Savoir vivre 250 problemów

Wydawnictwo: Agencja SGK
savoir-vivre, etykieta
poradniki
greger

iniejsza książka podejmuje 250 problemów z zakresu savoir vivre. Obejmuje jednak, w istocie 500-700 szczegółowych wskazań etykiety. Odnosi się również, chcąc nie chcąc lub wprost i w sposób zamierzony do niektórych (przynajmniej kilkudziesięciu) ogólnych zasad savoir vivre ukazując jak je stosować w określonych sytuacjach. Problemy te wybrali sami czytelnicy książek dotyczących savoir vivre...

Problemy te wybrali sami czytelnicy książek dotyczących savoir vivre autorstwa Stanisław Krajskiego i uczestnicy prowadzonych przez niego zajęć z tego zakresu.

Dzięki tej książce poznamy zatem pewne stałe, często newralgiczne „punkty”, w których często następują nasze wpadki. Nabędziemy też pewnej wrażliwości, która pozwoli nam często potem powstrzymać się od działań niewłaściwych i odwołując się do odpowiednich źródeł lub obserwując zachowania innych postąpić tak jak trzeba.

źródło opisu: http://www.savoir-vivre.com.pl

źródło okładki: http://www.savoir-vivre.com.pl

Jakub | 2017-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2017

Świetna książeczka dotycząca tematyki Savoir-vivre. Autor w formie pytań i odpowiedzi przedstawia rozwiązania wielu codziennych problemów dotyczących etykiety i bontonu. Nie jest to podręcznik Savoir-vivre, raczej krótkie streszczenie, dzięki któremu możemy łatwo i szybko odpowiedzieć sobie na frapujące nas pytanie jak się zachować w danej sytuacji. Autor wyjaśnia wiele tajników w niezwykle prosty, a zarazem przystępny sposób.

| 2017-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2016

Ubiór, Komunikacja, Stół, Grzeczności, prezenty i kwiaty, W pracy, W miejscu publicznym, Uroczystości, Precedencja, Zwierzęta, W Kościele – to tytuły kolejnych części, w których w formie pytań i odpowiedzi otrzymujemy rozwiązania mniej lub bardziej praktycznych problemów z dziedziny savoir vivre’u. Przydatna rzecz, czyta się szybko. Najbardziej przypadła mi do gustu powyższa uwaga: „Pamiętajmy, że najważniejsze są pierwsze i najbardziej ogólne zasady savoir vivre’u, a one mówią, że wszelkie nasze postępowanie powinno ułatwiać innym życie i czynić je wygodniejszym”.

Reakcjonista | 2015-11-02
Przeczytana: 20 września 2015

Te frapujące pytanie i precyzyjne odpowiedzi czyta się jednym tchem. Czuć niedosyt,
a także nasycenie. Zdecydowanie polecam.