Śledztwo i płeć. O bohaterkach powieści kryminalnych

Wydawnictwo: Oficynka
Ag2S

Pierwsza w Polsce książka o bohaterkach kryminałów! Kobiety na tropie zbrodni – policjantki, profilerki, antropolożki sądowe, koronerki, dziennikarki, detektywki, nieletnie poszukiwaczki przygód, specjalistki i amatorki. Prawie dwieście omówionych powieści kryminalnych! Prezentowany tom esejów Bernedetty Darskiej to znakomite kompendium wiedzy na temat postaci kobiet we współczesnej...

Pierwsza w Polsce książka o bohaterkach kryminałów!

Prezentowany tom esejów Bernedetty Darskiej to znakomite kompendium wiedzy na temat postaci kobiet we współczesnej literaturze kryminalnej, napisane ze znajomością tematu i pasją.

źródło opisu: Oficynka, 2013

źródło okładki: http://oficynka.pl/katalog/sledztwoiplec/

MiaRosa | 2012-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2012

Jestem rozczarowana tą książką. Jeśli ktoś chce sobie poczytać całkiem nieźle napisane streszczenia kryminałów, których bohaterkami są kobiety, to proszę bardzo. Tytuł jest brany dosłownie- nic więcej tam nie ma. Autorce nie chciało się nawet wyciągnąć wniosków z tego, co sama zrobiła. A szkoda.

Russkaya | 2014-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2012, Naukowo

Bardzo dobre uzupełnienie i usystematyzowanie wiadomości o bohaterkach powieści kryminalnych.

Arkadiusz | 2015-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2015

Moja recenzja:
http://playitoncemoresam.blogspot.com/2015/02/114-ksiazka-sledztwo-i-pec-o.html - Blog Rick's Cafe Zaprasza!

Weronika | 2013-12-22
Na półkach: Przeczytane, Mam, Zrecenzowane