978-83-932534-3-2
jusola

„Psia kupa” – tekst: Kwon Jeong-saeng; ilustracje: Jeong Seung-gak „Pan Bóg nie stworzył Ciebie bez powodu. Musiał mieć wobec Ciebie jakieś plany” Nie ma chyba człowieka, który w pewnym momencie życia nie zadałby sobie pytania: Po co żyję?; Jakie jest moje przeznaczenie? Każdy z nas zastanawia się nad sensem własnego istnienia. Odpowiedzi na powyższe pytania szukajcie w książce „Psia kupa”. Okazuje się bowiem, że nic na świecie nie dzieje się przypadkiem i każdy ma tu zadanie do wykonania. Każdy. Napisana prostym, ciepłym językiem „Psia kupa” to historia przygód małej istoty, która ma poczucie, że jest bezużyteczna i nikomu niepotrzebna. Lekarstwem na jej zmartwienia okazuje się być mniszek lekarski. To opowieść o akceptacji i poświęceniu, wzbogacona pięknymi ilustracjami. Zawarta w niej mądra filozofia skłania do rozmyślań już czwarte pokolenie. Ceniona od pierwszego wydania i nagrodzona ciągle zdobywa sympatyków na całym świecie. Na podstawie książki nakręcono także film animowany. Ksiązka ma wymiar uniwersalny. Doceniają ją historycy, którzy traktują ją jako alegorię losów uciskanych narodów. Ze względu na „głęboką wartość ekologiczną” polecają ją ekologowie. Filozofowie rozważają na jej podstawie problem istnienia i wartości. A dzieci i rodzice po prostu się w niej zakochują!

źródło opisu: Wydawnictwo Kwiaty Orientu, 2012

źródło okładki: http://www.kwiatyorientu.com/

Alicya Oss | 2014-06-04

O tym, że psi bobek nie gryzie /Psia kupa - Kwon Jeong-saeng/

Przedstawię wam bajkę, bajkę o stolcu, czyli kupie, gównie, odchodach, fekaliach, ekskrementach, łajnie, gnoju, bobku, kale, klocku, mierzwie. Nie, to żaden makabryczny żart – to książka dla dzieci. O dziwo, całkiem mądra książka. Można by powiedzieć, że Kwiaty Orientu zafundowały czytelnikom naprawdę ciekawego kwiatuszka do kolekcji, który zmusi ich do wyjścia z pewnych sztywnych ram myślenia. Dzieci w przeciwieństwie do dorosłych nie boją się granic. Nie mają też oporów w ich przekraczaniu.

Gabarytowo, zdobyta książka, ni jak nie mieściła mi się w torebce, więc taszczyłam ją pod pachą, narażając się na zdziwione spojrzenia. Inni towarzysze współniedoli autobusowej, której nie trzeba wyjaśniać tym, którzy latem podróżują tym środkiem transportu, spoglądali na moją zdobycz z pogardą. Nie dość, że KUPA wyraźnie widoczna w...

jagarkar | 2013-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Książka o kupie. Do czego służy i że nie taka straszna kupa, jak ją malują ;) Pozytywne.

Danielski | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, Różne

Nigdy bym nie pomyślał, że taka książka wpadnie mi w ręce.
Tak samo jak wcześniej ten tytuł (i podobne) gdzieś tam obijały mi się o oczy, tak też twierdziłem, że to ... co najmniej dziwny tytuł dla dzieci.

Ale! Naprawdę mi się ta historia podobała. Napisana tak... nostalgicznie. Niby o kupie, a można odnaleźć w tym... siebie - jakkolwiek to brzmi.

Swojego poglądu na kupę nie zmieniam, ale wielkie pokłony dla pisarza. Tak ładnie ugryźć ten temat i się nie usmarować - chapeau bas!
Polecam przede wszystkim sceptykom!

KiniekChoi | 2013-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2013

Świetna bajka dla dzieci, która przydałaby się nie jednemu dorosłemu w Polsce. "wszystko na świecie ma swoje znaczenie", nikt ani nic nie jest bezużyteczny :)

złodziejka | 2012-09-13
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: lipiec 2012

Miałam okazję przeczytać tę książkę "świeżo z drukarni", kiedy byłam jednym z prowadzących na półkoloniach językowych dla dzieci- podczas warsztatów o Korei. Przedstawianie takiego tematu jest samo w sobie odrobinę dziwne dla naszej kultury, ale w Korei Południowej ta książka dla dzieci zrobiła dużą furorę, ze względu na poruszany temat "czystości, ekologii i tego, że wszystko na świecie ma swoje miejsce". Pamiętam swoje dzieciństwo i książki, jakie sama wybierałam, więc mnie zaskoczyły pytania 10cio letnich podopiecznych, czy książkę można już gdzieś kupić, bo im się bardzo podoba. Sama nie byłam zachęcona do zasugerowania innym dzieciom takiego tytułu, tak samo raczej odpuściłabym sobie prezentowanie tej książki jakiemuś maluchowi z mojej rodziny. Nie mniej jednak na własne oczy przekonałam się, że "Psia kupa" ma chętnych na zakup i przeczytanie.

Ryba | 2013-02-14

dukate | 2016-07-28
Jolanta | 2016-06-03
Na półkach: Przeczytane, Childhood
Awersja do kontrowersji

Tom „Ale kupa! Co masz w pieluszce?” sytuuje się gdzieś pomiędzy grupą pierwszą a drugą. Choć z pozoru traktuje o wiadomym temacie, jego główną funkcją nie jest dostarczenie wiedzy na ten temat, ale pomoc w nauce pewnych ważnych umiejętności.