Nadchodzący sztorm

Cykl: Derrick Storm (tom 1)
Wydawnictwo: 12 Posterunek
A Brewing Storm
Derrick Storm, CIA, FBI, spisek
Piotr

Pierwsza część trylogii przygód Derricka Storma, napisana przez czołowego autora z listy bestsellerów „New York Timesa”, Richarda Castle’a, dostępna jedynie w formie eBooka. Kiedy Derrick Storm musiał opuścić CIA, nie mógł tak po prostu się wycofać. Musiał upozorować swoją śmierć. Gdy więc jego były szef, który w przeszłości uratował mu życie, prosi go o wyświadczenie przysługi...

Kiedy Derrick Storm musiał opuścić CIA, nie mógł tak po prostu się wycofać. Musiał upozorować swoją śmierć. Gdy więc jego były szef, który w przeszłości uratował mu życie, prosi go o wyświadczenie przysługi przeprowadzenia śledztwa w sprawie głośnego porwania, Storm wie, że gra idzie o wyższą stawkę niż tylko życie syna senatora. Podjęcie się śledztwa oznacza przywrócenie Storma z wcześniejszej emerytury i jego powrót do Waszyngtonu. Działając obok seksownej agentki FBI April Showers, ale niezupełnie z nią współpracując, Storm musi odgadnąć, o co chodzi w zagmatwanym gąszczu żądań okupu i skomplikowanej sieci prywatnych związków i międzynarodowej polityki. Dociera do samego sedna sprawy porwania, ale sztorm wciąż się zbliża…

źródło opisu: http://www.12posterunek.pl/?page_id=59

źródło okładki: http://www.12posterunek.pl/wp-content/uploads/2012/10/brewingstorm.jpg

Katarzyna | 2014-10-02
Na półkach: Zrecenzowane
Przeczytana: 29 września 2014

„Nadchodzący sztorm” to pierwsza część trylogii przygód Derricka Storma,, Richarda Castle’a. Thiller szpiegowski krótki, a dzięki temu szybko się go czyta.
Derrick Storm to były agent CIA, który wiele lata temu upozorował własną śmierć, by móc odejść z wywiadu. Ale jak się okazuje nie tak łatwo opuścić agencje rządowe, które prędzej czy później się o człowieka upomną… Tak jest i w tym przypadku. Były szef agenta prosi go o przysługę przeprowadzenia śledztwa w sprawie głośnego porwania. Storm podejrzewa, że zagadka będzie bardzo trudna do rozwiązania zwłaszcza, że nie o chodzi tylko o życie pasierba senatora.
Oczywiście książka była niewiarygodnie przewidywalna, ale domyślam się, że taka miała być. Mi osobiście się podobała. Może nie porywa, szału nie ma, ale przyjemnie przy tej pozycji się „odstresować”.

Arkadiusz | 2014-04-24
Na półkach: Sensacja
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Jeśli chodzi o pierwszą część przygód Derricka Storma, nosząca tytuł Nadciągający Sztorm (w oryginale Brewing Storm), która jest jedną z części trylogii składającej się jeszcze z mini-powieści pt. Wściekły Sztorm i Krwawy Sztorm, to jest to po prostu twór szalonego grafomana, który nigdy nie powinien opuścić jego szuflady.

Tak żałośnie przewidywalnej, schematycznej i nieciekawej książki nie czytałem już od dawna. Wszystko jest w niej dokładnie takie jakie wymarzyłby sobie twórca filmów klasy Z. Sztampowy główny bohater, były agent CIA obecnie żyjący na odludziu pod przykrywką własnej śmierci. Jego szef, doświadczony agent w służbie czynnej, wobec którego nasz bohater ma dług wdzięczności, stąd też wraca aby mu pomóc. Młoda agentka FBI, piękna i niedoświadczona, choć inteligentna i przebiegła na swój sposób. Stary zatwardziały polityk, przekupny i znający polityczne machinacje na wylot, któremu porywają pasierba chcąc uzyskać okup. Do tego narzeczona chłopaka i ruska mafia w tle....

