Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki. Zbiór

Tłumaczenie: Natalia Usenko
Seria: Mała wróżka Amelka
Wydawnictwo: Papilon
Misieńka

Bestseller w wielu krajach świata! Mała wróżka Amelka - detektyw z bajki - pomaga rozwiązywać codzienne i niecodzienne zagadki. W tej pięknie zilustrowanej książce znajdziecie 8 niezwykłych historyjek o Amelce, która swoim wdziękiem i dowcipem ujmuje czytelników na całym świecie. Krótkie opowieści z intrygującą akcją, ciepła atmosfera oraz zabawne sytuacje - to, co maluchy lubią...

Bestseller w wielu krajach świata!
Krótkie opowieści z intrygującą akcją, ciepła atmosfera oraz zabawne sytuacje - to, co maluchy lubią najbardziej.
Seria "Mała wróżka Amelka" została wyróżniona w konkursie "Świat przyjazny dziecku", organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

źródło opisu: Wydawnictwo Papilon, 2011

źródło okładki: www.publicat.pl

melody | 2016-07-20

Macie może pomysł na doskonały prezent dla dziecka? Ale mam na myśli taki, którego nie rzuci w kąt po kilku dniach. Prezent, który przyczyni się do jego rozwoju i wzbogaci jego świat wyobraźni? Dla nie od wielu lat rozwiązanie jest proste - książka!

Tym raz wybór padł na Amelkę. Jest to nasze pierwsze spotkanie z małą, rezolutną wróżką.

"Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki", jest to zbiór 8 opowiadań o przygodach sympatycznej bohaterki. Są to opowiadanie pełne ciepła i bardzo wciągające. Dziecko, które już czyta może samodzielnie zmierzyć się z książką. Szkrabom, które jeszcze nie opanowały tej sztuki rodzice ze spokojem i bez obawy o utratę tchu, mogą przeczytać opowiadanie na dobranoc. Będzie to osiem, miłych wieczorów spędzonych wspólnie z książką.

Dodatkowy plus daję za śliczne wydanie. Porządny papier oraz urocze ilustracje czynią ją idealnym prezentem dla dziecka. Oczywiście, książkę polecam dla dziewczynek, ale chłopiec myślę, że także nie będzie się z nią...

Marta Bilewicz | 2014-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Przeurocza, ciepła i ciekawa książeczka dla dzieci (raczej dla dziewczynek). Bogato ilustrowana. Mimo, że jest gruba, tekstu jest nie tak wiele, ponieważ dominują kolorowe, bardzo ładne ilustracje.

Amelka, tytułowa wróżka, jest detektywem i pomaga innym wróżkom oraz dzieciom w rozwiązywaniu różnych spraw. W książeczce znajdziemy kilka opowiadań, przy których moja niespełna siedmiolatka pękała chwilami ze śmiechu i kazała sobie czytać wybrane fragmenty po kilka razy. Niech o tej książce świadczy na plus też fakt, że moja córka po przeczytaniu książki z biblioteki, poprosiła o kupno "Amelki (...)", ponieważ koniecznie chce mieć ją na własność i "przeczytać jeszcze sto razy".

Polecam dla dziewczynek w wieku od 5 do 10 lat :)

Ania | 2014-05-07
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci, 2014
Przeczytana: 02 maja 2014

Krótkie opowiadania o przygodach Amelki - detektywa przypadły moim córkom do gustu :) Przyjemny sposób na wyciszenie po zabieganym dniu, przyjemna ucieczkę w krainę słodkich snów :)

goskrzys | 2016-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Sympatyczne, zabawne historyjki, do tego okraszone pięknymi kolorowymi ilustracjami. Krótkie opowiadania, pełne ciepła, o małej wróżce, pomagającej dzieciom w odnajdywaniu ich zagubionych pluszaków i rozwiązywaniu zagadek znikających słodyczy. Ja dla mnie - trochę przesłodzone i mocno uproszczone, ale córce się podobało (i o to w końcu chodziło). Choć nie wydaje mi się, żeby jakakolwiek z tych historyjek mogła na dłużej zapaść w pamięć...

Zdecydowanie dla dziewczynek, dla chłopców nie będzie tu nic atrakcyjnego.

Misia-i-Tosia | 2014-07-01

Amelka jest detektywem z bajki i pomaga rozwiązywać wróżkom i dzieciom codzienne i niecodzienne zagadki. W książce znajdziemy 8 opowiadań, które zachwycą dziewczynki. Amelka szturmem podbiła serca moich córek i znalazła się na liście najczęściej ściąganych i czytanych książek.
Dużym plusem jest to, że jest to zbiór książeczek i nie trzeba sięgać co chwilę po następny tomik. Oczywiście książeczki można również kupić osobno.

Lista 8 opowiadań jakie znajdziemy w środku:
6. na tropie Dudusia
7. zaginione cukierki
8. zimowe śledztwo

W krainie chochlików
Jest to historia o tym jak Amelka dowiaduje się, że jest wróżką. Mieszka z mamą w krainie chochlików jednak pewnego dnia okazuje się, że na plecach rosną jej skrzydła. Okazuje się, że nie jest chochlikiem a wróżką. O tej pory uczy się latać i czarować. Zabawa murowana :)

Szkoła dla wróżek
Opowiada pierwszy dzień w szkole wróżek. Z...

barakuda1205 | 2013-02-28

Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki.
Na fali zachwytu „Wróżką katastrofą” (recenzja w styczniu) postanowiliśmy poważniej wejść w przygody wróżki Amelki i zamiast rozdrabniać się na pojedyncze książeczki kupić zbiór ośmiu opowieści zatytułowany „Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki”. Dla osób lubiących tę serię to wspaniałe rozwiązanie, bo zamiast kupować osiem książeczek (opowieści są też dostępne osobno), można kupić jedną i zaoszczędzić miejsce na półce i pieniądze. Gdy szukałam informacji o tej książce w Internecie zaskoczyło mnie, że nigdzie nie mogłam znaleźć spisu bajek w środku, co jest kluczową kwestią, gdy ktoś już jakieś książeczki o Amelce ma. Oto co znajdziemy w środku:
W krainie chochlików - historia o tym, jak Amelka odkryła, że jest wróżką.
Szkoła dla wróżek – pierwsza wizyta Amelki w szkole dla wróżek.
Nocne strachy – Amelka po raz pierwszy nocuje poza domem i każdy szmer jest dla niej przerażający.
Tajemnica robota – urocza historia o robocie, który tak się...

OlgaIda | 2015-11-13

Zarówno mi, jak i córce opowiadania o Amelce przypadły do gustu. Proste, zrozumiałe, a do tego pięknie ilustrowane. Polecam.

Laura_S | 2017-07-20
Przeczytana: 01 lutego 2017