Niewolnicy Snów. Część 1

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niewolnicy snów #1". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Camilla

„Niewolnicy Snów” Dominiki Budzińskiej to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących zdarzeń historia młodej dziewczyny, którą zaczynają nawiedzać dziwne sny i mrożące krew w żyłach koszmary. Jej dotychczas poukładany świat burzą nagłe zmiany, a wokół zaczynają dziać się rzeczy, których nie potrafi wytłumaczyć i zrozumieć. Pomagają jej nowi przyjaciele, a wśród nich tajemnicza Sofie i Scott, któremu przychodzi odegrać szczególną rolę w życiu młodej bohaterki. Okazuje się, że głęboko skrywana rodzinna tajemnica musi wreszcie wyjść na jaw, a kolejne sny stają się istotnym tropem w mozolnym dążeniu do odkrycia prawdy.

źródło opisu: Wfw

źródło okładki: Wfw

WampirkaJustynka | 2015-01-17
Na półkach: ⚚ Wymienione ⚚
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Książka zarówno wciągająca jak i wkurzająca. I choć przez nią zarwałam noc to nie otrzymałam odpowiedzi na dręczące mnie pytania odnośnie książki. Mimo, że dotarłam do końca byłam bardzo skołowana. Kim jest Scott, Sofi i pozostali? Dla mnie zbyt chaotyczna, a główna bohaterka denerwująca. Styl pisania przypomina bardziej nastolatkę niż dorosłą kobietę.

Magdalena | 2015-10-14
Przeczytana: 14 października 2015

Po mimo licznych błędów jak: mało istotne szczegóły opisane zbyt szczegółowo (np. opisy pomieszczeń), za to szczegóły ważne skąpo opisane (np. ni z tego ni z owego matka przedawkowała leki), nie trzymanie się czasu (gdy się czyta wydaje się, iż minęło strasznie dużo czasu, a tu chodziło o np. o jeden dzień ...), fakty zbyt chaotycznie poukładane, w pewnych momentach zbyt zawile napisane i trzeba się było domyślić skąd się to wzięło, Justin kolega Martiki ze szkoły był na początku potem znowu jakiś cudem pojawił się na końcu, choć było niby cały czas przy niej, Scott posiadający zwierzchnika ma z nim spotkania, ale nie jest napisane o co w nich chodzi dokładnie, a powinno, skoro już jest wspomniane, jeśli są "wrzucone" pewne fakty powinny zostać napisane tak, ale dane w takim momencie, że po jakimś czasie dowiadujemy się o co chodzi i ona do tego dąży, a nie, że coś wie, ale nie zapyta nikogo tylko czeka na koniec książki ..., jednak mimo wszystko książka nawet mnie wciągnęła i mi...

KotFilemon | 2015-01-30
Przeczytana: 18 listopada 2014

"Została sama. Ze strachem, który nagle powrócił i tysiącem przerażających myśli. To już nie był kolejny koszmarny sen. To działo się naprawdę."

Nie znajdziecie tu wampirów, czarownic, trolli, magów, czarnoksiężników, elfów czy innych przedziwnych stworów charakterystycznych dla świata fantastyki. Są za to sny pięknie i dokładnie opisane, niosące powiew grozy. Życie głównej bohaterki, niestety według mnie, mało sympatycznej osoby, której nie polubiłam, skupia się wokół koszmarów. W mrożących krew w żyłach wizjach ukryty jest sekret, skrywana rodzinna tajemnica. Są również bohaterowie zagadkowi, obdarzeni paranormalnymi zdolnościami. Szczególnie Scott, który pojawia się w życiu Martiki nieoczekiwanie jako osoba, która musi pomóc jej w odkryciu prawdy, ale też musi ją chronić. Autorka faktycznie pozostawia wiele dla naszej wyobraźni, bowiem żaden z wątków nie zostaje wyjaśniony do końca. Ale to akurat lubię. No i nie ma happy endu. Lekka i przyjemna lektura na jeden lub dwa...

Zoe | 2013-09-13
Przeczytana: 13 września 2013

Można jednak zaskoczyć, najpierw intrygującym tytułem, potem magiczną okładką, a na koniec dość interesującą treścią.
Dominika Budzińska, autorka powieści, urodziła się w Gdyni.
Po ukończeniu studiów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęła pracę w wydawnictwie, a później w firmie medialnej. Od wielu lat pracuje i mieszka w Warszawie.
„Niewolnicy Snów” to pierwsza część literackiego debiutu i całkiem niezła historia, która pozostawia pewien niedosyt i budzi nadzieję na dalsze tajemnice.
Co mnie dziwi? Zakwalifikowanie tej książki do gatunku powieści fantastycznych. Pod tym względem jest raczej mało typowa. Poza bajkowo opisanymi snami, w które wkrada się przerażenie i strach, pewnym przenikaniem dwóch światów oraz zagadkowym bohaterem jakim jest Scott, którego w tej części nie udaje nam się poznać do końca, widzę tutaj jak najbardziej realną historię. Problemy Martiki, młodej, bardzo silnej osoby, której świat właściwie z dnia na dzień wywraca się do góry...

