Dotyk zła

No....muszę przyznać, że Dotyk zła poczułam wręcz na własnej skórze. Doskonale utrzymane tempo, intrygująca bohaterka, całość mroczna i nieodgadniona. Czytało się świetnie, z rosnąca gulą w gardle. Polecam wszystkim.

Majstersztyk. Fabuła, ktora trzyma w napieciu do ostatniej kartki, klimat kryminalny rodem z powiesci Cobena. Narracja prowdzona po mistrzowsku, czujemy duza imersje co jest chyba najwiekszym atutem tej ksiazki. Czekam na kolejne pozycje tej artystki.

Powiedziałabym bardziej że to taki ciężki kryminał, niż psychologiczny - ale to naprawdę kawałek mocnej lektury. Jak początek życia wpływa na całą resztę, jak stajemy się źli . Ciekawe studium nad ludzką duszą.

Wciągająca historia, przeistoczenie bohaterki i tragedia która pcha ją ku zbrodni. Bardzo ciekawy pomysł, pewne niedoskonałości tekstu nikną, gdy wczytujemy się w los naszej bohaterki - tylko pytanie czy to ofiara, czy czarny charakter całej historii? I to, że tekst wymusza zadanie takiego pytania spodobało mi się najbardziej

Zachęcona promocyjną ceną i opisem postanowiłam, że zaryzykuję i kupię e-booka. I ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę chociaż autorka była mi zupełnie nieznana. Dobry kryminał z elementami thrillera psychologicznego dotyczącego przeszłości głównej bohaterki. Przeszłości złej, dzieciństwa jakiego żadne dziecko nie powinno przechodzić: brak miłości, wygoda rodziców, pedofilia. To musiało odcisnąć piętno na bohaterce. Nie usprawiedliwiam jej postępowania, odpowiedzi złem na zło ale próbuję ją zrozumieć. A wy? Przeczytajcie i osądźcie sami.

Jest to mroczne psychologiczne studium skrzywdzonej w dzieciństwie kobiety. Książka na początku intryguje, następnie zwala z nóg i nie można się od niej oderwać. Mistrzowska konstrukcja każdego z rozdziałów spowodowała, że wczułam się w emocje głównej bohaterki. Przeczytałam książkę w jeden dzień z krótką przerwą na sen :-). Zazwyczaj autorzy spalają się na zakończeniu. W tym przypadku książka trzyma w napięciu do samego końca, który jest niesamowitym zaskoczeniem.
Autorka nie pierwszy raz udowodniła, że potrafi z empatią wczuć się w różne klimaty. Poprzednia książka "Pani Nikt - pamiętnik" była równie rewelacyjna. Chętnie przeczytam następne książki autorstwa Dominiki Budzińskiej.

"Ból i poczucie krzywdy mieszkają we mnie. Płyną wraz z krwią wypełniając pulsujące żyły,docierając do komórek. Są nierozerwalną cząstką. Ból to ja."

Zło potrafi przyciągać niczym magnes, zwłaszcza, jeśli przez lata stajemy się jego ofiarą. Potrafi od siebie uzależnić. Staje się nierozerwalną częścią. Główna bohaterka, młoda dziennikarka, nie umie poradzić sobie z bolesną przeszłością, a okrutne obrazy dzieciństwa wracają niczym rozpędzony bumerang, nie dając szans na zapomnienie. Jej życie to poczucie winy i odrzucenia. Każda kolejna próba rozprawienia się z dotkliwą historią kończy się fiaskiem. Kolejna terapia nie przynosi ulgi, wręcz przeciwnie, rozdrapuje tylko wciąż niezaleczone rany. Wieczór na pozór nie różniący się od pozostałych, kilka drinków w ponurym nowojorskim barze, ciemna cicha uliczka i czysty przypadek stają się początkiem tragicznej serii, która niespodziewanie przynosi ukojenie, a potem przeradza się w misję. Okazuje się, że jedynym skutecznym antidotum na rozprawienie się z demonami przeszłości jest zemsta. Bohaterka zaczyna się w niej rozsmakowywać, stąpa po cienkiej linie, każdy niezbyt ostrożny ruch może okazać się ostatnim, ale przecież ona nie ma nic do stracenia. W zasadzie śmiertelne ciosy wcale nie są zamierzone, jakby ślepy los kazał jej kroczyć drogą zła, która prowadzi donikąd. Nawet zakończenie opisanej tutaj historii nie daje odpowiedzi na najistotniejsze pytanie: czy wybór bohaterki jest właściwy i czy może trwać wiecznie?
Polecam :-)

Rewelacja