Trenuj swój umysł czyli jak obudzić w sobie potencjał

Okładka książki Trenuj swój umysł czyli jak obudzić w sobie potencjał Terry Horne, Simon Wootton
Okładka książki Trenuj swój umysł czyli jak obudzić w sobie potencjał
Terry HorneSimon Wootton Wydawnictwo: Samp poradniki
poradniki
Train Your Brain
Samp
2010-01-01
2010-01-01
9788362482023
Jacek Środa
mózg pamięć nauka inteligencja kreatywność

W książce natknąłem się na sporo szkodliwych uproszczeń i błędów w kwestii dietetyki, co sprawiło, że wątpię, czy pozostałe informacje są rzetelne.

Książkę ratuje trochę bardzo praktyczne podejście z dużą ilością informacji, przykładami ćwiczeń itp.

Nadaje się jako przewodnik dla ludzi zaczynających z rozwojem osobistym, dla geeków już raczej odradzam.

Wyniosłem z niej kilka ciekawych informacji, ale nie kupiłbym jej drugi raz.

Wyniosłem z niej kilka ciekawych informacji, ale nie kupiłbym jej drugi raz.

Ta książka w bardzo przystępny sposób pokazuje nam, jak się uczymy, jak działa nasza inteligencja i pamięć. Lecz nie byłaby tak wartościowa, gdyby nie zawarte w niej ćwiczenia, które naprawdę otwierają w naszym mózgu pewne "klapki". Dzięki nim uczymy się myśleć nietuzinkowo i niesztampowo, uzyskujemy w myśleniu nową perspektywę, a to niesamowicie poprawia jakość życia, ponieważ myślenie jest nierozerwalnie związane z jego jakością. Polecam wszystkim, którzy chcą wnieść do swego myślenia, a tym samym życia nową jakość i nowe spojrzenie. Którzy chcą poszerzyć horyzont swojego postrzegania poprzez zwyczajne ćwiczenie możliwości swego umysłu.

Moim zdaniem za dużo w niej ogólników, a za mało konkretów. Niemniej jednak w dalszym ciągu będzie to dobra pozycja dla osób, które potrzebują wprowadzenia w tematykę treningu umysłu.

Książka zaczęła się świetnie. Zaciekawiła mnie już od pierwszej strony. Jednak w połowie zrobiło się trochę gorzej. Coraz bardziej widoczny stał się fakt, że większość informacji jest przekazana w sposób skrótowy. Część informacji powtarza się w kółko. Dużym plusem książki są ćwiczenia i zagadki, pozwalające faktycznie "trenować nasz umysł". Jednakże poradnik jako całość porównałabym do artykułu w czasopiśmie - służy przekazaniu kilku faktów, aby zainteresować tematem. Natomiast by dowiedzieć się czegoś więcej, trzeba poszukać innych pozycji.
W moim wypadku książka swoją rolę spełniła - sprawiła, że chcę zaangażować się w ćwiczenie sprawności swojego umysłu i dowiedzieć się więcej na ten temat. W rezultacie oceniam ją zatem pozytywnie - choć niedosyt pozostał.

Na pewno nie zaszkodzi przeczytać. Można się kilku ciekawych rzeczy dowiedzieć. Nie jest to majstersztyk, lecz przeciętna książka.

Polecam! Świetna książka pokazująca wiele różnych sposobów samorozwoju.

Polecam! Świetna książka pokazująca wiele różnych sposobów samorozwoju.

Warto przeczytać i wracać do zaprezentowanych w książce wielu treningów pamięci. W sumie jest ich sporo ale warto się z każdą zapoznać i odkryć że np. jeden z rodzajów myślenia ma się już mocno rozwinięty :)

Zostałem miło zaskoczony przez tą książkę. Znalazłem tu podsumowanie i rozwinięcie informacji które wiedziałem, albo których łatwo jest się domyślić ( np. jedz zdrowo, nie stresuj się, ucz się języków ) to jednak dzięki niej zainteresowałem się Sudoku, wiem, że podczas nauki słówek warto tworzyć jak najwięcej skojarzeń z danym słówkiem, by było lepiej zapamiętane, by połączeń pomiędzy neuronami powstało jak najwięcej.
Autor zachwalał gorzką czekoladę, jednakże mój układ trawienny za nią nie przepada. Nie zrezygnuję z kawy i herbaty ponieważ je lubię i piję je w umiarkowanych ilościach.

Zbyt wielkie oczekiwania miałem w stosunku do tej publikacji. Pierwszy rozdział czyta się miło. Zawiera w sobie wiele interesujących danych popartych wnikliwą analizą. Następne rozdziały to już ciągłe pikowanie. Tematy są potraktowane pobieżnie. Czyta się to jak miesięcznik typu Men's Health. Każdy akapit ma podobną formułę. Naukowiec A na uczelni B odkrył że C działa dobrze na D. Odniosłem wrażenie jak by istniała baza danych takich porad która została skopiowana do książki.

Zbiór ćwiczeń jest odpowiedni, nie za duży jednocześnie nie za mały. Pozwala się oderwać i pomyśleć abstrakcyjnie. Tylko przedruk tych zagadek nie rekompensuję nam wydanych pieniędzy. Skoro te same zagadki możemy znaleźć w internecie za darmo np: http://mozgowiec.pl/

Kolejna rzecz która mi osobiście nie pasowała to dosyć spora ilość nawiązań do holocaustu, gwiazdy Dawida oraz żydów.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Trenuj swój umysł czyli jak obudzić w sobie potencjał