Kliknij tu! Wykorzystaj neuromarketing w projektowaniu WWW

Tłumaczenie: Katarzyna Rojek
Wydawnictwo: Helion
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Neuro Web Design: What Makes Them Click?
978-83-246-2746-2
biznes, finanse
Robert

Siła skutecznego kliknięcia * Jak wykorzystać psychologię w projektowaniu stron internetowych? * Jak zachęcić użytkowników serwisu WWW do zakupów? * Jak zwiększyć przewagę nad konkurencją? Genialny pomysł na książkę — świetnie zrealizowany. Steve Krug, autor "Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych" Co sprawia, że ludzie kupują...

Siła skutecznego kliknięcia

* Jak wykorzystać psychologię w projektowaniu stron internetowych?
* Jak zachęcić użytkowników serwisu WWW do zakupów?
* Jak zwiększyć przewagę nad konkurencją?

Genialny pomysł na książkę — świetnie zrealizowany.
Steve Krug,

Co sprawia, że ludzie kupują wybrany produkt online? W jakim celu rejestrują się w określonym serwisie? Dlaczego wierzą informacjom zamieszczonym na stronie WWW? Jak przyciągnąć ich uwagę i sprawić, żeby wybrali Twój produkt, zarejestrowali się w Twoim sklepie, zaufali właśnie Twojej firmie?

Stwórz własną, hipnotyzującą stronę internetową! Wykorzystaj wyniki badań nad procesami motywowania i podejmowania decyzji oraz wiadomości z zakresu neurobiologii. Poznaj fascynujące koncepcje z dziedziny neuromarketingu, oparte na elementach psychologii oraz doświadczeniu użytkownika strony internetowej, które pozwolą usprawnić Twój e-biznes.

Dowiedz się, jakie nieświadome motywy kierują zachowaniem ludzi, przekonaj się, jak emocje wpływają na dokonywane przez nich wybory oraz w jaki sposób należy wykorzystywać zasady perswazji, aby zachęcić użytkowników serwisu WWW do podjęcia działań czy dokonania zakupów. Dzięki licznym praktycznym przykładom wyraźnie zwiększysz skuteczność oddziaływania własnej strony internetowej oraz podwyższysz związany z nią współczynnik konwersji (CR).

* Skuteczna perswazja i nieświadomy umysł w tworzeniu stron internetowych
* Pragnienie przynależności: potęga reguły społecznego dowodu słuszności
* Uczucie wdzięczności: wykorzystywanie reguł wzajemności i wzajemnych ustępstw
* Reguła niedostępności: im mniej czegoś jest, tym mocniej tego pragniemy
* Klęska urodzaju: paraliżujące działanie zbyt dużego wyboru
* Rola podobieństwa, atrakcyjnego wyglądu i skojarzeń
* Ludzie jako zwierzęta stadne: internet społecznościowy dziś i jutro

Poznaj rewolucyjne spojrzenie na projektowanie stron i zdobądź przewagę nad konkurencją

Michał_Kuźniar | 2014-01-15
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Seks, jedzenie i problemy... Jeżeli pracujesz w branży związanej z marketingiem, social media czy SEM to idealna lektura dla Ciebie. Krótka, zwięzła i treściwa książka prezentująca najnowsze badania ludzkiego mózgu i jego podatność na reklamę.

Książka do przeczytania w jeden - dwa wieczory, autorka unika wodolejstwa a zabawne "anegdotki" pojawiają się tylko gdy są potrzebne. Polecam.

Łukasz Chrzanowski | 2012-03-22

Dużo cennej wiedzy. Dla praktyków idealna książka.

Aska Slomka | 2016-07-25
Na półkach: UX design, Przeczytane