Orły imperium: Niepokonany

Okładka książki Orły imperium: Niepokonany
Simon Scarrow Wydawnictwo: Książnica Cykl: Orły Imperium (tom 15) powieść historyczna
powieść historyczna
Orły Imperium (tom 15)
Invictus
Książnica
2018-02-14
2018-02-14
Tomasz Szlagor
Scarrow Orły Imperium Rzym

Gdzie kłopoty tam Kanton i Macro . Dwaj przyjaciele tym razem trafiają do zbuntowanej prowincji hiszpańskiej . Na czele jednostki pretorian bronią kopalni srebra przed zbuntowanymi niewolnikami . Pełna rozmachu , wspaniałych scen batalistycznych i humoru powieść historyczna . Toporny Macro i błyskotliwy Kanton zwyciężają kolejny bój , by po powrocie do Italii stawić czoła nowemu wyzwaniu . Powieść z pazurem

"Niepokonany", na razie ostatni tom Orłów Imperium, zaczyna się w Rzymie, gdzie nasi bohaterowie - Katon i Macro - po powrocie z Brytanii oczekują na kolejny przydział. Szybko zostają wysłani do Hispanii, by zdławić bunt w tej rzymskiej prowincji. Znów zostają uwikłani w zakulisowe intrygi i za sprawą znienawidzonego Witeliusza narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo...
Powieść nie obfituje być może w jakieś spektakularne bitwy, choć w trakcie oblężenia kopalni srebra przez buntowników pod przywództwem Iskerbelesa, nie brakowało krwawych potyczek, walki na śmierć i życie i niezwykle brawurowych akcji. Powieść oczywiście czytało się znakomicie, akcja była wartka i trzymająca w napięciu. Kolejny bardzo solidny pod względem poziomu tom...
Ale czy ostatni? Dla czytelników w Polsce jak na razie tak, choć autor kontynuuje tę serię i napisał już 4 kolejne tomy. Być może doczekamy się polskich wydań. Oby jak najszybciej, bo nie ukrywam, że bardzo polubiłem i zżyłem się z bohaterami Orłów Imperium.
Akcja wszystkich piętnastu tomów rozgrywa się za czasów cesarza Klaudiusza, od niemal początku jego panowania, aż do śmierci. Kończy się więc pewna epoka w życiu bohaterów. Co przyniesie następna za panowania Nerona? Bardzo jestem ciekaw...
Gorąco polecam cały cykl nie tylko pasjonatom starożytnego Rzymu, ale też wszystkim ceniącym doskonałe powieści przygodowe!

Jestem rozczarowany tym tomem (nie za samą fabułę) z powodu braku notki historycznej - nawet szukałem w internecie informacji o opisanym w tomie powstaniu i jego przywódcy, ale bez skutku - oraz zakończenia (chyba?) całego cyklu Orły Imperium...zakończenia de facto brak...

Bardzo dobry cykl.
Za mną wszystkie piętnaście tomów. Liczba bardzo imponująca i przebrnąłem przez nią, choć czasem wątpiłem, że dam radę. Nie dlatego, że książki były słabe. Wręcz przeciwnie. Były bardzo dobre, ale ich liczba może trochę odstraszać.
Całość oceniam bardzo dobrze. Cały cykl niezwykle wyrównany. Nie było gorszego tomu. Wszystkie równo bardzo dobre.

Bardzo dobry cykl.

"Rewelacyjna" to dobre określenie 15 już książki Orłów Imperium. Przebrnąłem przez wszystkie opowieści i mogę przyznać się do faktu, że ostatnia nie zmęczyła mnie, a wręcz przeciwnie. Nadal chciałoby się przeczytać jeszcze drugie tyle tym bardziej, że z historycznego punktu widzenia teraz może mieć Scarrow bardzo duże pole do popisu. Jakby ktoś się zastanawiał czy warto brać się za serie to odpowiadam z ręką na sercu: Tak! Warto! I czekam niecierpliwie, na następne książki. :)

Wiele tomów za mną, ale wrażenia po kolejnym mam nadal jak najbardziej pozytywne. Z tym, że autor nie zaskakuje mnie aż tak, jak na początku. Siłą rzeczy seria zrobiła się nieco przewidywalna. Treść nieco przypominała mi "Gladiatora" z elementami skopiowanymi z "Pretorianina".

Od paru tomów nieco denerwuje mnie kierunek, w którym podąża postać prefekta Katona. Rozumiem, że pełniona przez niego funkcja i dość wysoka pozycja w legionach wymagają od niego pewnych zachowań, ale opryskliwość do nich nie należy. Jeśli zachowanie jego żony miało zaskoczyć, to w moim przypadku zupełnie się to nie udało. Za to Lucjusz uroczy.

Za to Macro pozostaje bez większych zmian. Nadal ten sam prostolinijny, twardo stąpający po ziemi centurion. I chwała mu za to.

Jedną gwiazdkę zabrałam za tłumaczenie. Tłumacz znów uparcie trzyma się "bękartów" (chociaż inwektywy można by nieco bardziej ubarwić) i złagodził przekleństwa (co mi tu akurat przeszkadzało, bo wolałabym kompletne żołnierskie bluzgi zamiast "ja pier...").

Cała seria jest jedną z moich ulubionych i na pewno przeczytam ciąg dalszy przygód Macro i Katona (jeśli takowy powstanie - nie wiem, nie sprawdzałam). Zdecydowanie polecam :)

Aż,Cecylia lat 44 była ciekawa co ja czytam.A przyznam,powieść nie banalna bardzo ciekawa.
Teraz Katon I Macro są w Hiszpanii.
Gdzie mamy,bunt przeciw władzy Rzymu.
Książka,może nie idealna.Na dobrą ją oceniam.Czyta się,troszkę ciężko.Przepraszam styl,ale to fajna odmiana po Brytanii.

Teraz Katon I Macro są w Hiszpanii.
Gdzie mamy,bunt przeciw władzy Rzymu.

Katon i Macro to jeden z moich ulubionych literackich duetów. Swoimi przygodami panowie spokojnie obdzieliliby mieszkańców całej kuli ziemskiej i to na przestrzeni wieków. Piętnasty tom trzyma wysoki poziom swoich poprzedników.

Cykl liczy 19 części. Autor potrafi stworzyć niesamowity klimat opowieści plus ciekawie skonstruowani bohaterowie. Cały czas czekam na zapowiadaną i przekładaną kontynuację: Dzień cezarów.

Czy ktoś wie kiedy ukażą się kolejne tomy serii w polskim wydaniu ?

Czy ktoś wie kiedy ukażą się kolejne tomy serii w polskim wydaniu ?

Dodaj cytat z książki Orły imperium: Niepokonany