High in the clouds
jagarkar

Książka dla dzieci autorstwa Paula McCartney’a! Słynny muzyk i działacz organizacji ekologicznych stworzył piękną i mądrą opowieść o walce małej wiewiórki o wolność zwierząt. Wiewiórek Wiórek stracił mamę i dom w wyniku działań okrutnej i przebiegłej Grety. Po tym strasznym wydarzeniu postanowił odnaleźć legendarną wyspę Animalię, gdzie wszystkie zwierzęta będą szczęśliwe. Pięknie ilustrowana książka sprawi radość dzieciom w każdym wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2006

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

AniaD | 2014-05-27
Przeczytana: 12 sierpnia 2009

Wiewiórek Wiórek traci wszystko...

Kiedy to pewnego dnia jego mama, Biała Kita, po raz kolejny opowiada zwierzętom z Zielonego Lasu kolejną historię o Animalii, nagle wszystko zaczyna drżeć. Buldożery nadchodzą. Niszczą las -niszczą dom Wiórka, a Biła Kita umiera. Wszystko to za sprawą niszczycielskich działań okrutnej i przebiegłej Grety, która wykorzystuje zwierzęta do niewolniczej pracy w fabrykach. Wiórek wraz z przyjaciółmi wyrusza w drogę, aby odnaleźć wyspę Animalię i uwolnić wszystkie zwierzęta.

"Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta."

Paul McCartney to osoba popularna w świecie muzyki. (Któż nie zna The Beatles?) Jest również działaczem wielu organizacji ekologicznych. Dzięki temu stworzył ciekawą historię (nie tylko) dla dzieci. "Wysoko w chmurach" ukazuje bowiem jak ważne jest dbanie o środowisko. Porusza temat wolności, a także wspomina o tym, iż razem z przyjaciółmi można zdziałać wiele.

Książkę miałam okazję czytać, kiedy to...

jagarkar | 2013-05-27
Przeczytana: 27 maja 2013

Bardzo udany debiut literacki Paula McCartney'a! Przepięknie zilustrowana książka o tym, jak żyje się zwierzętom we współczesnym świecie.

Przypomina mi nieco "Legendy Sowiego Królestwa".

"Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta".

| 2014-10-01
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka

Jako iż nastały długie jesienne wieczory, a dwie nieposkromione bliźniaczki dały mi już w kość, miałam nadzieję, że chociaż Sir Paulowi McCartneyowi uda się jakoś załagodzić sytuację. Dzieciaki nie usiedziały przy książeczce zbyt długo, więc nie spełniła swej roli, jednak ja zostałam przy niej na dłużej. Nieraz wdarł się na moją twarz uśmieszek, książeczka jest bardzo humorystyczna, a od bogatych ilustracji długo nie odciągałam wzroku

niuko25 | 2015-08-06

Na 8 urodziny brat dał mi ją w prezencie, przeczytałam ją z 5-6 razy któregoś razu czytałam ją do 1 nad ranem...i jest po prostu cudowna <3

wolfallie | 2017-02-06
BasiaG | 2016-09-17
grzanna | 2016-06-20
Meowth | 2016-03-07
Milena | 2016-01-20
Dominika | 2015-12-24
Bruce Springsteen pisze książkę dla dzieci

Na pomysł napisania tej historii wpadł Frank Caruso, rysownik i pisarz. Namówił Springsteena do napisania tekstu, a sam pracuje nad ilustracjami. Pomysłem zainteresowało się wydawnictwo Simon & Schuster, którego prezes, Jonathan Karp, uważa, że opowieść trafi zarówno do dzieci, jak i dorosłych.