100 rzeczy, które każdy projektant powinien wiedzieć o potencjalnych klientach

Tłumaczenie: Daniel Kaczmarek
Wydawnictwo: Helion
100 Things Every Designer Needs to Know About People (Voices That Matter)
funkcjonalność stron
joly_fh

Dowiedz się, jak pracuje mózg Twojego klienta Jak myślą konsumenci? W jaki sposób podejmują decyzje? Co sprawia, że klikają myszką, dokonują zakupu i robią dokładnie to, co chciałbyś, aby robili? Talent i umiejętności to tylko połowa sukcesu. Aby Twoje projekty rzucały wszystkich na kolana, potrzebna Ci wiedza dotycząca tego, jak działa ludzki mózg. Może Ci się czasem wydawać, że ludzie...

Dowiedz się, jak pracuje mózg Twojego klienta

Jak myślą konsumenci? W jaki sposób podejmują decyzje? Co sprawia, że klikają myszką, dokonują zakupu i robią dokładnie to, co chciałbyś, aby robili? Talent i umiejętności to tylko połowa sukcesu. Aby Twoje projekty rzucały wszystkich na kolana, potrzebna Ci wiedza dotycząca tego, jak działa ludzki mózg. Może Ci się czasem wydawać, że ludzie zachowują się irracjonalnie i nieprzewidywalnie, ale w tym szaleństwie jest metoda. Czas, byś ją poznał i użył jej do własnych celów!

Z zawartych w tej książce rzeczowych instrukcji dowiesz się, jak odczytywać zachowania konsumentów i co przyciąga ich uwagę. Poznasz błędy, jakie ludzie najczęściej popełniają w procesie postrzegania oraz dokonywania wyborów, i nauczysz się je przewidywać. Wykorzystaj w swojej pracy wnioski z badań naukowych oraz szereg praktycznych przykładów. Zacznij projektować i tworzyć bardziej intuicyjne, skuteczne, efektowne teksty, witryny internetowe, aplikacje, produkty, grafiki oraz wszelkie inne genialne dzieła, idealnie dopasowane do potrzeb potencjalnych klientów.

Jak przykuwać uwagę na stronie WWW?
Jak spowodować, by coś zapadło ludziom w pamięć?
Jak motywować innych, by wykonali kolejny krok?
Jak utrwalać w umysłach odbiorców określone informacje?
Jak kształtować czyjeś przyzwyczajenia?
Jak pogłębiać i utrwalać relacje z klientami?
Jak odwoływać się do pozytywnych emocji i wspomnień?
Jak skutecznie oddziaływać na podświadomość klienta?

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2013

źródło okładki: www.helion.pl

PnD | 2015-12-08

Niezła książka do poczytania dla (młodych) projektantów. Pokazuje jak ludzie odbierają bodźce ze środowiska i jak je przetwarzają. Wszystko jest poukładane w spójne rozdziały typu - "Jak ludzie myślą" albo "Jak ludzie widzą". Od strony merytorycznej - tekst jest w większości przypadków oparty na badaniach naukowych. Można się paru ciekawych rzeczy dowiedzieć i uwzględnić je w projektowaniu graficznym. Sama autorka doktorem psychologii i od wielu lat zajmuje się badaniem ludzkich zachowań.
Jeżeli nie jesteś projektantem, nic nie szkodzi. Po przeczytaniu tej książki, będziesz miał(ała) pojęcie jak od strony psychologicznej działają reklamy, serwisy internetowe itp.

Ewa | 2012-03-28
Na półkach: Przeczytane, UX.
Przeczytana: 28 marca 2012

Przegląd badań z zakresu psychologi poznawczej, społecznej i behawioryzmu. Przedstawione to wszystko w lekki i bardzo przystępny sposób. Przy każdym punkcie jest krótkie podsumowanie i zaznaczone jak można to przenieść do projektowania stron i aplikacji (praktyczne zastosowanie teorii). Kolorowe, ładnie wydane, bardzo przejrzyste. Jeśli ktoś nie miał do czynienia z psychologią akademicką i badaniami, to szczerze polecam. Dla psychologa - fajne podsumowanie wielu badań w jednym miejscu, aczkolwiek niewiele nowych informacji.

P.S. Zapomniałam dodać, że ta książka jest dobra nie tylko dla UX/UI designerów, ale także dla marketingowców, osób tworzących oferty biznesowe i wszystkich, którzy mają stworzyć coś dla innych :)

Marek Kędzierski | 2017-09-20

Nie polecam tej książki jako jedna z pierwszych. Jest tu trochę głupot, przez co ktoś nieobeznany w przyległych tematach może źle się nauczyć.

Książka (jak dla mnie) ładnie żłożona, ogólnie jest sporo fajnych tematów - ale też co jakiś czas można się natknąć na głupoty. Same tematy nie są głębiej analizowane, wszystko raczej opisane "po łebkach" (co również wskazywał w komentarzu ktoś wcześniej).

Podobały mi się opisy przebiegu niektórych badań, dobre udowodnienie i zapada w pamięć.

Niestety w książce jest mało praktycznych przykładów wykorzystania zawartej tam wiedzy. Wnioski wypisywane pod koniec rozdziałów również bardzo często są w moim odczuciu naciągane.

Wydaje mi się, że autorka może i zna się na psychologii, ale o projektowaniu usłyszała dopiero niedawno.

Filip | 2015-09-30

Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce zrozumieć swoich użytkowników.

ticket | 2017-06-01

taki trochę podręcznik, który chce opowiedzieć o wszystkim dlatego mówi o bardzo wielu rzeczach w bardzo niewielkim zakresie. nie wyczerpuje żadnego zagadnienia, tylko je sygnalizuje. lubię psychologię, zwłaszcza społeczną i przeszkadzało mi to encyklopedyczne podejście. największy minus to język, może to wina tłumacza. mi się to czytało źle, mimo że jest dużo rysunków i na prawdę mało tekstu, nie czyta się to płynnie.

trupijad | 2017-12-12
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Niezawodne KNOW-HOW. W zaszdzie to jak się nawet będzie czytać tą książkę całkowicie losowo wybierając stronę to zawsze trafi się na zbiór niepodważalnie interesujących i przydatnych informacji! P O L E C A M !

Andrzej W | 2015-05-26
Przeczytana: luty 2015

Podręcznik stosowanej psychologii poznawczej, napisany mądrze, dowcipnie i inspirująco. Krótkie, nasycone przykładami rozdziały dostarczają rzetelnej wiedzy i świeżego spojrzenia na temat projektowania.

Kasia Moszumańska | 2018-05-12
Na półkach: 2018, Przeczytane