Tato!

Tłumaczenie: Helena Garczyńska
Wydawnictwo: EneDueRabe
Pappa
Snoopy

Jest noc. Tomek, mały chłopiec, siedzi w swoim łóżeczku i zastanawia się, co robi jego tata w tym momencie. Rozmyśla jak to było, gdy tata był mały, co by się działo gdyby tata był teraz z nim. Na pewno byłoby wspaniale, bo tata jest strasznie fajny, odważny, jest strasznie dobry i nawet wyższy od króla, no i ma wielkie buty jak magnetofony. Może tata patrzy teraz na księżyc, jeśli tak to patrzymy na to samo”.

Wspaniała opowieść o chłopcu, który tęskni za ukochanym tatą i poprzez różne sytuacje odmalowuje go jako idealnego ojca, prawdziwego bohatera z bajki. Historia o najgłębszych marzeniach, tęsknotach i pragnieniach dziecka, z mistrzowskimi ilustracjami samego autora.

Książka, która podbiła serca Małych Czytelników i ich rodziców w wielu krajach. Została przetłumaczona, między innymi, na język angielski, francuski, hiszpański, szwedzki.
W Norwegii uznana została za najpiękniejszą książkę roku, zdobyła prestiżową nagrodę norweskiego Ministerstwa Kultury, zapoczątkowała społeczna debatę na temat roli ojca.

źródło opisu: Wydawnictwo EneDueRabe, 2008

źródło okładki: http://www.eneduerabe.eu/

hakuu | 2014-12-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 13 marca 2014

Przecudowna, przepiękna bajka o nieobecnym ojcu (duchowo nieobecnym), o samotności i przede wszystkim tęsknocie, wielkiej tęsknocie synka do swojego "naj, naj" tatusia. Wzruszające ... odżyły wspomnienia...
Mój 3-letni synek zapytał, gdy czytałem mu któregoś wieczora przed snem: "Tomek tęskni za tatusiem, prawda?". Dzieci są bardzo mądre, nierzadko są mądrzejsze od nas, dorosłych.

| 2013-08-05

Ilustracje nie w moim guście.. tata jakoś dziwnie wygląda; wielkie cielsko i mała buźka laleczki.. Tekst taki sobie, nie podoba mi się to o 'pierdzeniu pachą' i tatuaż taty. Szkoda, oj szkoda..

Robert | 2012-11-28

książeczka dla dzieci o ojcu, który jest wspaniały, tylko, że go nie ma....

Maya | 2014-03-21

Piękna opowieść o nieobecności realnej i obecności duchowej.

Przeczytana: 22 października 2013

Brakowało ciekawego zakończenia