Kobiety Bożego Miłosierdzia

Wydawnictwo: Esprit
religia
Melania

Książka "Kobiety Bożego Miłosierdzia" jest próbą ukazania prawdy o największym przymiocie Boga w kontekście duchowego doświadczenia siedmiu kobiet. Nieprzypadkowo bowiem Bóg objawił Kościołowi swoją najgłębszą Tajemnicę właśnie poprzez pośrednictwo doznań i refleksji kobiet. Mają one dar głęboko intuicyjnego postrzegania rzeczywistości, dzięki któremu udaje się im ogarnąć na poziomie serca najbardziej istotne prawdy o Bogu i człowieku. Taką prawdą jest Miłość Miłosierna Boga pochylającego się nad nami w geście solidarnego i czułego, matczynego współczucia. Ten macierzyński aspekt Bożego Serca dostrzegły na przestrzeni czasu Kościoła bł. Julianna z Norwich, św. Maria Małgorzata Alacoque, św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, św. Faustyna Kowalska, Marta Robin, Adrienne von Speyer i Kunegunda Siwiec. Różni te kobiety wiele, ich pochodzenie, kontekst historyczny i kulturowy ich życia, ale łączy to co najistotniejsze - doświadczenie prawdy o Bożym Miłosierdziu i głoszenie jej. Autor niniejszej książki, karmelita bosy z Krakowa, o. Bartłomiej Józef Kucharski, pragnie ukazać łączącą te siedem kobiet nić fascynacji największą tajemnicą Boga. Czyni to w sposób prosty, wierząc, że o rzeczach najważniejszych trzeba pisać pokornie i jasno.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/36/Kobiety-Bozego-milosierdzia.html

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/36/Kobiety-Bozego-milosierdzia.html

Melania | 2013-06-09
Na półkach: Rodzinne, Przeczytane, Religia
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Książka ukazuje siedem różnych kobiet, które w niezwykły sposób przyczyniły się do szerzenia kultu miłosierdzia Bożego. Stały się nicią łączącą Boga z ludźmi. Kobiety z różnych epok, różnego stanu, w różnym wieku łączy wielka miłość do Boga i chęć ofiarowania swojego cierpienia za drugiego człowieka.

gonia | 2015-11-17