Mejle na miotle

Wydawnictwo: Akapit Press
joly_fh

Amanda to licealistka, kochająca flamenco oraz imprezy. Brak zainteresowania nauką, przypłaca poprawką z historii, której szczerze nie cierpi. Z pomocą przychodzi Kornelia, jej najbliższa przyjaciółka, uzdolniona literacko humanistka. Czy ta przedziwna pomoc okaże się skuteczna? Czy Amanda zdoła spotkać się z prawdziwą czarownicą? Kim jest autor mejli, wysyłanych z tajemniczego adresu? Przez...

Z pomocą przychodzi Kornelia, jej najbliższa przyjaciółka, uzdolniona literacko humanistka. Czy ta przedziwna pomoc okaże się skuteczna? Czy Amanda zdoła spotkać się z prawdziwą czarownicą? Kim jest autor mejli, wysyłanych z tajemniczego adresu? Przez powieść przewijają się barwne postaci – ciotka Amandy i jej szalone przyjaciółki, Sydonia von Borck, przystojny Ernest z Cafè Cherubino, królewna Jessika… No i oczywiście – Sambucus nigra, o którym każdy Czytelnik wyrobi sobie z pewnością własne zdanie...O Mejlach na miotle można powiedzieć jeszcze jedno – wypadły prosto z Kredensu pod Grunwaldem.

źródło opisu: Akapit Press, 2013

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

wiejskifilozof | 2015-11-29

Ale błyskawiczna książka ! Jak,tornado.Czytałem raptem 2,5 godziny.
Ale wolniej się nie da.
Amanda ma poprawkę z historii.Cóż,zdarza się :-)
Ale,ona to potrafi przekuć w pewien pomysł.
Z czarownicą w tle.
Książka,zabawna i pouczająca.
Polecam.

Sophie | 2014-04-16
Przeczytana: 02 marca 2014

Zawsze uwielbiałam ciekawostki historyczne, ponieważ dzięki nim nauka stawała się bezstresowa i prosta, a poza tym po prostu interesujące fakty, czy zagadki to było coś, co można opowiedzieć innym, więc zapamiętywało się je samoistnie. Właśnie z tego powodu zainteresowałam się "Mejlami na miotle", które poleciła mi sama autorka.

Amanda zostaje skazana na wyjazd na wieś z powodu poprawki z historii, której dorobiła się na własne życzenie. Musi z tego powodu zrezygnować z letniego kursu flamenco, które uwielbia i zająć się pisaniem pracy na wybrany przez siebie temat. Z pomocą przychodzi jej przyjaciółka oraz tajemnicze mejle...

Okładka na pierwszy rzut oka może wydawać się nieciekawa, ale mnie w pewien sposób się podoba. Na żywo wygląda lepiej oraz ja naprawdę lubię zgrabne nawiązania do treści, a tutaj zostały one ładnie połączone, nieprzytłaczająco dla czytelnika. Jak zauważyłam również Akapit Press ma bardzo przystępne ceny książek dostosowane do ilości stron, co na pewno jest...

Kiti | 2015-11-02

Agnieszka Tyszka ma na swoim literackim koncie kilkadziesiąt publikacji dla dzieci i młodzieży. ,,Mejle na miotle" to kontynuacja ,,Kredensu pod Grunwaldem". Książkę można czytać jednak jako odrębną całość.

Nastoletnia Amanda od lat wiedziała, że w ich domu rządzi ojciec. Matka nie miała nic do powiedzenia, była mu całkowicie podporządkowana. Mężczyzna nawet wydzielał jej pieniądze na zakupy! Gdy okazało się, że Amanda ma poprawkę z historii szybko zorientowała się, że koniec z jej lekcjami tańca. Dodatkowo wakacje miała spędzić u siostry ojca, którą wyjątkowo niemile wspominała z lat dzieciństwa. Do tego miała napisać referat na jeden z wybranych tematów. Czy u ciotki było naprawdę tak źle? Co z tym wspólnego miały czarownice? Czy matka Amandy postanowiła zmienić swoje życie?

