Zarządzanie czasem

Wydawnictwo: Muza
9788373197510
poradniki

Czy wystarcza nam czasu na wszystko? Większość z nas na podobne pytanie odpowie nie . W rzeczywistości jednak każdy z nas ma więcej czasu, niż mu się wydaje, tylko nie umie nim zarządzać. Z książką Briana Tracy&apos,ego nauczymy się, jak w krótkim czasie osiągnąć więcej, lepiej zarabiać i bardziej cieszyć się życiem.

Izoldka | 2015-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Nie jest to moja pierwsza książka przeczytana na temat zarządzania czasem, i nie pierwsza, która nie spełnia moich oczekiwań. Oczywiście, można w niej znaleźć kilka fajnych pomysłów i motywujących sentencji, ale ogólnie treść nie jest dostosowana do polskiej rzeczywistości, a przynajmniej do tej mojej jej części. Autor proponuje np. wstawanie godzinę wcześniej (to oznacza, że mam wstawać o 4 rano?) i poświęcanie jej na czytanie literatury fachowej. Proponuje też zrezygnować z przerw na rzecz ciężkiej pracy w tym czasie. Moim zdaniem jednak, przerwy, szczególnie, gdy pracuje się umysłowo są wręcz obowiązkowe.
Ogólnie, w trakcie lektury miałam wrażenie, że mam tylko pracować, pracować i pracować. O odpoczynku mam zapomnieć. A jak już zostanę kierownikiem, to wszystkie obowiązki zwalać, także swoje, na podwładnych. Dopiero w ostatnim rozdziale autor sobie "przypominał", że jednak najważniejsza jest rodzina i czas jej poświęcony, chociaż w moim odczuciu nie pisze o tym z...

almondfairy | 2014-01-21
Przeczytana: styczeń 2014

myślę, że od tej pozycji warto zacząć "przygodę" z książkami Briana Tracy'ego. w przejrzysty sposób wyjaśnia filozofię, ogólne zasady i korzyści płynące z mądrego zarządzania swoim czasem, nie tylko w kontekście pracy, ale również rodziny, zainteresowań, zdrowia etc. znajdziemy w niej także wiele narzędzi, strategii i zasad pomocnych w podniesieniu własnej efektywności i produktywności. może nie jest to moja ulubiona książka z tej dziedziny, ale na początku drogi jest bardzo przydatna. pozwala zapoznać się tematem, poznać ogólne zasady, aby później przejść do bardziej szczegółowych zagadnień.

Niewątpliwie w książce można znaleźć wiele przydatnych informacji dotyczących zarządzania czasem. Jednak zarządzanie czasem sprowadza się tutaj tylko i wyłącznie do pracy. Mimo iż w książce pominięty został zbędny bełkot, co mnie zaskoczyło jak na tego typu książki, to jednak moim zdaniem czas został opisany zbyt ubogo.

Czas nie sprowadza się jedynie do pracy. Chyba że ktoś jest pracoholikiem lub chce nim zostać, równocześnie wyniszczając swoje zdrowie. Dlatego ta książka może jedynie służyć jako dobry dodatek do innych publikacji poruszających podobny temat, a nie jedyne źródło o zarządzaniu sobą w czasie.

Przyznam że mimo pominięcia istotnych kwestii dotyczących czasu, planowanie pracy jest tutaj doskonale opisane. Moim zdaniem tak dobrze, że nie ma tutaj już co ulepszać, dodawać. Jedynie pisanie list bym pominął, lecz słabo to do tej pory testowałem, być może i to jest przydatne.

21 rozdziałów opisuje najważniejsze zagadnienia takie jak mit wielozadaniowości, zaplanowanie i...

Rafał Lipnicki | 2011-11-25
Przeczytana: 2008 rok

Dobre rady dla osób, które pasują do jednego profilu psychologicznego, dla innych tylko mają moc uświadamiającą możliwość bycia pedantem.

Wanilka | 2016-01-07
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Dla mnie, typowej humanistki pozycja bezwartościowa i nijak dopingująca. Przeczytałam bo przy domu, dziecku, doktoracie, praniu, sprzątaniu, gotowaniu chciałabym naprawdę znaleźć jeszcze więcej czasu na wszystko ;-) a tu lipa... Nadęte gadanie, jakieś to sztywne, mało realne. W ogóle nie nadaje się dla ludzi, którzy nie pracują w biurach a już w ogóle dla "kur domowych" gdzie nie rozpisze porządków w domu na 12 teczek gdy dziecko zrobi mi plamę na dywanie w lutym a ja zaplanowałam prać go w maju. Nie porywa, nie dodaje energii. W sumie nic nowego nie wniosło to w moje życie;-) sama sobie wymyślam lepszą organizację niż autor. Cóż.... szukam dalej czegoś pomocnego.

pancor | 2016-09-14
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 14 września 2016

Książka dostarcza kilka fajnych pomysłów na to jak zoptymalizować swój czas, ale ewidentnie jest pisana pod realia w USA (długie dojazdy do pracy, godzinne przerwy na lunch, nastawienie na karierę). Jest to pozycja raczej dla korpoludków, niż zwykłych ludzi, którzy chcą efektywniej zorganizować swoje życie.

Michał | 2014-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Książka otworzyła mi oczy na nowo, jeśli chodzi o kwestię zarządzania swoim życiem, czyli tak naprawdę czasem. Niesamowita wiedza, przekazana jasnym i zrozumiałym językiem.

Świetna książka! Polecam serdecznie każdemu!

Dłuższa recenzja pod adresem: http://wyzwolony.pl/brian-tracy-zarzadzanie-czasem

Bebe | 2014-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Jest to książka, która przypomina, że czas to najcenniejsze dobro jakie posiadamy i wielce nierozsądne jest trwonienie go na bezcelową egzystencję. Więcej o książce na moim blogu: http://rzeczyzebrane.blogspot.com/2014/01/moja-biblioteczka-zarzadzanie-czasem.html

monika | 2012-10-12
Przeczytana: marzec 2010

Nadal od czasu do czasu sięgam aby pewne rzeczy sobie przypomnieć a inne utrwalić.

justyna_a0 | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Niestety książka nie przypadła mi do gustu ze względu na podejście autora do zarządzania czasem. Książka przedstawia w moim odczuciu wartości przede wszystkim materialne. Zarządzaj czasem po to aby mieć go więcej na pracę, dzięki czemu zarobisz jeszcze więcej. Moje podejście do istoty zarządzania czasem jest zupełnie inne.
Bardzo negatywnie zaskoczyło mnie też podejście autora do pomocy innym. Autor pisze : "Jeśli za godzinę pracy dostajesz np. 25 dolarów, to ktoś , kto zajmuje ci czas, zabiera ci jakby równowartość tej kwoty ..." Wszystko w tej książce porównywane jest do pieniędzy.
Drażniące jest także wielokrotne powtarzanie się autora. Ile razy można pisać o tym samym i wracać do tego samego?
Plusy daje książce za to, że mimo negatywnych aspektów zawiera także kilka cennych rad i technik. Jednak dało by się to streścić do max 80-100 stron. Liczyłam na coś więcej, na więcej praktycznych wskazówek.