Dlatego nie jemy zwierząt

Ruby Roth Wydawnictwo: Wydawnictwo Cień Kształtu literatura dziecięca
That's Why We Don't Eat Animals
Marta Mikita
Wydawnictwo Cień Kształtu
weganizm wegetarianizm zwierzęta prawa zwierząt natura przyjaźń literatura dziecięca
That's Why We Don't Eat Animals
literatura dziecięca
Marta Mikita

Mądra i dobra książka.

Na półkach: , , , ,

Książka: świetna, ilustracje: przebojowe, tekst: nie do opisania...
To jest tak zwane "must have" la każego! Czy można patrzeć na te bezbronne kurczaczki, prosiaczki i kurki? Ja nie jem mięsa!

Ogólnie odbieram tę książkę pozytywnie za wartości jakie sobą przekazuje. Jednak nie uważam, aby była odpowiednia dla dzieci, zwłaszcza tych mniejszych. Jest niezrozumiała, dużo trzeba wyjaśniać, a w dodatku rysunki nie wydają się atrakcyjne poprzez zniekształcenia.
Cieszę się, że pojawiają się takie nowości w literaturze, które propagują empatię do zwierząt i naszej...

Książka niesamowita! Pokazuje smutną prawdę w niedrastyczny sposób, pokazując cechy zwierząt hodowlanych, morskich i domowych. Tłumaczy wegetarianizm, weganizm i powód, dla którego powinno się dbać o ziemię. Rysunki zapadające w pamięć.

Polecam rodzicom (i nie tylko), którzy chcą pokazać swoim dzieciom, a może i znajomym, prawdziwą twarz hodowli w sposób niedrastyczny.

Jeśli ktoś chce by jego dziecko było wegetarianinem śmiało można podsunąć mu tę książeczkę. Wszystko prosto wyjaśniono, skontrastowano i pięknie zilustrowano. Ciekawe czy jest więcej tego typu książek skierowanych dla dzieci, czy jest to jedyna pozycja? Ale w sumie nie ma potrzeby by było ich więcej skoro ta jest dobra.

ładne ilustracje, zrozumiała dla dzieci, bez zbytecznego okrucieństwa ale też bez dziwacznych i złagodzonych wyjaśnień. Polecam dzieciom zwłaszcza.

To jedna z ciekawiej wydanych książek dla dzieci jakie miałam w ręku. Treść nawiązująca do cierpienia zwierząt hodowlanych, okraszona niezwykłymi ilustracjami, czyni tę książkę wyjątkową. Kupiłam ją w pośpiechu, obawiając się, że nie zdąże jej nabyć. Podejrzewam, że ze względu na niewielki odsetek wegetarian w naszym kraju, nakład jest niewielki i szybko ulegnie...

Z Milosci do Zwierzat daje 10 gwiazdek.
Swietna ksiazka dla mlodych czytelnikow.

Kontrastowo ukazane życie zwierząt na wolności oraz tych na farmach przemysłowych, które produkują kosmiczne ilości odpadów. Mowa także o lasach tropikalnych i oceanach. Morał jest prosty; niszcząc nasz dom; Ziemię - niszczymy samych siebie. Dla dzieci, dla dorosłych, dla wszystkich, uświadamianie ludzi w kwestii dbania o naszą planetę jest bardzo ważne i leży w interesie...

Wspaniała książeczka i myślę, że nie tylko dla dzieci. Podarowałabym ją większości dorosłych w moim otoczeniu :)

• 2013
  • Dla dzieci
  • Chcę w prezencie
  • Zwierzaki
  • Biblioteka
  • Literatura zagraniczna

Dodaj cytat z książki Dlatego nie jemy zwierząt