Zdobyć donżuana

To Romance a Charming Rogue
romans historyczny
Amanda

Inne wydania

Kiedy Eleanora odkryła zdradę swego narzeczonego, wicehrabiego Wrexham, natychmiast zerwała zaręczyny. Dwa lata później czarujący hulaka wraca z długiej podróży i wprowadza chaos w uporządkowane życie kobiety, ponieważ postanawia odzyskać jej względy. Nie przypuszcza jednak, że jego dawna narzeczona bardzo się zmieniła...

źródło opisu: Amber, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Zaczęło się bardzo fajnie i naprawdę wciągnęło mnie ale potem coś zaczęło się psuć.
Spotkanie Damona i Eleonory w ogrodzie podczas balu już po owych dwóch latach jeszcze dało radę ale póżniejsze nieco infantylne zachowanie lorda Wrexhama nie zachęcało do lektury.
Postanowił on, że nie dopuści aby ukochana Eleonora wyszła za księcia Lazzare, zaś ona pragnie tego za wszelką cenę choć księcia nie kocha.
I o tym jest połowa książki.
Druga połowa przedstawia historię już po ślubie Damona i Eleonory, zresztą został on zawarty na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności (Damon i Eleonora lecieli sami balonem, wylądowali na polu i dziewczyna mogła paść ofiarą podłych plotek).
Nic szczególnego jak już wspomniałam, zaczęło się bardzo ciekawie ale niestety dalej było już tylko nudno.

Tirindeth | 2012-07-22

Eleonora, siostra Marcusa Pierce, lorda Danvers, to urodziwa, młoda dama, której ciotka usilnie próbuje znaleźć męża. Ale Eleonora nie jest potulną panną, lecz silną i pewną siebie kobietą, która pragnie zapomnieć o niepowodzeniach przeszłości i odnaleźć prawdziwą miłość. Kiedy więc na horyzoncie pojawia się obietnica zaręczyn z włoskim księciem Lazzarą, bohaterka postanawia wykorzystać rady swej przyjaciółki Fanny i uwieść arystokratę. Ale wtedy w jej życiu ponownie pojawia się dawna miłość, hrabia Wrexham, który niegdyś zranił ją okrutnie, a ona zerwała z nim zaręczyny, uznając go otwarcie za libertyna i rozpustnika. Po dwóch latach jednak dziewczyna odkrywa, że ponowne spotkanie z byłym wcale nie wyglądało tak, jak tego pragnęła, bowiem jej opanowanie uleciało w chwili, gdy tylko na nią spojrzał. A to dopiero początek problemów, jakie przyniesie ze sobą ich spotkanie...

To już moja czwarta przygoda z twórczością Nicole, której książki ukazały się w Polsce dzięki wydawnictwu...

Muniette | 2015-07-22
Na półkach: Przeczytane, Romans, 2015
Przeczytana: 22 lipca 2015

Eleanora i Wrexham kiedyś byli zakochani. On nawrócony hulaka, ona naiwna młoda panna marząca o miłości. Mieli się pobrać, ale on wszystko zniszczył i zniknął na dwa lata... Teraz wraca. Co sprowadza go z powrotem? Czy Eleanora zapomniała o dawnym narzeczonym? Czy można całkowicie odciąć się od przeszłości?

Eleanora straciła złudzenia. Jest dojrzalsza, rozsądniejsza. Pragnie słuchać rozumu zamiast serca. Książę Lazzarra wydaje się, kimś dla niej odpowiednim. Co jeśli jednak uczuć nie da się zaplanować i podporządkować woli rozumu?

Wrexham to kolejny nawrócony grzesznik, utracjusz, który boi się uczuć. Przeszłość nauczyła go, jak niebezpieczna może być miłość. Nie ma zamiaru znowu na to pozwolić, a mimo to nie potrafi być z daleko od Eleanory...

Prosty romans o równie nieskomplikowanej fabule. Jest ona, on i miłość, która musi pokonać wszelkie przeszkody. Jedyną zaskakującą rzeczą może być autor ataków na osobę księcia Lazzarry (ale tego też da się od pewnego momentu domyśleć).

Milli | 2017-10-29
Na półkach: Nicole Jordan, Przeczytane

Po ciekawym i pozytywnie nastrajającym początku książki przyszła kolej na wyraźny spadek formy. Zamiast rozbudować fabułę, pisarka namnożyła sceny erotyczne i to w najmniej oczekiwanych momentach, co wywołało wrażenie niestabilności emocjonalnej bohaterów i akcja zaczęła nużyć.
Troszkę płytko. Bez wyrazu.
To jedna z pisarek, które jakimś cudem potrafią stworzyć coś głębszego i nijakiego zarazem. Ta książka zalicza się do drugiej kategorii. Przykro mi.

Cat | 2015-06-12

Uwielbiam książki tej autorki. Świetnie opisana historia Eleonory i Damona.

Asik92 | 2012-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Damon był bardzo sympatyczny, chociaż opis książki pokazywał go jako negatywna postać. Miał kilka śmiesznych wypowiedzi, szczególnie drocząc się z Elle.

Eleanor... Znałam ja z wcześniejszych części i wydawała się taką nieco "zakręconą" siostrą Marcusa, w dodatku zabawną. Ale teraz nie czułam tego - była taka jakaś zwykła.

Akcja. Lot balonem był... niezwykły ;) Nigdy nie spodziewalabym się takiej sceny w książce. Ale nie była zła. Tego kuzyna włoskiego księcia nie typowałam na zamachowca - raczej byłam zaskoczona tym, ale autorka mogła wprowadzić nieco więcej niedomówień, jakieś nieoczekiwane wydarzenie. Ale... ;)

Hikari9024 | 2013-04-21
Przeczytana: 2013 rok