Harper's Ilustrated Biochemistry, Twenty-Seventh Edition
9788320045543
biochemia
Ego_Sum

Kolejne polskie wydanie znanego i cenionego podręcznika dla studentów medycyny obejmuje - podobnie jak wydania poprzednie - podstawy biochemii, przedstawione w zwięzłej, przyjaznej i interesującej formie. Autorzy zadbali, aby uwzględniało ono najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie nauki, mające szczególne znaczenie w medycynie. Cały materiał książki został unowocześniony oraz uzupełniony o...

Cały materiał książki został unowocześniony oraz uzupełniony o nowe ryciny i pozycje piśmiennictwa. Nowością jest rozdział dotyczący bioinformatyki i biologii komputerowej - coraz intensywniej rozwijających się dyscyplin nauki. Dużo więcej miejsca poświęcono też nowoczesnym metodom projektowania nowych leków, opartym na postępach genomiki i proteomiki. Położono również większy nacisk na znaczenie spektrometrii mas w diagnostyce chorób metabolicznych. Cennym dodatkiem są zamieszczone na końcu książki spisy użytecznych stron internetowych oraz czasopism z dziedziny biochemii lub pokrewnych, zawierających prace o tematyce biochemicznej

źródło opisu: http://www.wydawnictwopzwl.pl/szukaj/prd,biochemia...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwopzwl.pl/szukaj/prd,biochemia...»

Biochemię lubi się, albo się nie lubi. Ewentualnie uczucia do niej zależą od tego, z kim się ma te zajęcia :)
Książka nie jest raczej z tych przyjaznych studentowi, ale jest całkiem mądrze napisana. Nie wina podręcznika, że biochemia jest taka, jaka jest. Bo jaka jest biochemia - każdy widzi.
To opinię wymyśliłam... wszystko przez to, że mi się cykl Krebsa przed oczami pojawił, a mam przyjemniejsze wspomnienia z lat studiów, serio!
Nie lubiłyśmy się z biochemią za bardzo, jakoś nie po drodze nam było ;)

Shino11 | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, Nauka/Studia

Jedna z dwóch podstawowych książek do nauki biochemii. Z pewnością ciekawa i bogata w informacje, jednak, porównując do Biochemii Stryera, zdecydowanie mniej jasna, zrozumiała. Schematy jak dla mnie mało czytelne i trudne do zapamiętania na pierwszy rzut oka. Treść miejscami zawiła i niewyjaśniona w prosty sposób.

Mój koszmar. Miałam nieco wcześniejsze wydanie, które było jeszcze grubsze i jeszcze mniej przejrzyste.
Mało kolorów, schematy suche, literki drobne.
Baaaardzo nie chciało się tego czytać, ale to był podręcznik obowiązkowy na naszej uczelni i trzeba było to przecierpieć.
Cierpiałam...

Sofia | 2015-08-24

Przeczytane to za mało.... nieprzespane noce i długie wieczory spędzone na wkuwaniu tego na blache będą niemiłym wspomnieniem po obcowaniu z tą książką.

Buzz | 2016-02-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Medycyna
Przeczytana: 02 lutego 2016

Nie taka zła ta książka. Na początku ciężko mi było ją czytać, ale potem nabiera się wprawy i uczy się z niej jak z każdej innej książki. Trzeba wziąć pod uwagę, że nie została ona zrobiona pod studentów, a raczej jako podstawy biochemii dla osób zainteresowanych. I w tej formie się sprawdza, natomiast w przypadku pierwszego kontaktu z biochemią znacznie lepiej się sprawdza Bańkowski, który tłumaczy wszystko łopatologicznie. Książka wprawdzie zawiera momentami dziwne, bardzo szczegółowe i mało przydatne informacje, ale jak wspomniałem, jest to książka dla interesantów. Za to niektóre ryciny są warte uwagi jak np. z glikolizy i glukoneogenezy, gdzie wszystkie reakcje są przedstawione w jednym miejscu.

wolanka | 2013-10-01

Jedna z moich ulubionych prac w tym temacie, niezastąpiona przy nauce. Czytelne schematy, precyzyjne objaśninia i bardzo dużo informacji. Ponadto bardzo dobry spis treści i indeks, opisane tak by faktycznie pomagać w znalezieniu potrzebnych informacji.

SkazanaNa Książki | 2017-11-10
Przeczytana: 2017 rok