Ostatni imperator. Cesarz, który był bogiem.

Wydawnictwo: Novum
1 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-85299-01-7

Szereg esejów i felietonów o naukowym zabarwieniu, związanych z Japonią i jej kulturą.

źródło opisu: Opis autorski

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-07
Na półkach: Japonia, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2008

Książka Maksymiliana Berezowskiego, „Ostatni imperator: cesarz, który był bogiem”, opisuje zmiany w Japonii po klęsce w II Wojnie Światowej. Materiał na dobre czytadło był, ale zabrakło tam jakiejś myśli przewodniej: ani to wspomnienia z kraju, ani obserwacje antropologiczne, ani gawęda. Niby są jakieś aspiracje do pracy naukowej, ale pobieżne omówienie wielu niepowiązanych ze sobą tematów na zasadzie rzucania ogólników to jednak trochę za mało. Stanowczo nie.

brokka | 2014-01-05
Artur | 2011-12-07