Gdzie jesteś, Leno

Wydawnictwo: Replika
literatura polska, zaginięcia
Ag2S

Kiedy każda poszlaka prowadzi donikąd. Pewnego dnia Lena Pietrzak, dobrze sytuowana i pełna życiowego optymizmu studentka anglistyki, wybiera się z przyjaciółmi do popularnego poznańskiego klubu, po czym... znika bez śladu. Jej zrozpaczona matka zgłasza na komisariacie zaginięcie dziewczyny. Tropem Leny ruszają świeżo upieczeni partnerzy, Przemysław Burzyński i Michał Majewski. Prowadzone...

Kiedy każda poszlaka prowadzi donikąd.

Jej zrozpaczona matka zgłasza na komisariacie zaginięcie dziewczyny. Tropem Leny ruszają świeżo upieczeni partnerzy, Przemysław Burzyński i Michał Majewski. Prowadzone przez nich śledztwo odkryje jednak znacznie więcej, niż bliscy dziewczyny mogliby przypuszczać... Na jaw wychodzą liczne – nie tylko rodzinne – sekrety, a sprawa dodatkowo mocno komplikuje życie osobiste podkomisarza Burzyńskiego.

źródło opisu: http://www.replika.eu/

Ostatni list
Maria Ulatowska

7,29 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Perzka | 2014-03-27
Przeczytana: 24 marca 2014

Natalia, Lena, Łukasz i Krzysztof to paczka 19-letnich studentów filologii angielskiej w Poznaniu. Natalia, towarzyska, korpulentna, wesoła dziewczyna. Łukasz i Krzysiek lubili weekendowe zabawy w klubach, z kufelkiem piwa w rączce i wzrokiem skupionym na podrygujących „laskach” na parkiecie. A Lena?
Lena była szczupłą, atrakcyjną, zdolną, skrupulatną, małomówną, obojętną na komplementy, zamkniętą w sobie dziewczyną, która świata nie widziała poza swoim chłopakiem Szymonem.

Zdanym egzamin z językoznawstwa postanowili uczcić i oblać w jednym z najlepszych poznańskich klubów, „Utopii”. Jako, że miała to być tylko ich studencka impreza, Lenka udała się na nią bez swojego chłopaka. Dla rozluźnienia, towarzystwo popijało drinki i połknęło tabletki ekstazy. Lena nie lubiła tego typu imprez. Nie czuła się na nich bezpiecznie, szczególnie jeśli w pobliżu nie było Szymona. Nie lubiła, gdy obcy mężczyźni zaczepiali ją i prosili do tańca.Tymczasem dziewczynę zaczął nachodzić facet na widok...

Liczba stron: 323
''KIEDY KAŻDA POSZLAKA PROWADZI DONIKĄD''
Zapraszam na trailer książki:

---------------------------
''Gdzie jesteś,Leno'' to wspaniały kryminał.Książka pisana lekkim językiem,dlatego też przeczytałam ją w ekspresowym tempie! Powiesc jest tak naprawdę też o nas samych. Jednego dnia możemy śmiac się,rozmawiac z przyjaciółmi,a drugiego zapaśc się bez powodu pod ziemię.Od samego początku byłam bardzo,ale to bardzo ciekawa co się stało z Leną-bohaterką cichą i spokojną.Nawet nie chce wiedziec,jak czuję się matka,gdy dowiaduje się o zagięciu dziecka.Autorka w bardzo fajny sposób zakończyła książkę.Nie podała na początku przyczyny zaginięcia dziewczyny,lecz na samym końcu wszystko nam pokazuje.Joanna Opiat-Bojarska specjalnie myli tropy i zagadki,aby czytelnik za szybko sam nie rozwiązał zagadki. Według danych wyczytanych przeze mnie w Polsce,co roku odnotowuje się ok.18...

basik | 2016-04-14

"Gdzie jesteś, Leno" ma tyle pochlebnych opinii, a mnie się wcale nie podobała.
Miało być wciągające policyjne śledztwo dotyczące zaginionej dziewczyny, a było drętwe przesłuchiwanie osób powiązanych z zaginioną , które do niczego nie prowadziło.
Brak emocji, brak akcji, tylko rozmowy i poszlaki.Rozmowy też takie sztywne, trochę naiwne, a humor zamiast rozśmieszać, mnie wydawał się niepoważny i nie na miejscu.Postać podkomisarza "Burzy" też nie budziła mojej sympatii.
A zakończenie....zakończenia po prostu brak...od tego momentu powinno się zacząć śledztwo.
Dla mnie to ani kryminał, ani sensacja tylko powieść obyczajowa, bo największą uwagę autorka poświęciła osobom związanym z zaginioną a nie jej samej i jej przeżyciach.

miki24gr | 2014-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Dobrze napisany, bardzo wciągający kryminał. Opowiada o zaginięciu młodej dziewczyny i jej intensywnych poszukiwaniach. Zagadka zaginięcia zostaje rozwikłana dopiero na końcu powieści i jest zaskakująca!