Weronika | 2013-06-11
Na półkach: Od Wydawnictw
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Moja recenzja:

Radosław Gabinek | 2013-03-24
Na półkach: E-booki
Przeczytana: 24 marca 2013

Książka bardzo szybka. Nie ma w niej zbędnych opisów,czy też przestojów. Jest za to szybka akcja. Tak naprawdę to po zakończeniu miałem wrażenie, że to było coś w rodzaju odcinka pilotowego serialu:) W każdym razie warto przeczytać chociaż pierwsze spotkanie z agentem Stormem jak narazie szału nie robi.

| 2015-06-09
Na półkach: Uwielbiam!
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Nadchodzący Sztorm, to pierwsza część trylogii przedstawiająca losy byłego agenta wywiadu, Derricka Storma. Pełna toczącej się z zawrotną prędkością akcji i napięcia, które nie opuszcza czytelnika ani na chwilę, tworzy z niej całkiem dobrą sensację, którą czyta.

zapraszam do zapoznania się z recenzją :)

Mieczysław | 2013-05-12
Przeczytana: 12 maja 2013

Taki sobie króciutki kryminał - porwanie członka rodziny przedstawiciela amerykańskiej elity politycznej i tak dalej. Dla mnie mało ciekawe, to zupełnie inny świat.

Maciej | 2013-12-19

Po lekturę sięgnąłem z czystej ciekawości - po obejrzeniu serialu Castle. Niesamowite jest dla mnie stworzenie fikcyjnego autora prawdziwych książek - stąd taka, a nie inna decyzja. Po pierwsze zmuszony jestem przyczepić się do tłumacza. "Nadchodzący sztorm"?? Poważnie? Skoro główny bohater na nazwisko ma Storm - nie powinno tłumaczyć się w tytule Jego nazwiska... Drogi tłumaczu - to Ty tłumaczyłeś "Dirty Dancing" jako wirujący seks??
Ale - do rzeczy. Bardzo krótkie, w żołnierskich słowach i niemal niewybaczalnych skrótach myślowych opowiadanie, które po zapoznaniu się z głównym bohaterem serialu - R. Castle - jest od 10 strony przewidywalne od początku do końca.Dobre opowiadanie na zabicie czasu w pociągu relacji Warszawa - Łódź - bo mniej więcej tyle czasu trzeba poświęcić. Nie ma szału, nie ma zawodu. po prostu dobre.

Iwona | 2015-06-25
Na półkach: 2015
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Spodziewałam się czegoś więcej.
Oglądałam kilka odcinków serialu Castle i sądziłam, że książka może być ciekawa, nieco się przeliczyłam.

Generalnie co w temacie:

Jest pierwsza część trylogii o losach Derricka Storm'a byłego agenta CIA pracującego pod przykryciem Steve Manson. Dlaczego pod przykryciem, a no dlatego, że została upozorowana jego śmierć.

Pewnego dnia zjawia się po niego helikopter, gdyż były szef Derricka potrzebuje jego pomocy w odnalezieniu porwanego pasierba senatora i ustaleniu kto jest porywaczem, gdyż senator nie posiada już wiary w możliwości i umiejętności służb FBI.

PS
nie podobało mi się na końcu, że traktują Richarda Castle jako prawdziwą postać a nie fikcyjnego autora, którym jest

Magda | 2014-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Dla wiernej fanki serialu "Castle" seria o Derrick'u Stormie, była jedną z pozycji obowiązkowych... i nie sprawiła mi zawodu! Oczywiście książka była bardzo krótka, pełna akcji rodem z kina klasy B i niewiarygodnie przewidywalna, ale przecież taka miała być!!! Wspaniały "przerywnik" pomiędzy odcinkami ulubionego serialu.

RafikTornado | 2014-03-02
Na półkach: E-booki
Przeczytana: 02 marca 2014

To druga książka Castle'a która przeczytałem.
Poprzednia traktowała o Niki Heat i była o niebo lepsza.