Inteligencja interpersonalna. Jak utrzymywać mądre relacje z innymi

Tłumaczenie: Dorota Piotrowska
Wydawnictwo: StudioEMKA
People smart : developing your interpersonal intelligence
poradniki
joly_fh

Wszyscy w taki czy inny sposób współpracujemy z ludźmi; każdy z nas niemal nieustannie ma do czynienia z innymi. Dlatego warto sięgnąć po korzyści ukryte w lekcjach tego niezwykle praktycznego poradnika. Mel Silberman i Freda Hansburg odkrywają tajniki ośmiu podstawowych umiejętności, składających się na inteligencję interpersonalną, oraz proponują skuteczne działania, pomocne w radzeniu sobie we wszelkiego typu kontaktach międzyludzkich – z szefem, współpracownikami, współmałżonkiem, krewnymi i przyjaciółmi.

Inteligencja interpersonalna. Jak utrzymywać mądre relacje z innymi zawiera praktyczne przykłady, twórcze ćwiczenia i dostarcza narzędzi do ich wykonania. Pomaga tworzyć zdrowe relacje i więzi, porozumiewać się z innymi, prawidłowo odpowiadać na potrzeby otoczenia, a jednocześnie proponować to, co sami mamy do zaoferowania.

źródło opisu: StudioEmka, 2012

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/

Herald | 2016-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Bardzo dobra książka. Co prawda o EQ jest wiele książek, jednak konstrukcja tej wydaje mi się najlepsza z kilku jakie przeglądałem. Wizja autorów przestawienia się w 8 tygodni nie jest zbyt realna. Każdy tydzień to jeden rozdział, lecz już na pierwszy można utknąć. Jeśli ktoś ma problem z słuchaniem innych osób to jeden rozdział może zająć 8 tygodni. Książka napisana prostym językiem, zawiera ćwiczenia które mogą znacznie ułatwić pogłębianie inteligencji interpersonalnej.
Oczywiście niektórzy mogą nie być zadowoleni z tej pozycji. Zawiera podstawy. Właściwie o samej asertywności można znaleźć wiele publikacji, a tutaj zawarte jest to w jednym rozdziale.

Zuzka | 2016-10-11
niunia19988 | 2016-05-02