Tajemnica willi Sielanka

Okładka książki Tajemnica willi Sielanka Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Okładka książki Tajemnica willi Sielanka
Jacek SkowrońskiMaria Ulatowska Wydawnictwo: Filia Cykl: Joszka i Olka (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Joszka i Olka (tom 2)
Filia
2022-07-27
2022-07-27

Okładka książki Zaginiony rękopis Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Zaginiony rękopis Jacek Skowroński, M...
Okładka książki Kobiety Rawenów Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Kobiety Rawenów Jacek Skowroński, M...
Okładka książki Taki krótki urlop Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Taki krótki urlop Jacek Skowroński, M...
Okładka książki Dziedziczka z Moczarowisk Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Dziedziczka z ... Jacek Skowroński, M...

Po ostatnim urlopie, jakże krótkim, ale i intensywnym, który poznaliśmy w książce „Taki krótki urlop”, bohaterowie wybierają się aby odpocząć do Willi Sielanka.
Chcą tam troszkę ogarnąć i jak się uda, przywrócić pensjonat do dawnej świetności, a także otworzyć tam bistro.
Jak się możecie domyslić...
Tam gdzie Olka i Joszka się pojawiają to o całkowicie spokojnym odpoczynku mowy być nie może :P

Pani Maria Ulatowska i Pan Jacek Skowroński znowu zabierają nas do stworzonego przez siebie świata, który po prostu wciąga od pierwszych stron! Kobieta z przeszłości, kolega szkolny, który przyjechał z USA, mąż pacjentki oskarżający ich o błąd w sztuce lekarskiej... Trochę się tego wszystkiego im nazbiera, a co za tym idzie... Przygotujcie się na prawdziwy rollercoaster wrażeń!

Polecam serdecznie!

Jak się możecie domyslić...
Tam gdzie Olka i Joszka się pojawiają to o całkowicie spokojnym odpoczynku...

Aleksandra i Joachim po zakończonej akcji w aferze sopockiej, związanej z mafią i handlem organami, wracają do normalności. Realizują się jako kardiochirurdzy i planują ślub. Ich rodzice fundują im podróż poślubną, a raczej przedślubną i wysyłają zakochanych na wakacje na Madagaskar. Tam poznają grupkę turystów z Polski, z którymi utrzymują sporadyczny kontakt po powrocie do kraju. Z całej ekipy, najbardziej da im się we znaki pewne małżeństwo. Klara i Tomasz (głównie mężczyzna) zalezie im za skórę tak bardzo, że oboje nie dość, że zmienią miejsce pracy, to i zamieszkania. Czy Ola i Joszka wyprostują to, co się skomplikowało i czy ich życie wróci na właściwe tory?
‌Dziś przedstawiam drugi tom cyklu urlopowego. Para głównych bohaterów, Ola i Joszka znów popadają w tarapaty. Ich kłopoty znów, tak jak w poprzednim tomie, mają swój początek od nieszczęsnego wyjazdu na wakacje. Wolny czas, który spędzają nie zapowiada burzy, która nastąpi w ich życiu. Ba! To nie będzie burza, lecz prawdziwa rewolucja, do której będą zmuszeni, postawieni pod ścianą. Przekonają się jednak, że nie są zostawieni sami sobie i wokół siebie mają sporo życzliwych im osób.
‌Ta historia obyczajowa jest przeplatanką różnych wątków, a także osobowości. Jeden człowiek ma powiązania z drugim, a ten drugi z kolejnym i bohaterowie wpływają na losy innych bohaterów. Nie brakuje tu powrotów do przeszłości oraz spraw, które niekoniecznie chciałyby ujrzeć światło dzienne. Będzie toczyć się także śledztwo i oczywiście przysłowiowa walka dobra ze złem, w której czytelnik zasmakuje zemsty, oszczerstw, pomówień i szantażu.
‌Losy pary głównych bohaterów dosyć mocno mnie zaciekawiły. Nie ukrywam, że byłam pod wrażeniem ich opanowania, rozsądku i godzenia się z losem. Niestety, nieco nużyły mnie wstawki związane z historią rodziny Oli. Miałam też problem ze stylem - zdarzały się bowiem słowa w tekście, których nie znałam i musiałam sprawdzać, co oznaczają. Te minusy jednak mnie nie zniechęciły do trzeciej części, bowiem ta kończy się pewną, niewyjaśnioną zagadką, a mnie mocno zaintrygowało jej wyjaśnienie.

