskazówki podane w tej książce są podane w sposób praktyczny. Nazwy aplikacji są podane z nazw produktów, a nie metodą "wpisz i znajdź sobie jakiś".
Czy ta książka ma jakieś minusy? Myślę, że długo mógłbym się zastanawiać nad znalezieniem ich...
Czy mogę polecić tą książkę ? Tak, każdemu kto chce spróbować zmienić coś w swoim życiu nie licząc na cud. No i przy okazji wynieść śmieci :) Pozdrawiam

isabelle142 | 2017-05-11
Przeczytana: 04 maja 2017

Materiały Bartka Facebook podsuwał mi od jakiegoś czasu. Któregoś razu zdecydowałam się sprawdzić, o co halo. Zapisałam się na darmowe szkolenie o efektywnej nauce, potem na newsletter, zasubskrybowałam go na YouTube, ba, kupiłam nawet kurs 'Extreme Productivity', przy czym utknęłam gdzieś w jego połowie (sic!). Dostałam również od niego dwa audiobooki, a 'Przestań odwlekać' jest tym, od którego zaczęłam słuchanie jadąc kiedyś autobusem, a skończyłam niedawno.

Cóż, to, w jak krótkim czasie e-book został napisany, a audiobook nagrany, nie wyszło tej książce na dobre. Gdyby autor poświęcił jeszcze trochę czasu na korektę, dałoby się uniknąć chociażby pewnych błędów językowych. Wersja słuchana także mogłaby być lepsza, gdyby Bartek się trochę przyłożył i 'zagrał' głosem. Tak dobrze się go słucha na szkoleniach czy filmikach, tymczasem tutaj ewidentnie czytał na głos (i to na domiar złego na chybcika, bez większej dbałości o intonację itd.) i wyszło to strasznie sztucznie.

Dosadność...

Magda | 2018-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

W porównaniu do "Zrobię to dzisiaj!" audiobook nagrany o niebo lepiej, lektor wyraża emocje, bardzo przyjemnie się tego słucha. Jeśli zaś chodzi o treść, to podoba mi się dosadność autora, nieowijanie w bawełnę i szczerość. Przydatne ćwiczenia i porady, jeśli ktoś ma ograniczony czas, to polecam przeczytać tę książkę zamiast "Zrobię to dzisiaj!", bo jest po prostu lepsza, bardziej zaawansowana (zwłaszcza, jeśli ktoś siedzi już n lat w rozwoju osobistym).

Adam | 2017-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2017

Dobra książka, autor tłumaczy przyczyny odwlekania i podaje rady jak z nimi sobie radzić. Polecam.

Aleksander Zawalich | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Pozycja zawiera wskazówki, jak poradzić sobie z odwlekaniem, a także wyjaśnia czytelnikowi mechanizm tego procesu. Zawiera też trochę ostrego języka - nie każdemu może się to spodobać. Dla osób dopiero zaczynających czytać o produktywności może być ciekawa. Mnie osobiście nie zachwyciła.

Matemax | 2013-09-19
Przeczytana: 19 września 2013

Książka może nie jest specjalnie odkrywcza, ale napisana dosadnie i celnie punktuje rasowego odwlekacza! Czas wziąć się do roboty!

L8onka | 2019-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2019