Lenka | 2013-09-05
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Świat pełen barwnych, bajkowych obrazów i mrocznych, przerażających snów. Do tego przesłodzony wątek miłosny. A jednak warto było się tam przenieść na chwilę, powzdychać marząc o księciu z bajki. Było miło, lekko, przyjemnie i ciekawie, a na końcu nawet się wzruszyłam.

Annie | 2014-07-31
Przeczytana: marzec 2014

Książka jest naprawdę niesamowita.Nie żałuje ani chwili spędzonych na jej czytaniu.Autorka w swojej powieści stylem jaki całą akcją, która się w niej rozgrywa dorównuje amerykańskim autorkom. Wcale się nie zdziwię jak za kilka lat może i szybciej książka zostanie tłumaczona na inne języki.Bardzo spodobało mi się to, że postacie w niej nie są oklepane, czyli nie jest to opowieść o nad przyrodzonych istotach, które przeważnie zawsze wyglądają tak samo w niemal każdej książce, co nie odbiera oczywiście uroku tej niezwykłej wręcz fascynującej powieści o nie! Ta książka jaki ta autorka jest dowodem na to,że Polak jednak potrafi,że może dorównać swoim talentem do tworzenia nieziemskich historii amerykańskim pisarzom. Każdy kto zaczyna przekonywać się do Polskiego autorstwa powinien sięgnąć po książkę Pani Dominiki Budzińskiej, a nie będzie miał wątpliwości czy czytać Polskie książki. Do takich Polskich książek jak ta jestem skłonna wracać niejednokrotnie i tak zapewne zrobię w przypadku...

Androida | 2013-09-05
Przeczytana: 02 września 2013

Za opisaną pięknie i subtelnie miłość, która w tej powieści wzruszyła mnie do głębi. Za mroczne sny i ich niewolników. I za to, że pomimo wszystko, ukazany tu świat wydaje się nadzwyczaj realny.

Marusia | 2013-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Powieść godna polecenia. Przeczy stereotypom, że nie warto sięgać po dzieła rodzimych autorów, zwłaszcza debiutujących. Jeśli tak interesująca ma być polska fantastyka, napisana tak ciekawie i z ogromnym wyczuciem, to ja jestem na tak.

Magdalena | 2013-06-25
Na półkach: Recenzyjne
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Dominika Budzińska pochodzi z Gdyni. Jej największymi pasjami są podróże i pisanie. Niedawno spełniła jedno z marzeń - wydała swą I książkę: "Niewolników snów".

Głowna bohaterka to siedemnastoletnia Martika Royensen, która z kochającymi rodziacami zmienia nagle miejsce zamieszkania. Ma żal do ojca, że z dnia na dzień usiała porzucić przyjaciół, chłopaka i lubianą szkołę. Teraz musi rozpocząć naukę w innej placówce i poznać nowycj znajomych. Jednak to nie koniec jej problemów, bowiem od czasu przeprowadzki męczą ją koszmary senne, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Okazuje się też, iż rodzice ukrywają przed nią mroczną tajemnicę... W jej odkryciu pomoże Martice pewna niebieskooka kobieta, która reularnie pojawia się w jej snach. Kim jest ta tajemnicza nieznajoma? Przekonajcie się sami.

W nowej szole dziewczyna poznaje przystojego Scotta. Młodzieniec ofiarowuje jej czarną perłę, która ma ją chronić. Dziewczyna jest nim zafascynowana, czuje, że coś ją z nim łączy, ale nie...

Moni | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wspaniała książka! Cudowna okładka, ciekawy tytuł i niesamowita opowieść. Piękne opisy, intrygujące postacie, wiele zaskakujących sytuacji i powodujących lekki dreszczyk koszmarów.Świetny pomysł na wciąż przeplatające się dwa światy - ten ze snów i ten rzeczywisty. Czyta się bardzo przyjemnie i nie można się oderwać. Ja pochłonęłam w dwa dni i nie mogę doczekać się drugiej części, o ile będzie kontynuacją tej pierwszej. Według mnie powinna być, bo zakończenie kryje w sobie dalszą tajemnicę i budzi ciekawość.