52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca

Okładka książki 52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca Jessica Brody
Okładka książki 52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca
Jessica Brody Wydawnictwo: Fabryka Słów Seria: Fabryka Sensacji kryminał, sensacja, thriller
Fabryka Sensacji
52 reasons to hate my father
Fabryka Słów
2013-07-19
2013-07-19
Joanna Kamrowska
bogactwo milionerzy celebryci

Zemsta kopciuszków

Książka, która wzbudziła we mnie różne odczucia. Z początku negatywne. Ot kolejna książka dla małolat. Dobre parę lat temu skusiła mnie do niej moja buntownicza natura i tak oto znalazła się na mojej półce.
Po kilku rozdziałach doszłam do wniosku, że w sumie nie jest tak głupia jak myślałam. Fajny pomysł na zbudowanie historii młodej Lexi. Historia zaczęła się rozwijać i w połowie można by rzec, że nawet się wyciągnęłam.
Po czym nagle boom. Historia młodej rozpieszczonej nastolatki zamieniła się w szpiegowska historię miłosną. Mam wrażenie, że ostatnie dwa rozdziały były pisane na szybko z dużą dawką ekscytacji - być może autorka chciała już dociągnąć historie do końca, na szybko i bez pomysłu😉
Mimo wszystko, wydaje mi się, że książka spodobałaby się nie jednej nastolatce.

Książka znaleziona w biblotece na ,,zwykłym'' dziale, chociaż według mnie mogłaby się spokojnie znaleźć na tym młodzieżowym. Główna bohaterka ma 18 lat i jest rozpuszczoną córką twórcy jednej z największych firm telekomunikacyjnych. Nie ma ona pojęcia o wartości pieniądza, realnym życiu oraz ilości trudu który należy włożyć w prace. Na szczęcie w jej życiu następują zmiany, które ,,zrobią z niej człowieka'' , odnowią relacje rodzinne oraz nauczą poprawnego postępowania w życiu i biznesie. Po okładce i tytule spodziewałam się kolejnej wakacyjnej powieści bez morału, ale zostałam pozytywnie zaskoczona. Książka zdecydowanie nie należy do tych głupich i nic nie wnoszących, a fabuła i język w jakim jest napisana jest zdecydowanie cudowny. Pokazuje ona również że życie w bogactwie od urodzenia nie jest takie kolorowe jak może się wydawać osobom trzecim.

Bardzo fajna książka. Ciekawa historia dziewczyny, która poprzez różne wydarzenia w swoim życiu nie tylko nabywa nowych doświadczeń czy wiedzy, ale także poznaje samą siebie i odkrywa wartości i priorytety, jakimi chce się ona kierować w życiu. Ta książka wydaje się być pozornie śmieszna, ale ja w pewnych momentach byłam skłonna uronić łzę. Relacja Lexi z jej ojcem jest niezwykle skomplikowana oraz wzruszająca i daje dużo do myślenia. Ta historia ma piękny przekaz.

Od tej lektury nie oczekiwałam zbyt wiele. Wręcz obawiałam się tego, że będę się z nią męczyć. Jakież było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że książkę przeczytałam w trzy wieczory (co przy małym dziecku jest naprawdę szybkim tempem). Czytało mi się ją lekko, czcionka bardzo przyjemna, papier również. A i sam pomysł na fabułę, choć w pewnym momencie dosyć przewidywalną, okazał się ciekawy. Rozpuszczona nastolatka i ojciec miliarder. Czy można wyciągnąć z tego coś dla siebie? Moim zdaniem tak. Książka opowiada o wartościach, jakimi główni bohaterowie kierują się w życiu, o tym jak skrywane przez lata tajemnice mogą zdominować i zaprogramować zachowania oraz działania. Ale także o przemianie, która jest możliwa w każdym wieku i u każdego z nas. Oczywiście, w książce znajdziemy sporo lukru (jak to w literaturze obyczajowej),ale na szczęście oprócz tego dostaniemy też coś oprócz tego. Podsumowując, mogę z czystym sercem polecić nie tylko dla młodzieży, ale i dla dorosłych. Pozycja pozostawia po sobie bardzo przyjemne wrażenie i być może sięgnę po inne książki tej autorki.

Kupiona wieki temu w makro w wielkim koszu za grosze w końcu doczekała się wyjazdu nad morze. Przyjemna, lekka książka na lato. Fabuła nie była tak bardzo do przewidzenia jak się spodziewałam, kilka razy byłam zaskoczona. Chociaż otwieranie zamka po obejrzeniu jednego filmiku na yt to było chyba szybkie zamykanie opowieści xd

Ej! Uwielbiam tę książkę! Dostałam ją na studiach od mojego męża. ❤️ Przypasował mu tytuł. 😂 A właśnie... Popatrzcie: był wtedy w Biedronce, po pracy i nie kupował tylko tego, po co przyszedł ale poszedł na dział z książkami i szperał, aby znaleźć coś dla mnie. 😍 i jak miałam go po tym nie poślubić? 🤷😂
Wracając do tematu..
Historia Kopciuszka opowiedziana od tyłu. ❤️ Normalnie dla mnie coś zwariowanego. Ileż się przy tym uśmiałam i nauczyłam. 😍
Polecam tę książkę wszystkim. Przyjemna odskocznia. Mamy tutaj humor, miłość, naukę.
Jeżeli nie czytaliście to szczerze polecam. Mało jest takich książek. Ba! Ja już na podobną nigdy nie trafiłam, mimo że dostałam ją 5 lat temu.

