Wtorek godzina 15

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
izkalysa

Uwaga, konkurs na filmik z telefonu komórkowego! Adresat – dzieci i młodzież. Warunek – akcja musi się toczyć we wtorek o godzinie 15.00. Co z tego wyniknie? Casting na modelkę, biały marsz po samobójstwie koleżanki, przygoda z bezdomnym psem, anoreksja siostry, przyjaźń z Wietnamczykiem, zwanym "Żółtym", emigracja rodziców... "Wtorek" jest zbiorem opowiadań – filmików młodych reżyserów....

"Wtorek" jest zbiorem opowiadań – filmików młodych reżyserów. Dynamicznie napisanym, dowcipnym, skłaniającym do refleksji. Inspiruje nie tylko do tego, żeby za pomocą komórki rejestrować rzeczywistość, ale żeby bliżej przyjrzeć się światu, z którym młody człowiek musi zmagać się na co dzień.

źródło opisu: ezop.com.pl

źródło okładki: ezop.com.pl

GwEnDoLyN | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Książkę określiłabym mianem tych,po które sięga się ze świadomością,że nie przypadną nam one do gustu.Po raz kolejny chciałam dać szansę książce napisanej przez polskiego autora,aby mi udowodnił,że bezpodstawnie mam awersję do polskiej literatury.Jak widać po mojej ocenie,niezbyt się to tej książce udało.

No bo o czym ona konkretnie jest ? Został ogłoszony konkurs na najlepszy trzyminutowy filmik nakręcony telefonem komórkowym.Kolejne rozdziały opisują historię różnych nastolatków,którzy podjęli się tego wyzwania i szukają interesującego tematu na filmik.Na samym końcu zaś odbywa się specjalna Gala,na której to przemawia sam przewodniczący tegoż przedsięwzięcia,ale nie zostaje nam zdradzone,kto ten cały konkurs wygrał.

Dawno już nie miałam do czynienia z równie absurdalnym pomysłem na powieść.Żeby nie powiedzieć infantylnym,ale,błagam,to jest pomysł na miarę 7-9 latka.Jestem zdumiona tym,że dorosła kobieta potrafiła napisać coś takiego.Mało tego.Jeszcze zrobiła to trochę...

kroasia | 2014-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2014

"Wtorek godz. 15.00" to zbiór kilku krótkich opowiadań. Czytało się je szybko i dosyć przyjemnie. Jeden z filmików-opowiadań szczególnie przykuł moją uwagę. Był to "pierścionek z niebieskim oczkiem". opowiada on o anoreksji, ale od strony siostry chorej. Jest naprawdę fajnie napisany (jeszcze nie spotkałam się z tego typu relacją) i daje dobrze do myślenia. Uważam, że warto sięgnąć po tą książeczkę, chociażby ze wzgląd na to opowiadanie.

BliskaNieznajoma | 2017-08-12
Przeczytana: 29 lipca 2017

Książkę błyskawicznie się czyta , jest dość wciągająca, idealna na sobotni krótki wieczór :)

SKR | 2015-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2015

Szukając polecanych książek dla młodzieży natknęłam się na „Wtorek godz. 15:00” Małgorzaty Szyszko-Kondej.

Na samym początku śmiało mogę polecić! Jest to zbiór opowiadań, które zostały zarejestrowane na filmie i wysłane na konkurs. Filmy - każde opowiadanie, porusza zupełnie inną tematykę, ale łączy je czas - wtorek, godzina 15.

Każde z przeżyć dotyczy innych sfer - choroby, samobójstwa, opuszczenia rodziców, nietolerancji. Każdy z nas zmagał się chociaż raz z podobnym problemem. Ja głównie zwróciłam uwagę na filmik poświęcony chorobie - anoreksji.

Jest to lekka, przyjemna powieść, poświęcona problemom dorastania, wieku, w którym się znajdujemy. Jeśli nie mieliśmy styczności z niektórymi problemami, mamy wgląd do tego w tej książce.

Zdecydowanie polecam.
K.B, lat 17
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Okanii | 2013-09-11

Lekka,ciekawa i wciągająca lektura opowiadająca o ciekawych sytuacjach,które nas otaczają.Opowiada o problemach,jak i przyjemnościach dorastania.

Marta | 2017-10-24
Na półkach: Przeczytane, 2017 rok
Przeczytana: 09 października 2017

Nie wyciągnęłam niczego z tych opowiadań... Może to kwestia wieku.

Andżelika Rosenberger | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014