Dlatego nie jemy zwierząt

Okładka książki Dlatego nie jemy zwierząt
Ruby Roth Wydawnictwo: Wydawnictwo Cień Kształtu literatura dziecięca
2013-05-15
2013-05-15
50 min.
Marta Mikita
weganizm wegetarianizm zwierzęta prawa zwierząt natura przyjaźń literatura dziecięca

Okładka książki Zły Pan Gro Dahle, Svein Nyhus
Ocena 7,3
Zły Pan Gro Dahle, Svein Ny...
Okładka książki Był gdzieś haj taki kraj. Była gdzieś taka wieś Franciszka Themerson, Stefan Themerson
Ocena 7,5
Był gdzieś haj... Franciszka Themerso...
Okładka książki W pogoni za życiem Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Ocena 7,4
W pogoni za ży... Emilia Dziubak, Prz...

Mądra i dobra książka.

Mądra i dobra książka.

Na półkach: , , , ,

Książka: świetna, ilustracje: przebojowe, tekst: nie do opisania...
To jest tak zwane "must have" la każego! Czy można patrzeć na te bezbronne kurczaczki, prosiaczki i kurki? Ja nie jem mięsa!

Książka: świetna, ilustracje: przebojowe, tekst: nie do opisania...

Ogólnie odbieram tę książkę pozytywnie za wartości jakie sobą przekazuje. Jednak nie uważam, aby była odpowiednia dla dzieci, zwłaszcza tych mniejszych. Jest niezrozumiała, dużo trzeba wyjaśniać, a w dodatku rysunki nie wydają się atrakcyjne poprzez zniekształcenia.
Cieszę się, że pojawiają się takie nowości w literaturze, które propagują empatię do zwierząt i naszej Ziemi. Doceniam.

Książka niesamowita! Pokazuje smutną prawdę w niedrastyczny sposób, pokazując cechy zwierząt hodowlanych, morskich i domowych. Tłumaczy wegetarianizm, weganizm i powód, dla którego powinno się dbać o ziemię. Rysunki zapadające w pamięć.

Polecam rodzicom (i nie tylko), którzy chcą pokazać swoim dzieciom, a może i znajomym, prawdziwą twarz hodowli w sposób niedrastyczny.

Jeśli ktoś chce by jego dziecko było wegetarianinem śmiało można podsunąć mu tę książeczkę. Wszystko prosto wyjaśniono, skontrastowano i pięknie zilustrowano. Ciekawe czy jest więcej tego typu książek skierowanych dla dzieci, czy jest to jedyna pozycja? Ale w sumie nie ma potrzeby by było ich więcej skoro ta jest dobra.

ładne ilustracje, zrozumiała dla dzieci, bez zbytecznego okrucieństwa ale też bez dziwacznych i złagodzonych wyjaśnień. Polecam dzieciom zwłaszcza.

To jedna z ciekawiej wydanych książek dla dzieci jakie miałam w ręku. Treść nawiązująca do cierpienia zwierząt hodowlanych, okraszona niezwykłymi ilustracjami, czyni tę książkę wyjątkową. Kupiłam ją w pośpiechu, obawiając się, że nie zdąże jej nabyć. Podejrzewam, że ze względu na niewielki odsetek wegetarian w naszym kraju, nakład jest niewielki i szybko ulegnie wyczerpaniu.

Nie ulega wątpliwości, że ta pozycja będzie wzbudzać kontrowersje. Chciałabym jednak uspokoić wszystkich zatroskanych o stan emocjonalny młodych czytelników. Mimo, że autorka porusza tu trudne sprawy takie jak drastyczne ograniczanie przestrzeni życiowej zwierzętom, to jednak robi to w sposób wyważony, respektując delikatną psychikę dziecka. Żadnemu, nawet najbardziej wrażliwemu maluchowi, nie grozi trauma po jej lekturze. Dla większości rodziców, którzy nie wyobrażają sobie rodzinnej kuchni bez kotleta, będzie to jednak niewygodna publikacja.

Polecam.

Z Milosci do Zwierzat daje 10 gwiazdek.
Swietna ksiazka dla mlodych czytelnikow.

Z Milosci do Zwierzat daje 10 gwiazdek.
Swietna ksiazka dla mlodych czytelnikow.

Kontrastowo ukazane życie zwierząt na wolności oraz tych na farmach przemysłowych, które produkują kosmiczne ilości odpadów. Mowa także o lasach tropikalnych i oceanach. Morał jest prosty; niszcząc nasz dom; Ziemię - niszczymy samych siebie. Dla dzieci, dla dorosłych, dla wszystkich, uświadamianie ludzi w kwestii dbania o naszą planetę jest bardzo ważne i leży w interesie każdego z nas.

Wspaniała książeczka i myślę, że nie tylko dla dzieci. Podarowałabym ją większości dorosłych w moim otoczeniu :)

Dodaj cytat z książki Dlatego nie jemy zwierząt