Przedwojenne Tatry, Zakopane, Podhale

Wydawnictwo: RM
Tatry, Podhale, Zakopane
albumy
joly_fh

Tym, co od kilku stuleci przyciąga miliony turystów do Tatr i Podhala, jest niezwykła magia tego miejsca, na którą składają się piękne krajobrazy, dzika przyroda, interesujący folklor, a także zdrowe powietrze i czysta woda. Ale w tej naszej ogólnonarodowej pasji tatrzańskiej i podhalańskiej jest coś znacznie większego i mniej definiowalnego. Od początków XIX wieku Tatry są bowiem symbolem jednoczącym Polaków - najpierw mieszkańców różnych regionów kraju rozdartego przez zaborców, potem tych z różnych klas i warstw społecznych, wreszcie ludzi w różnym wieku, o odmiennej profesji i rozmaitym wykształceniu. Miłość do Tatr przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Są rodziny, które od kilkudziesięciu lat przyjeżdżają do tych samych gazdów, zaglądają w te same zakątki, zachwycają się tymi samymi chatami, nutami i strojami góralskimi.
Jednak Zakopane i Podhale zmieniają się w wielkim tempie i dziś, spoglądając na stare fotografie, widzimy krainę, której już nie ma. Zmieniły się stroje, obyczaje, technika. To, co pozostało niezmienne, to pasja i miłość do Tatr.

źródło opisu: Wydawnictwo RM, 2011

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/product-pol-162-Przedwojenne-...»

Pola | 2016-05-06
Przeczytana: maj 2016

Dla tych którzy kochają Tatry, Zakopane ta książka jest ucztą i nie lada gratką. Mnie przeniosła w cudowny świat, cudowne krajobrazy udokumentowane wspaniałymi przedwojennymi fotografiami.
Ta książka to po prostu perełka :)
Polecam

savon | 2013-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Przepiękne fotografie i bardzo ciekawe opisy Pinkwarta. Dla fascynatów Tatr to prawdziwa perełka domowej biblioteczki.

Santiago | 2015-01-18

Pięknie wydana książka będąca bardziej albumem z wspaniałymi, urokliwymi fotografiami Zakopanego. Książkę dostałem w prezencie i byłem niezmiernie zadowolony.

Sylwia | 2016-08-22
Personik | 2015-02-12