Przedwojenne Tatry, Zakopane, Podhale

Okładka książki Przedwojenne Tatry, Zakopane, Podhale Maciej Pinkwart
Okładka książki Przedwojenne Tatry, Zakopane, Podhale
Maciej Pinkwart Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Seria: Najpiękniejsze fotografie [Wydawnictwo RM] albumy
albumy
Najpiękniejsze fotografie [Wydawnictwo RM]
Wydawnictwo RM
2011-10-03
2011-10-03
Tatry Podhale Zakopane

Pomysł na książko-albumy ukazujące Polskę i jej piękno w starych fotografiach jest wspaniały. Teraz sięgnęłam po Tatry. Nigdy nie będę już mogła wspinać się na szczyty jak dawniej, dlatego te cudowne zdjęcia, mające wyjątkowy klimat, rekompensują mi tę niedogodność.
Na zdjęciach, dokładnie opisanych, widzimy nie tylko szczyty czy szlaki, ale i Zakopane jeszcze dość dziewicze, bez jarmarcznej chińszczyzny. Uroku wszystkiemu dodają też czerń biel i szarość oraz sepii. Nie było jeszcze nas, a góry stały. Nie będzie nas, a góry pozostaną.
Piękne ujęcia. Ogromny podziw dla tych, którzy te zdjęcia zrobili, bo sprzęt, którym wykonywali te zdjęcia, wymagał siły i determinacji, aby donieść go na miejsce tych sesji.

Dla tych którzy kochają Tatry, Zakopane ta książka jest ucztą i nie lada gratką. Mnie przeniosła w cudowny świat, cudowne krajobrazy udokumentowane wspaniałymi przedwojennymi fotografiami.
Ta książka to po prostu perełka :)
Polecam

Ta książka to po prostu perełka :)
Polecam

Przepiękne fotografie i bardzo ciekawe opisy Pinkwarta. Dla fascynatów Tatr to prawdziwa perełka domowej biblioteczki.

Pięknie wydana książka będąca bardziej albumem z wspaniałymi, urokliwymi fotografiami Zakopanego. Książkę dostałem w prezencie i byłem niezmiernie zadowolony.

• Tatry
  • Góry