Trenuj swój umysł czyli jak obudzić w sobie potencjał

Tłumaczenie: Jacek Środa
Wydawnictwo: Samp
Train Your Brain
9788362482023
poradniki
Sówka

Autorzy poradnika zabierają czytelników w fascynującą podróż w głąb ludzkiego mózgu. Udowadniają, że sprawność intelektualna zależy w znacznej mierze od naszego stylu życia - a nie tylko od genów. Zaprezentowane w książce specjalne zestawy ćwiczeń i porady zapewniają skuteczny trening mózgu, IQ i pamięci.

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/trenuj-swoj-umysl-czyl...(?)

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/trenuj-swoj-umysl-czyli-jak-o...»

"Pamięć jest strażnikiem mózgu"

Terry Horne i Simon Wootton w pracy nad "Trenuj swój umysł" korzystali z najnowszych badań, wiodących eksperymentów z całego świata. Prezentują praktyczne porady i ćwiczenia pozwalające rozwinąć i wzmocnić zdolności mózgu oraz zmienić życie na lepsze.

Nasz mózg musi nieustannie przystosowywać się do nowych warunków życia. Im dłużej żyjemy, tym częstsze stają się choroby związane z zaawansowanym wiekiem. Postęp w świecie medycyny jest ogromny: poczynając od walki z rakiem, przez ortopedię, aż po transplantologię. Nic więc dziwnego, że ostatnim bastionem stał się właśnie mózg.

Im bardziej będziemy świadomi w jaki sposób stymulować mózg, by tworzyć i podtrzymywać jego połączenia, tym więcej będziemy czerpać z niego korzyści - podobnie jak dzięki ćwiczeniom fizycznym wzmacniamy siłę naszych mięśni. Mózg jest niczym innym jak właśnie jednym wielkim mięśniem, nad którym trzeba pracować, żeby zobaczyć pożądany efekt. Ta właśnie książka zawiera przegląd...

Piotr | 2013-09-15
Przeczytana: 10 września 2013

Zbyt wielkie oczekiwania miałem w stosunku do tej publikacji. Pierwszy rozdział czyta się miło. Zawiera w sobie wiele interesujących danych popartych wnikliwą analizą. Następne rozdziały to już ciągłe pikowanie. Tematy są potraktowane pobieżnie. Czyta się to jak miesięcznik typu Men's Health. Każdy akapit ma podobną formułę. Naukowiec A na uczelni B odkrył że C działa dobrze na D. Odniosłem wrażenie jak by istniała baza danych takich porad która została skopiowana do książki.

Zbiór ćwiczeń jest odpowiedni, nie za duży jednocześnie nie za mały. Pozwala się oderwać i pomyśleć abstrakcyjnie. Tylko przedruk tych zagadek nie rekompensuję nam wydanych pieniędzy. Skoro te same zagadki możemy znaleźć w internecie za darmo np: http://mozgowiec.pl/

Kolejna rzecz która mi osobiście nie pasowała to dosyć spora ilość nawiązań do holocaustu, gwiazdy Dawida oraz żydów.

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Niedawno czytałem inną książkę na temat działania naszego umysłu. Myślałem więc, że "Trenuj swój umysł" będzie kolejnym zbiorem nieciekawych, żmudnych ćwiczeń lub podręcznikiem zawierającym "suche" fakty. Jednak po przeczytaniu pierwszych stron zmieniłem zdanie (inna sprawa, że pierwszy rozdział jest najciekawszy...).
Książka podzielona jest na trzy części ("W domu", "W pracy", "W czasie wolnym"), a te z kolei dzielą się na rozdziały (w sumie jest 10 rozdziałów).
Czytając książkę radzę zaopatrzyć się w coś do pisania i kartki, ponieważ znajdziemy w niej tak dużo ciekawych rad, że aż żal byłoby zapomnieć choć kilka z nich.
Najwięcej wyniosłem z części pierwszej. Autor skupia się na diecie. Zanotowałem kilka cennych uwag. Nie miałem pojęcia, że np. płatki nie są dobre na śniadanie :) Pierwszy rozdział ogólnie pomaga nam zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe z korzyścią dla naszego mózgu.
Następnie autor skupia się na...

Nole | 2014-11-03

Zostałem miło zaskoczony przez tą książkę. Znalazłem tu podsumowanie i rozwinięcie informacji które wiedziałem, albo których łatwo jest się domyślić ( np. jedz zdrowo, nie stresuj się, ucz się języków ) to jednak dzięki niej zainteresowałem się Sudoku, wiem, że podczas nauki słówek warto tworzyć jak najwięcej skojarzeń z danym słówkiem, by było lepiej zapamiętane, by połączeń pomiędzy neuronami powstało jak najwięcej.
Autor zachwalał gorzką czekoladę, jednakże mój układ trawienny za nią nie przepada. Nie zrezygnuję z kawy i herbaty ponieważ je lubię i piję je w umiarkowanych ilościach.

fochinii | 2012-08-09

Książka „Trenuj swój umysł” to kilkaset stron pełnych przydatnych porad, które pomogą nam rozwinąć pamięć, zdolności logicznego myślenia i kojarzenia faktów.
Poradnik podzielony jest na wprowadzenie i trzy kolejne części rozwinięcia. Na początku możemy dowiedzieć się czegoś więcej o biologiczno-chemicznej budowie mózgu i podstawie jego działania. Dalej dowiemy się między innymi: jak mądrze się odżywiać, by stymulować pracę umysłu, jak zarządzać swoim nastrojem i zwalczać stres. A to tylko przygrywka do właściwych zagadnień.

Następnie autorzy uraczą nas serią rad na temat usprawniania pamięci, rozwoju inteligencji i zwiększenia IQ. Potem poznamy tajniki myślenia numerycznego, stosowanego, refleksyjnego, wizualnego, kreatywnego, werbalnego i etycznego. A wszystko to w tej stosunkowo niezbyt obszernej pozycji. Swoją drogą, czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak wiele jest odrębnych rodzajów myślenia? Przyznam, że mnie to nieco zaskoczyło. Tym chętniej zabrałam się za tę...

Harry61 | 2015-06-29

Warto przeczytać i wracać do zaprezentowanych w książce wielu treningów pamięci. W sumie jest ich sporo ale warto się z każdą zapoznać i odkryć że np. jeden z rodzajów myślenia ma się już mocno rozwinięty :)

rycho84 | 2015-09-12
Przeczytana: sierpień 2015

Polecam! Świetna książka pokazująca wiele różnych sposobów samorozwoju.

Łukasz | 2017-06-04

Na pewno nie zaszkodzi przeczytać. Można się kilku ciekawych rzeczy dowiedzieć. Nie jest to majstersztyk, lecz przeciętna książka.

Mateusz | 2018-07-09
Maniek87 | 2018-05-07