Czas Reagana

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
83-05-11151-2
alfi78

Było to wydarzenie iście amerykańskie: aktor filmu i telewizji został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wprawdzie Ronald Reagan stając do wyborów w 1980 r. miał za sobą piętnastoletni staż polityczny, jednak do polityki wkroczył stosunkowo późno poprzez kino i TV, a bez zdobytego tam doświadczenia i nazwiska nie wygrałby walki o prezydenturę. Mit stał się rzeczywistoscią. Ameryka stworzyła fabrykę snów-Hollywood, a Hollywood wydał prezydenta.

źródło opisu: Wydawnictwo Książka i Wiedza, 1982

źródło okładki: zdjęcie autorskie