1964

Kończąc poprzedni tom myśleliście, że bohaterowie zostawiają za sobą trudny czas. Nic bardziej mylnego, w wyniku wcześniejszych zdarzeń nie mogą wrócić do zawodu i miejsc, które dotąd były ich życiem. Zaczynają wszystko od nowa, w innym zawodzie. Czy poradzą sobie z nowymi wyzwaniami? Czy tajemnica tytułowej willi zostanie rozwikłana? Jakie zdarzenia będą udziałem Aleksandry, Joachima i ich starego przyjaciela?

Nic w tej książce się nie dzieje.. I to zakończenie... Nie zainteresowało mnie na tyle aby sięgnąć po kolejne części.

Drugi tom z serii "Ola i Joszka" zdecydowanie lepszy.
Od samego początku wciąga i z chęcią czyta się dalsze losy pary kardiologów,którzy w pierwszym tomie w czasie krótkiego urlopu wpadli w nie lada kłopoty.
Z przyjemnością czytałam, co w ich życiu się zmieniło i jaką tajemnicę skrywa tytułowa willa "Sielanka".
Sporo zaczętych wątków i cieszę się,że to się tak nie skończy ,gdyż,będzie kontynuacja,nie mogę się doczekać,bo tego typu historie uwielbiam czytać.

Drugi tom z serii "Ola i Joszka" zdecydowanie lepszy.
Sporo zaczętych wątków i cieszę się,że to się tak nie skończy...

"Tajemnica willi Sielanka" to pierwszy audiobook, który odsłuchałam w nowym roku. Jest to druga część serii "Joszko i Olka" i zarazem kontynuacja przygód głównych bohaterów książki "Taki krótki urlop". Joachim i Aleksandra wracają do pracy po pamiętnym urlopie, który sporo namieszał w ich życiu. Wydawać by się mogło, że skupią się teraz na pracy i planowaniu wesela, jednak kolejne kłopoty już się do nich dobijają. Oboje na pewien czasu muszą zniknąć z pola widzenia i zamiast skalpela zaczną używać noży tyle, ze w bistro. Czy powrót do ich wyuczonego zawodu będzie możliwy? Czy może nowo odkryte tajemnice pochłoną ich do tego stopnia, że zapragną czegoś zupełnie innego...?

Bardzo ciekawa kontynuacja w której sporo się dzieje, a bohaterowie muszą zmagać się z coraz to nowymi wyzwaniami. Trochę może mylić spora ilość różnych wątków, ale wartka akcja, ciekawie nakreślone postacie i intrygująca fabuła sprawiają, że lektura wciąga na całego. Ponownie broni się tutaj fajny humor i klimat, więc to dodatkowy plus ;)

Czyta się szybko. Nawet nie czytając pierwszej części jest się zorientowanym. Jedno ale: informacji i wątków na kilka tomów. Czekam na ciąg dalszy.

Olka i Joszka na pewien czas muszą zniknąć, a skalpele zamienić na… noże kuchenne. Mają nadzieję, że wszystkie nieporozumienia szybko się wyjaśnią, a oni będą mogli powrócić do swojego życia. Jednak czas płynie, a tak się nie dzieje. Para kardiologów przystosowuje się więc do nowego zawodu: otwierają bistro, które przebojem wdziera się na bydgoski rynek gastronomiczny.
Mimo sukcesów odnoszonych w nowym zawodzie Aleksandra i Joachim tęsknią do Starego Morsa, swojego ordynatora oraz do zabiegów i operacji kardiochirurgicznych. Ordynator obiecał im, że niedługo do niego wrócą i ze wszystkich sił stara się ten powrót przyspieszyć.
A Olka i Joszka mają jeszcze jeden atut – najpotężniejszą broń. Jest nią przyjaciel ze studiów, pewien tajemniczy policjant, członek tajnej jednostki specjalnej, specjalizującej się w walkach z mafią.
Wszyscy razem starają się urwać diabłu łeb. Czy im się uda?

