Ameryka pięknych snów

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Ameryka pięknych snów
literatura piękna
Karo

Oto Ameryka u progu XXI wieku: żyjąca myślą o sukcesie i zapatrzona w przyszłość; optymistyczna i ulegająca nastrojom, egzaltowana i pobudliwa; gigantyczny supermarket uderzających pomysłów, kontynent pokus, lęków i wielkiej obietnicy

źródło opisu: Książka i Wiedza Warszawa 1989

Karo | 2013-05-31
Przeczytana: 31 maja 2013

Na pewno fakt, że książka została wydana w 1989 roku sprawia, iż oceniam jej zawartość dość nisko - jako mało przydatną w moich poszukiwaniach informacji na temat USA. Z racji czasu wydania, Ameryka jawi się bardzo stereotypowo; straszny konserwatyzm, krwiożerczy kapitalizm, który niesie ze sobą pornografię, pogardę dla ubogich i wywyższenie jedynie bogatych. Nie lubię tak stereotypowego podejścia, które traktuje temat tak powierzchownie. No ale, takie czasy...