witcherrie | 2015-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2015

Wspaniała książka o śledztwie w sprawie zaginięcia młodej dziewczyny- Leny Pietrzak. Zgodzę się ze stwierdzeniem na okładce, iż podkomisarz Przemysław Burza Burzyński to znakomicie wykreowana postać- rozdarta między miłością do pracy, a miłością rodzinną. Przy odnajdywaniu poszlak, odnajdywane są również sprawy rodzinne Pietrzaków, chociażby lewe interesy pana Pietrzaka, albo niepochlebne opinie o pani Pietrzakowej.
Pochłonęłam tę książkę jednym tchem, w sumie sama nie wiem dlaczego. Może to ekscytujące wrażenie, że razem z policjantami odnajdę winnego, albo sam przebieg śledztwa. Nie jestem pewna, ale jedno mogę napisać na pewno:
Gorąco polecam

Mandarynka | 2014-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 lipca 2014

Dobry kryminał. Fabuła mimo, że wydaje się na początku zwyczajna szybko wciąga i nie pozwala odłożyć książki na bok. W treści pojawiają się coraz to nowsze zagadki związane z zaginięciem Leny. Autorka pokazała również jak wygląda od drugiej strony życie detektywa, który ma za zadanie odnaleźć zaginioną oraz życie rodziców, którym zaginęła córka. Książka nie tylko pełna akcji, ale i emocji.

Gośka | 2015-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Lena Pietrzak, lat dziewiętnaście. Ładna, spokojna, dobrze sytuowana, próbująca się usamodzielnić i wyrwać spod skrzydeł matki.Jedna przyjaciółka, jeden chłopak, studenckie mieszkanie. Zaginiona.

Dorota Pietrzak. Poznańska bizneswoman, bezwzględna wobec pracowników, nadopiekuńcza wobec córki, zgrabna, przebojowa, pewna siebie. Zrozpaczona matka, której wali się cały świat i zmieniają priorytety.

Przemysław Burzyński, zwany Burzą, podkomisarz policji, doświadczony glina, znany ze swojej skuteczności. Mąż, ojciec bliźniaczek. Człowiek, który zapamiętuje się w swojej pracy, jednocześnie zaniedbując rodzinę.

Michał Majewski, młody policjant, który dostał pracę dzięki powiązaniom rodzinnym. Pewny siebie, przemądrzały, przystojny. Lubi się zabawić, jednak udowadnia niezbicie, że jest materiałem na świetnego policjanta.

Poznań.Piątkowa noc. Dyskoteka "Utopia". Lena wraz z przyjaciółmi udaje się na imprezę. Nie bawi się zbyt dobrze bez swojego chłopaka, jeden z mężczyzn pilnie ją...

aleksnadra | 2013-07-04
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Joanna Opiat- Bojarska szturmem wtargnęła w moje życie. Powieścią "Blogostan" zwróciła uwagę, "Klubem Wrednych Matek" podbiła serce, a "Gdzie jesteś Leno?" opanowała ciało, umysł, duszę i kupiła mnie bez reszty. Jest tylko kilku takich autorów, polskich i zagranicznych, których książki chcę mieć bez względu na opis, wygląd okładki, promocję czy rekomendacje. Joanna Opiat- Bojarska zapisała się na czele tej grupy.

W sobotę, w nocy, kilkanaście minut po godzinie drugiej bez śladu znika ładna, zgrabna, dobrze sytuowana, radosna studentka, Lena Pietrzak. Rodzina i przyjaciele rozpaczliwie poszukują każdej wskazówki, która pomogłaby w odszukaniu zaginionej dziewczyny. Również policja pracuje nad rozwiązaniem tej zagadkowej sprawy, bez wytchnienia i bez ustanku. Czy zdołają odnaleźć Lenę? Czy grozi jej niebezpieczeństwo? Co tak naprawdę wydarzyło się w sobotnią noc?

Joanna Opiat- Bojarska bardzo dokładnie przemyślała historię, którą chciała nam opowiedzieć. Czuć w niej dopracowanie...

kasandra_85 | 2013-06-24
Przeczytana: czerwiec 2013

19-letnia Lena Pietrzak wybiera się wraz ze znajomymi z uczelni na dyskotekę do modnego klubu w Poznaniu. Lena to dziewczyna nieśmiała, lubiąca zabawę w wąskim gronie przyjaciół. Zawsze w takich miejscach woli być w towarzystwie swojego chłopaka, bo wtedy czuje się bezpieczniej. Jednak tej piątkowej nocy bawi się bez niego. Podczas zabawy nie opuszcza jej bliska koleżanka Natalia. Razem piją drinki, rozmawiają i tańczą. Lena jest zaniepokojona obecnością jakiegoś mężczyzny, który ją obserwuje. Nie bawi się dobrze, jest wystraszona. Około godziny 2:15 Lena opuszcza towarzystwo znajomych i wychodzi z dyskoteki. Przy wejściu spotyka jeszcze siostrę Natalii, która mówi jej, że chłopak Leny ją zdradza. Nie oszczędza dziewczynie przykrych słów. Lena jest zszokowana, nie może uwierzyć, że zrobiłby jej to Szymon. Odchodzi w stronę mostu. Płacze i dzwoni do Szymona o 02:25. Mówi mu, że to koniec ich związku. O 03:30 dzwoni do Natalii i informuje ją, że zaraz rozładuje się bateria w jej...