Techniki specjalne w walce wręcz. Samoobrona przed nożem

Wydawnictwo: Budo-Sport
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Jest to pierwsza książka z serii, w której tematem jest walka wręcz/ specjalne bronie i taktyki walki dla jednostek Sił Specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych. Treść jest głównie skierowana do Airborne/ Jednostki Powietrzno Desantowe/, Rangersów, Sił Specjalnych, Force Recon/ Jednostki Zwiadowcze.

Kacper | 2016-07-05

Książka wydana w 1977 roku w USA. Autorem jest żyjący w latach 1950-1978 były żołnierz amerykański, więc z aktualnością ma niewiele wspólnego.
Większość technik zaprezentowanych przez autora nadaje się do zastosowania jedynie w hollywoodzkim filmie. Prócz zdjęć obrazujących techniki obrony przed atakiem z użyciem noża, książka zawiera śladowe ilości treści teoretycznych, które sprowadzają się do tego, że należy:
- usunąć się z linii ataku;
- zatrzymać w jednym położeniu broń i kontrolować ją;
- zastosować łamanie stawów w celu rozbrojenia przeciwnika;
- kontrolować przeciwnika po rozbrojeniu.

Atutem książki jest niewątpliwie cena, gdyż można ją obecnie kupić dosłownie za kilka złotych.
Polecam bardziej aktualne pozycje.

książek: 2045
wierzyk | 2015-03-20