Dlatego nie jemy zwierząt

Tłumaczenie: Marta Mikita
Wydawnictwo: Wydawnictwo Cień Kształtu
That's Why We Don't Eat Animals
koszka

Pierwsza książka dla dzieci, która ze szczerością i współczuciem przygląda się życiu i niedoli zwierząt na fermach przemysłowych. Barwna obsada złożona ze świnek, indyków, krów i wielu innych zwierząt przybliży młodym czytelnikom wegetarianizm i weganizm. Te ujmujące zwierzątka pokazane są zarówno w swoim naturalnym środowisku - gdy tworzą relacje, szturchają się noskami, przytulają się i...

Te ujmujące zwierzątka pokazane są zarówno w swoim naturalnym środowisku - gdy tworzą relacje, szturchają się noskami, przytulają się i oczarowują swoimi rytuałami i rodzinnym instynktem - a także w smutnych warunkach na fermach przemysłowych.

Książka pokazuje wpływ, jaki jedzenie zwierząt ma na nasze środowisko, lasy deszczowe i zagrożone gatunki, a także sugeruje, jakie kroki dzieci mogą podjąć, by dowiedzieć się więcej o wegetariańskim i wegańskim stylu życia.

Ta napisana z głębi serca praca jest kluczowym źródłem dla rodziców, którzy chcieliby porozmawiać z dziećmi na ten ważny i aktualny temat.

źródło opisu: wydawnictwo Cień Kształtu, 2013

źródło okładki: wydawnictwo Cień Kształtu

Waszka | 2013-12-03
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 2013 rok

To jedna z ciekawiej wydanych książek dla dzieci jakie miałam w ręku. Treść nawiązująca do cierpienia zwierząt hodowlanych, okraszona niezwykłymi ilustracjami, czyni tę książkę wyjątkową. Kupiłam ją w pośpiechu, obawiając się, że nie zdąże jej nabyć. Podejrzewam, że ze względu na niewielki odsetek wegetarian w naszym kraju, nakład jest niewielki i szybko ulegnie wyczerpaniu.

Nie ulega wątpliwości, że ta pozycja będzie wzbudzać kontrowersje. Chciałabym jednak uspokoić wszystkich zatroskanych o stan emocjonalny młodych czytelników. Mimo, że autorka porusza tu trudne sprawy takie jak drastyczne ograniczanie przestrzeni życiowej zwierzętom, to jednak robi to w sposób wyważony, respektując delikatną psychikę dziecka. Żadnemu, nawet najbardziej wrażliwemu maluchowi, nie grozi trauma po jej lekturze. Dla większości rodziców, którzy nie wyobrażają sobie rodzinnej kuchni bez kotleta, będzie to jednak niewygodna publikacja.

Polecam.

MONICZKA | 2017-02-19
Przeczytana: 05 lutego 2017

Ogólnie odbieram tę książkę pozytywnie za wartości jakie sobą przekazuje. Jednak nie uważam, aby była odpowiednia dla dzieci, zwłaszcza tych mniejszych. Jest niezrozumiała, dużo trzeba wyjaśniać, a w dodatku rysunki nie wydają się atrakcyjne poprzez zniekształcenia.
Cieszę się, że pojawiają się takie nowości w literaturze, które propagują empatię do zwierząt i naszej Ziemi. Doceniam.

koszka | 2013-05-21
Na półkach: 2013
Przeczytana: 21 maja 2013

Wspaniała książeczka i myślę, że nie tylko dla dzieci. Podarowałabym ją większości dorosłych w moim otoczeniu :)

| 2013-07-12
Na półkach: Dziecięca półeczka

Kontrastowo ukazane życie zwierząt na wolności oraz tych na farmach przemysłowych, które produkują kosmiczne ilości odpadów. Mowa także o lasach tropikalnych i oceanach. Morał jest prosty; niszcząc nasz dom; Ziemię - niszczymy samych siebie. Dla dzieci, dla dorosłych, dla wszystkich, uświadamianie ludzi w kwestii dbania o naszą planetę jest bardzo ważne i leży w interesie każdego z nas.

agaleszcz | 2014-11-05
Przeczytana: 20 października 2014

Jeśli ktoś chce by jego dziecko było wegetarianinem śmiało można podsunąć mu tę książeczkę. Wszystko prosto wyjaśniono, skontrastowano i pięknie zilustrowano. Ciekawe czy jest więcej tego typu książek skierowanych dla dzieci, czy jest to jedyna pozycja? Ale w sumie nie ma potrzeby by było ich więcej skoro ta jest dobra.

AngryMonkey | 2016-07-29
Na półkach: Wyzwanie 2016
Przeczytana: 28 lipca 2016

Książka niesamowita! Pokazuje smutną prawdę w niedrastyczny sposób, pokazując cechy zwierząt hodowlanych, morskich i domowych. Tłumaczy wegetarianizm, weganizm i powód, dla którego powinno się dbać o ziemię. Rysunki zapadające w pamięć.

Polecam rodzicom (i nie tylko), którzy chcą pokazać swoim dzieciom, a może i znajomym, prawdziwą twarz hodowli w sposób niedrastyczny.

Mitro | 2014-08-28

ładne ilustracje, zrozumiała dla dzieci, bez zbytecznego okrucieństwa ale też bez dziwacznych i złagodzonych wyjaśnień. Polecam dzieciom zwłaszcza.

dumbotedi | 2013-07-20

Z Milosci do Zwierzat daje 10 gwiazdek.
Swietna ksiazka dla mlodych czytelnikow.

Zania | 2017-02-25
Na półkach: Z humorem

Książka: świetna, ilustracje: przebojowe, tekst: nie do opisania...
To jest tak zwane "must have" la każego! Czy można patrzeć na te bezbronne kurczaczki, prosiaczki i kurki? Ja nie jem mięsa!

charlie | 2017-04-17
Na półkach: Dla szkrabów