Osobowość Plus dla małżeństw. Jak zrozumieć siebie i osobę, którą kochasz.

Tłumaczenie: Jan Muranty
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Logos
Personality Plus for Couples. Understanding Yourself and the One You Love
poradniki
Dotta

Czy zachowanie twojego współmałżonka nie przyprawia cię czasem o dreszcze? Ona pragnie mieć więcej luzu. On - więcej pomagać innym. Dla niej piętnaście minut spóźnienia to wciąż punktualność. Dla niego - przyjście na czas to już spóźnienie. Oboje postępujecie i patrzycie na świat w różny sposób, co nie znaczy, że tylko jedno z was ma rację. Jako ekspert w dziedzinie zdrowia emocjonalnego i...

Czy zachowanie twojego współmałżonka nie przyprawia cię czasem o dreszcze?
Ona pragnie mieć więcej luzu.
On - więcej pomagać innym.
Dla niej piętnaście minut spóźnienia to wciąż punktualność.
Dla niego - przyjście na czas to już spóźnienie.

Oboje postępujecie i patrzycie na świat w różny sposób, co nie znaczy, że tylko jedno z was ma rację. Jako ekspert w dziedzinie zdrowia emocjonalnego i ludzkich charakterów, Florence Littauer wykazuje, że dzielące was różnice są po prostu wynikiem różnych typów waszych osobowości.

Osobowość plus dla małżeństw pomoże ci rozwiązać wiele konfliktów w waszym związku i docenić to, co niepowtarzalne w twoim partnerze
i w tobie samym! Wykorzystując swoje sprawdzone zasady z Osobowości plus oraz wnikliwe przykłady z życia innych małżeństw, Littauer oferuje mężom i żonom:
- Test na określenie własnego typu osobowości
- Przegląd dominujących cech charakterystycznych dla każdego typu osobowości
- Sposoby rozwiązywania ostrych konfliktów między małżonkami
- Wiedzę o tym, czego możesz się spodziewać, gdy poślubisz ten sam typ osobowości, typ przeciwstawny lub typ dopełniający

Nie obrażajcie się na dzielące was różnice, lecz próbujcie je zrozumieć i docenić. Pozwólcie sobie nawzajem być takimi, jakimi was stworzył Bóg, oraz wzajemnie się zachęcajcie, wykorzystując do tego Osobowość plus dla małżeństw.

źródło opisu: http://logos.warszawa.pl.

źródło okładki: http://logos.warszawa.pl/ksiazki/26-osobowosc-plus-dla-malzenstw.html

Dotta | 2017-02-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki