Legendarne miejsca

Czytam

Tamanna | 2014-02-15
Na półkach: Przeczytane, Indie
Przeczytana: 15 stycznia 2011

To właściwie album, przede wszystkim radość dla oczu, zachwyt obrazami, wdzięczność, że takie miejsca są na świecie, że uczą nas patrzeć z podziwem na świat nie tylko ten ,do którego się jedzie daleko, ale także ten za naszym progiem, za naszym oknem.
Każdy z nas mógłby ustalić własną listę miejsc, które dotykają legendy świata. Na wybrane przez autora możemy patrzeć przez pryzmat naszego pragnienia (pojechać, zobaczyć) lub wspomnienia (byłam/łem, pamiętam).
Ja widziałam tylko niektóre - byłam u stóp góry Ararat, w greckich Delfach, w Hagii Sophii i i dwukrotnie w Asyżu. Marzy mi się wiele miejsc. Opisałam w oparciu o tę książkę dwa z przedstawionych tu. Te, które wg autora oznaczają wkład Indii w legendę świata: grobowiec Tadź Mahal w Agrze i rzekę Ganges.

I. WIECZNE KRÓLESTWA

• Ogrody Edenu (utracony ziemski raj)

• Atlantyda (ląd na dnie oceanu)

• Camelot (legendarny gród króla Artura)

• Avalon (zaczarowana wyspa)

II. PRASTARE KRAJOBRAZY

• Góra Ararat – Turcja (czy...