Książka ma tylko 160 stron, czytałam ją nieco ponad godzinę, a za jej lekturę zabierałam się kilka miesięcy. Jakoś zawsze było mi nie po drodze, czego bardzo żałuję, gdyż ,,Mejle na miotle" to naprawdę...

Grabska1995 | 2015-10-30
Przeczytana: 30 października 2015

Jest to książka bardzo wciągająca czyta się ją szybko. Bardzo mi się spodobała choć z początku nie mogłam ogarnąć co się w niej dzieje, ponieważ była pisana raz językiem wypowiadającym się jako Amanda - główna bohaterka a raz jak autorka książki, która obserwowała sytuacje jaka działa się w książce. Bardzo mi się podobała wzmianka o czarownicach jedyne co mi się nie podobało to zakończenie, które nie wyjaśniło wszystkich kwestii :( ale tak to książka super, przyciągająca jak magnez, polecam wszystkim ;)
Jedyne co nie satysfakcjonuje mnie to zakończenie. Chciałabym przeczytać więcej takich książek a może polubię historię ;)

Lily_Caroline | 2013-12-08
Przeczytana: 02 września 2013

Amanda uwielbia flamenco, ale szczerze nienawidzi historii. Niestety musi się z nią zmierzyć i to samotnie odcięta od świata jedynie w towarzystwie babci, która za nią nie przepada. Brzmi strasznie? Na szczęście Amanda może liczyć na swoją przyjaciółkę, znaną nam z "Kredensu pod Grunwaldem" Kornelię. Z jej pomocą Amanda próbuje odkryć zawikłane aspekty historii czarownic i ze zdumieniem odkrywa, że nie wszytkie spalono na stosie. Dołóżcie do tego dziwaczną babcię i jej dziwaczne przyjaciółki, wszędobylskiego czarnego kota, sambucus nigra odrobinę wakacyjnej miłości oraz tajmnicze mejle, które jednak chyba nie są wysyłane przez Kornelię.
Jeśli "Kredens..." przypadł Wam do gustu, to "Mejle na miotle" spodobają Wam się jeszcze bardziej :)

Aisog | 2014-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 08 lipca 2014

Przeciętna, to najlepsze słowo jakie opisuje wszystko co wiąże się z tą książką. Jednak nie można wiele wymagać od niej, skoro ma jedyne 160 stron. Jest w sam raz na nudną podróż pociągiem lub letni poranek (bo skończycie ją do południa). Nie ma co się rozpisywać na jej temat, bo to po prostu lekka historyjka, napisana wielką czcionką z ogromnymi marginesami, bez czego miałaby pewnie ok 100 stron (przynajmniej tak nieoszczędne jest moje wydanie).
Polecam tym, którzy nie szukają niczego więcej, jak paru ciekawostek historycznych.

Nikaa723 | 2014-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Lubię twórczość Agnieszki Tyszki jak również przeczytałam "Kredens pod Grunwaldem", który mi się spodobał, więc myślałam, że w tym przypadku tez się nie zawiodę. Byłam w ogromnym błędzie. Głowna postać naiwna i przerażająco głupia, czego nie toleruje w książkach. Zakończenie bez zakończenia mało satysfakcjonujące. Jedyne co pozwoliło mi dać więcej niż 1 gwiazdkę to ciekawostki historyczne. Nic poza tym.
Podsumowując, nie polecam tej książki, a nawet odradzam wszystkim jej czytanie.

Luna | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Kolejny tom o przygodach Amandy... Ma poprawkę z historii i ojciec zagroził,że jeśli jej się nie uda to koniec z tańcem flamenco, który jest jej prawdziwą pasją... Na szczęście Amandzie pomaga przyjaciółka Kornelia i ciotka Sydonia mieszkająca w Julianowie starsza siostra jej taty no i przystojny Ernest z Cafe Cherubino... :) Chcecie poznać dalsze przygody Amandy zapraszam serdecznie do lektury...;)

Olka | 2013-12-15
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Fajna i wciągająca pełna tajemnic

Julia | 2013-08-29
Przeczytana: 2013 rok