To moje drugie spotkanie z duetem autorów, ale również drugie z tymi bohaterami, poprzednio ich losy było mi dane poznać w książce "Taki krótki urlop", która bardzo mi się podobała, a czasami bawiła wręcz do łez, dlatego nie widziałam innej możliwości jak sięgnąć po dalsze losy dwójki lekarzy - Olki i Joszki. Bardzo lekki i przyjemny styl autorów sprawia, że książkę czyta się błyskawicznie, strony po prostu same się przewracają, nawet mimo tego, że liczy ona niespełna pięćset stron. Poraz kolejny od pierwszych stron wciągnęłam się w perypetie bohaterów i z ogromnym zainteresowaniem śledziłam ich poczynania. Bohaterowie zostali naprawdę ciekawie wykreowani i nadal nie stracili na swojej charakterności i wyjątkowości, to takie postaci, które tak po prostu się lubi. Ich poczynania, pomysły i przygody znów wywoływały sporo uśmiechu na twarzy i wzbudzały dużo emocji! Akcja powieści pędzi jak szalona, naprawdę dużo się tutaj dzieje, dlatego jedno jest pewne - na nudę z pewnością nie będziecie narzekać! Autorzy serwują niespodziewane zwroty akcji, które jeszcze bardziej bardziej potęgują chęć dalszego czytania. Poraz kolejny świetnie spędziłam czas z Olka i Joszkiem i czekam na ich dalsze losy, jestem pewna, że Ci bohaterowie jeszcze nie jednym mnie zaskoczą i w nie jedna intryga znów się wplączą. Polecam! Moja ocena 8/10.

Mimo...

Jak ja uwielbiam czytać takie niesamowite obyczajówki! "Tajemnica willi Sielanka" to drugi tom i kontynuacja książki pt."Taki krótki urlop". Kto nie zna tej książki polecam sięgnąć po pierwszy tom, bo pogubicie się.
Ola i Joszko , bohaterowie z poprzedniego tomu musieli porzucić swoją ukochaną pracę kardiochirurgów i przeprowadzić się do Bydgoszczy. Przez aferę, w którą zostali wplątani musieli zamienić skalpele na noże kuchenne. Co robią? Otwierają bistro, które okazuje się hitem na bydgoskim rynku gastronomicznym. Jednak mimo sukcesów zawodowych oboje tęsknią za stołem operacyjnym. Ordynator obiecał im, że niedługo wrócą do niego , gdy wszystko wróci do normy.
Czy uda im się to?
Czy ktoś pomoże Oli i Joszce?
Przekonajcie się sami.
Przyznam się, że kolejny raz bawiłam się wyśmienicie z książką tych autorów, którzy wymyślili świetną fabułę. To historia, od której nie mogłam oderwać się ani przez chwilę. Ciekawie wykreowani bohaterowie. Para kardiochirurgów wplątała się w kłopoty. W ich życiu dużo dzieje się, a to wszystko wśród mafii i miłosnych rozterek.
Czeka Was przygoda pełna intryg oraz tajemnic. Akcja jest dynamiczna i zaskakująca. Nie będziecie nudzić się.
Jestem zachwycona i na pewno sięgnę po następne książki tych autorów. Podoba mi się ich styl. Książkę przeczytałam szybko i spędziłam z nią przyjemnie czas.
Polecam!

Tajemnica willi Sielanka to kontynuacja przygód dwójki lekarzy Olki i Joszki, którzy znowu wpadali w tarapaty, na domiar złego stracili swoją ukochaną pracę i musieli na jakiś czas zniknąć. Przenoszą się do Bydgoszczy, gdzie szybko wpadają na nowy sposób życia... Otóż otwierają bistro. Czy nowe życie im się spodoba i czy jednak zatęsknią za pracą na oddziale? Czy będą w końcu bezpieczni?

Polecam książkę wszystkim fanom lekkich powieści. Książka mimo wszystko wciąga. Napisana w prosty i zabawny język.

• Ulatowska Maria
  • E-Booki