kryminał, bookrage
Pablos

Zbiór mrocznych opowiadań grozy, pełnych morderstw i zagadek. Część z nich ukazała się już w czasopismach, natomiast inne mają premierę właśnie w BookRage.

źródło opisu: http://bookrage.org/

źródło okładki: http://bookrage.org/

Jowi | 2014-03-28
Przeczytana: 27 marca 2014

"Maski" zaczęłam z zaciekawieniem, a skończyłam z wielkim rozczarowaniem. Pomysły i zamierzenia autorów może i były dobre, ale wykonanie totalnie beznadziejne. Z tomiku aż wieje nudą i okropnym chaosem. Każde z opowiadań ma niby straszyć, ale w zasadzie Czytelnik otrzymuje bezsensowne i z trudem posklejane obrazy. Często powtarzające się wątki, nużące opisy, bohaterowie bez charakteru i życia, błędy stylistyczne, zapożyczanie cudzych wątków ( np. stale powtarzający się motyw hotelu skojarzył mi się z "Lśnieniem" Kinga ) brak spójności - sprawiają, że czytanie jest męką a nie przyjemnością. Ostatnie strony ledwo zmęczyłam. Zdecydowanie odradzam! :)

Matylda Saresta | 2017-04-30

Bardzo, BARDZO DOBRE (moim zdaniem) opowiadania grozy - polecam!

Meszuge | 2014-02-12
Przeczytana: 18 lipca 2013

Zbiorek opowiadań (s-f i horrory), na które składają się: „Maski”, „Pod krzyżem świętego Andrzeja”, „Jej obraz”, „Krople lodu”, „Prawo ostatniej nocy”, „Labirynt” i „Wyspa”. Kupiłem je w jakimś pakiecie w BookRage (wersja elektroniczna) i chyba tylko dlatego nie żałuję za bardzo wydanych pieniędzy, bo kwota nie była poważna.
„Prawo ostatniej nocy” zawiera kilka dobrych momentów, ale reszta to produkcja dla niezbyt ambitnych czasopism kupowanych do podróży, które bez żalu zostawia się na ławce w przedziale, gdy pociąg staje na stacji.

Izoldka | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Ciężkie, trudne do strawienia, męczące...
Obłęd i obsesja - tym zafascynowani są autorzy, ale czy też czytelnicy?
Pomysły na opowiadania może i dobre, ale raczej jest to lektura dla tych, którzy lubują się w poronionych wizjach żywcem wziętych ze świata alkoholika-schizofrenika.

Roddy | 2013-10-21
Przeczytana: 19 października 2013

Zawiodłem się na tym zbiorze opowiadań. Bohaterowie notorycznie nadużywają alkoholu lub innych środków odurzających i mają straszne przygody. A może straszne zwidy w delirce? - nie wiadomo tego, i nawet zakończenia zwykle nie dają odpowiedzi.
Fabuła prowadzona chaotycznie, sporo wątków nie zamykanych, nawet błędy ortograficzne "szlak (sic!) go trafił", nasuwa przypuszczenie, że autor pisał to będąc w stanie niewiele lepszym niż jego bohaterowie.
Mały plusik za budowanie napięcia i atmosfery thrillera, przyznać trzeba, poprawne.

Michał | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

Kilka opowiadań, całkiem niezłych. Denerwowało mnie jednak ciągłe pomieszanie snów z rzeczywistością - czytam, czytam i nagle bohater się budzi, bo to wszystko był sen - nie lubię tego.

DagonX | 2015-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Zbiór kilku opowiadań, które teoretycznie miałyby być straszne i pełne tajemnic. Niestety w większości nie są. Co prawda występują motywy i fragmenty, które mogłyby wzbudzić pewien niepokój, ale niestety dalsza (bądź wcześniejsza) część tekstu psuje kompletnie efekt.

lowsys | 2013-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2013

Kilka dobrych pomysłow na opowiadania utopionych w nieporadności autorów.

Hildeth | 2016-01-23
Na półkach: Przeczytane, E-booki