Orły Imperium: Pościg

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Cykl: Orły Imperium (tom 5)
Wydawnictwo: Książnica
The Eagle's Prey
starożytny Rzym
joly_fh

Jest koniec lata 44 roku naszej ery. Minął ponad rok od chwili, gdy rzymska armia rozpoczęła podbój Brytanii, spodziewając się szybkiego zwycięstwa nad rozproszonymi plemionami tubylców. Pomimo przewagi legionów Karatacus i jego okrutni wojownicy wciąż stawiają opór, prowadząc wojnę podjazdową. Macro i Katon, służący w kohorcie Maksymiusza, otrzymują zadanie obrony brodu na rzece Tamesis. Od...

Macro i Katon, służący w kohorcie Maksymiusza, otrzymują zadanie obrony brodu na rzece Tamesis. Od utrzymania tej pozycji zależą losy całej bitwy. Niestety, Maksymiusz wydaje sprzeczne rozkazy, w krytycznym momencie zawodzi, a winą za porażkę obarcza centurionów i prostych legionistów. Rozwścieczony Aulus Plaucjusz nakazuje zdziesiątkowanie kohorty. Skazani mają prosty wybór: mogą zginąć zakatowani w bestialski sposób albo zbiec i próbować przetrwać na terytorium wroga.

źródło opisu: Książnica, 2013

źródło okładki: www.publicat.pl

golteria | 2018-11-14
Przeczytana: 2016 rok

Tu znowu i ponownie rzecz o rzymskiej sztuce bitewnej, ale też opowieść o uniwersalnej prawdzie, którą streszczono już doskonale w powiedzeniu "kowal zawinił a cygana powiesili"

albanik1 | 2018-09-29

Świetne czytanie :)

Jarek Tananis | 2018-03-17
Przeczytana: 02 stycznia 2018

Zawsze doję 10 temu pisarzowi za ogrom dobrej pracy. Opisami działając na wyobraźnię ukazuje nam czasy Imperium Rzymskiego - nie było łatwo.

Basiek | 2017-12-04

Niezmiennie podoba mi się styl pisania pana Scarrowa, a (chociaż jest to już piąta książka z cyklu, którą przeczytałam) losy bohaterów nie przestają mnie zaskakiwać. Tym razem zaskoczenie było to zaskoczenie z rodzaju "to nie fair!". Macro i Katon po raz pierwszy muszą działać na własną rękę, bez wzajemnego wspierania się i wychodzi im to całkiem nieźle. Podobało mi się również to, że do głosu w końcu doszedł osławiony Karatacus - wódz Brytów. Opowieści wyszło to na dobre.
Minusy: trochę nieporęczne wydanie (chciałam zabrać ją na wykłady jako "czasoumilacz" i musiałam trochę pokombinować, żeby książka zmieściła się w torebce), za mało legata Wespazjana. Szczerze polubiłam tą postać i nie podobało mi się, że została zepchnięta na boczny tor.

Bartosz P | 2016-12-30
Przeczytana: 22 stycznia 2017

tak jak poprzednie części bardzo dobrze sie czyta

Daniel Siercha | 2016-08-21
Na półkach: Przeczytane, E-book

Przygody centuriona Katona i centuriona Macro chyba nigdy mi się nie znudzą. Za każdym razem podczas czytania przenoszę się do czasów starożytnych i razem z całą armią Rzymską podbijam barbarzyńskie ziemie Brytów. Pozycja od której po prostu nie można się oderwać i którą trzeba w 100% przeczytać. Z niecierpliwością czekam na kolejne części tej fascynującej przygody.

Heisenberg | 2016-05-29

O TAK! Zdecydowanie tak! Czekałem na takiego autora w gatunku ‘powieść historyczna’, i się doczekałem! Jest Cornwell, jest Druon, jest Sidebottom czy Iggulden – każdy z nich ma swój styl, i swoją klasę w tym co robi. Ale kiedy pierwszy raz wziąłem do ręki powieść Scarrowa z cyklu „Orły Imperium”, to dosłownie po kilku rozdziałach wiedziałem, że to jest TO!
Fenomenalny mix powieści historycznej z przygodą! „Pościg” to jak na razie ostatnia książka cyklu, jaką przeczytałem, i autorytatywnie stwierdzam, że każda kolejna część przygód Macro i Kato jest lepsza od swojej, jakże wyśmienitej poprzedniczki!
Można się czepiać, owszem - że w/w główni bohaterowie są „nieśmiertelni”, że książki powtarzają pewne schematy; może i tak jest, ale nie mnie o tym sądzić. Nie przeszkadza mi to zupełnie nic a nic!
Jak dla mnie to Scarrow potrafi tak pisać, że nie ma czasu na nudę i narzekanie.
Sięgając po cykl „Orły Imperium” miałem nadzieję spędzić czas z wciągającą i dobrą lekturą, i książki...

mojorisin | 2016-03-10
Na półkach: Przeczytane, Historyczne, 2016

Jak dotąd, chyba najsłabsza część z cyklu o kompanach Macro i Kato. Cała historia taka średnia, nie które wątki trochę potraktowane skrótowo, głównie te dla mnie najciekawsze, a z kolei te przy nudnawe rozciągnięte w nieskończoność. Generalnie inaczej rozłożył bym akcenty które miały zainteresować i przykuć uwagę widza. Jednak darzę bohaterów taką sympatią, że na pewno sięgnę po następną część, zwłaszcza, że ta kończy się super zapowiedzią kolejnych przygód głównych bohaterów i to już najprawdopodobniej poza szarą i mokrą Brytanią. Ave :)

Insus | 2015-04-15
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

5 x TAK!

czytamcałyczas | 2014-11-05

Czasy rzymskie,rok 44 n.e.Czas podboju Wysp Brytyjskich.
Książka świetna,bo doskonale opisuję tamte czasy.
Możemy się z niej dowiedzieć,jak to wyglądało.
Autor opisuje zwyczaje zarówno rzymian jak i Brytów.
Ich zwyczaje,stroje.
Bardzo podobał mi się opis scen walk.
Taki dosadnie szczegółowy.
Natomiast mam pewne obiekcje,co to pewnego słownictwa Rzymian.
Akcja książki toczy się w roku 44,a słownictwo jak z blokowisk.