Proces Ludobójcy Amona Goetha

Wydawnictwo: Centralna Żydowska Komisja Historyczna
deadboy

Opis procesu hitlerowca Amona Leopolda Goetha (komendanta obozu w Płaszowie) oskarżonego o zbrodnię ludobójstwa, sformułowaną w akcie oskarżenia z dn. 6 X 1945 r. przeciwko zbrodniarzom norymberskim. Proces ten ilustrował krwawe męczeństwo 6 mln Żydów, wymordowanych przez Niemców. Tekst książki, opierając się w całości na stenogramach z procesu, daje jego wierny obraz, stając się przez to książką dokumentalną.

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Dominik | 2013-09-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, historia, Mgr
Przeczytana: 2010 rok

Szokujący stenogram z procesu jednego z najgorszych nazistowskich zbrodniarzy. Postaci dziś praktycznie zapomnianej, kojarzonej jedynie z filmu "Lista Schindlera". Co spowodowało, że w czasie procesu Goetha po raz pierwszy w polskim prawodawstwie padło słowo "ludobójstwo"? Trudne i wciągające studium życia i zbrodni człowieka, który dokonał zbrodni tak potwornych, że wzbudzał paniczny strach w tysiącach więźniów nazistowskiego obozu w Krakowie-Płaszowie.

deadboy | 2013-06-18
Na półkach: Przeczytane, 2017