Chrupek i Miętus – wrażliwcy

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Chrupek i Miętus". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Grignotin et Mentalo
giera

Choć zdają się zupełnie różni, tworzą zgrany duet: wrażliwy Chrupek i troskliwy Miętus. Zawsze stają na wysokości zadania – choćby po to, by spojrzeć na nie z bliska i wycofać się z wdziękiem. Razem znajdą odpowiedź na każde pytanie.

Jak oswoić noc za pomocą farb?

Czy trzeba pisać wiersze, żeby być poetą?

Jak nie dać się ubrać w sałatkę owocową?

Czy można zakochać się w kawałku sera?

źródło opisu: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Basia | 2014-02-09
Przeczytana: 08 listopada 2013

Początkowo było mi trudno jednoznacznie ocenić tę bajeczkę.
Miałam dylemat. Jest to ciepła, piękna, pełna wrażliwości i ucząca przyjaźni i miłości lektura. Forma przekazu jest dość intrygująca, nowoczesna. Treść była dziwacznie podana. Oddzielnie usytuowana narracja, z całkiem innych stron dialog, który jest pokolorowany,żeby rozróżnić, kto co mówi. Rozumiem zielony kolor dla jednego bohatera (Miętus jest zielony), ale drugi powinien mieć wypowiedzi oznaczone kolorem żółtym - byłoby bardziej czytelnie, że żółty bohater wypowiada się "na żółto", ale jego teksty były "na czerwono". Hmm, może rzeczywiście z żółtym kolorem wszystko wyszłoby za smutno..., książeczka wyglądałaby monotonnie, nie cieszyłaby tak oka, nie przyciągała uwagi.

Z czasem jednak doszłam do wniosku, że za bardzo się czepiam i ta dziwaczność to jednak duża zaleta tej przeuroczej książeczki. Uogólniając - oceniam ją bardzo pozytywnie....

Ewa | 2014-05-25
Na półkach: Przeczytane, Dzieci, Tymon, Teresa, Lisa

Przyjemna lektura, ale w porownaniu do "dzikich zwierzat" malo zabawna. Smialimy sie tylko odczas czytania jednej opowiesci.

Petra | 2016-02-19
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe, 2016

Nie można odmówić tej książeczce uroku :)

Lena | 2017-12-04
Na półkach: Przeczytane, 2017