Lex jest rozpieszczoną córeczką, która ma wszystko. Pierwsze strony gazet są jej. Imprezy należą do niej. Jednak kiedy okazuje się, że w dniu 18 urodzin nie dostanie obiecanych jej przez ojca 25 milionów, które dostają wszyscy z rodziny w tym wieku ogarnia ją złość. Bez pieniędzy musi się podjąć każdej pracy z listy, którą wyznaczył jej ojciec, a do tego pilnować będzie jej ochroniarz. Jeżeli Lexie nie odpracuje listy, może pożegnać się z kasą.

Polecam! Ja jeszcze do niej wrócę. ❤️

Instagram z_ksiazka_na_sercu

Wracając do tematu..
Historia Kopciuszka opowiedziana od tyłu. ❤️...

Jestem pozytywnie zaskoczona tą książką. Myślałam, że to będzie zwykła obyczajowa powieść dla nastolatek, a dostałam opowieść z humorem. W sam raz na odstresowanie się po ciężkim tygodniu. Bardzo mi się podobało to, że w książce znajduje się morał i przesłanie. Główna bohaterka z początku egocentryczna i rozpieszczona bogaczka z wyższych sfer zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę. Patrzy na swoje życie z innej perspektywy i dzięki temu rozumiemy dlaczego postępuje tak, a nie inaczej. Język pisarki jest bardzo przyjemny, dzięki czemu powieść czyta się szybko i z zainteresowaniem.

1997

Potrzebowałem czegoś szybkiego na odprężenie się po całej tej fantasty :-) nie powiem że książka jest dobra przeciętna bym powiedziała wiele rzeczy jest opisane w sposób nieprzemyslant dużo jest niedopowiedzdn plecy bohaterowie no niczym ta ksiazka mnie nie zachwyciła no chyba że licząc to ze się ja szybko czyta i tyle plus za liczbe stron, plus za dom pogrzebowy i tyle mamy

Nie będę oszukiwać – moją uwagę przyciągnęła okładka. Zupełnie w stylu „Cosmopolitan” bądź też „Glamour”. Opis książki też jest zachęcający.

Zbliża się najszczęśliwszy moment w życiu Lex. W dniu swoich osiemnastych urodzin ma otrzymać od „kochającego tatusia” czek na 25 milionów dolarów. To jej upragniona swoboda i wolność, która należy się „z urodzenia” każdemu członkowi rodziny.
Tymczasem ojciec odracza środki z funduszu powierniczego o 52 tygodnie. Młoda celebrytka znana dotychczas z pierwszych stron gazet, kanałów informacyjnych oraz imprez dla vipów, musi poznać smak pracy.

Lexington Larrabee . Rozpuszczona nastolatka, który uważa, że wszystko się jej należy. Nie ma szacunku dla nikogo ani niczego. Liczy się tylko dobra zabawa a ewentualny skandal szybko zostanie wyciszony. Do tej pory nie poniosła żadnych konsekwencji swego zachowania. Do czasu jak się okazuje.
Lex Larrabee. Pogubiona dziewczyna u progu dorosłości. Dziewczyna, która nie zaznała rodzicielskiej miłości i ciepła domu rodzinnego. Dziecko spragnione uwagi wiecznie nieobecnego ojca. Kim jest naprawdę?

Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony. Z dużym rozbawieniem śledziłam perypetie niedojrzałej nastolatki. Z czasem jednak okazało się, jak bardzo jest samotna, mimo że otoczona wianuszkiem przyjaciółek. W miarę upływu czasu i przeczytanych stron obserwujemy przemianę Lexi. Zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem. Okazuje się też, że prawdziwych przyjaciół ma tam, gdzie się nie spodziewa.

Można by było się czepiać, że historia podobna do wielu innych. Bo w końcu było już wiele książek czy też filmów o duchowej przemianie rozkapryszonych celebrytek. Jednak dla mnie była to bardzo przyjemna odskocznia od poważniejszej literatury. Dobrze się bawiłam przy czytaniu, więc to dla mnie duży plus.

W moim przekonaniu książka skierowana jest do nastolatków. Wydaję się mi jednak, że może po nią sięgnąć czytelnik w każdym wieku. Bardzo przyjemnie się ja czyta. Napisana lekkim językiem a całość podzielona na krótkie rozdziały. Duże brawa dla grafika, który projektował okładkę. Wyróżnia się wśród wielu innych. Polecam wszystkim.

Zdecydowanie jedna z lepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku.

Zdecydowanie jedna z lepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku.

• 2015
  • 2015