Geny władzy. Jaki typ władzy prezentujesz i czy coś w tej materii można zmienić?

Wydawnictwo: StudioEMKA
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
władza, zarządzanie, szef
poradniki
joly_fh

Ile razy wyszedłszy z biura po szczególnie frustrującym dniu zastanawiałeś, jak należało zareagować, by obronić się przed negatywnymi doświadczeniami i zmienić je w pozytywne? Być może chodziło o trudną rozmowę z apodyktycznym szefem lub z wszystkowiedzącym współpracownikiem, który spowodował, że poczułeś się niepewnie. Czy możliwe, że twoja reakcja na tego typu interakcje, wynika prawdopodobnie z dynamiki relacji, których doświadczyłeś jako dziecko? Czy możliwe, że twoja dziecięca osobowość wrosła w twoją osobowość w aspekcie związanym z władzą w pracy?
Coach menedżerski Maggie Craddock w książce Geny władzy wyjawia, jak je wykorzenić i jak skuteczniej stosować władzę, którą dysponujemy, by rozwijać swoją karierę zawodową. Wyróżnia cztery typy władzy oraz wyjaśnia, w jaki sposób możesz zdiagnozować, do którego typu należysz. Autorka przedstawia proces eliminowania kluczowych destrukcyjnych nawyków, w jakie wyposażył nas system rodzinny, i zastępowania ich nowymi zachowaniami, które będą pomocne w skutecznym współdziałaniu z innymi w środowisku zawodowym.
Z tej książki dowiesz się, jak rozpoznać swoje słabe strony, charakterystyczne dla typu władzy, który reprezentujesz, a potem na nowo uwarunkować swoje zachowania. Zyskasz wiedzę umożliwiającą zrozumienie, w jaki sposób możesz stać się bardziej skutecznym profesjonalistą oraz pomoc w sformułowaniu planu działania, koniecznego do osiągnięcia tego celu. Masz szansę pozbyć się bezproduktywnych nawyków i przejąć kontrolę nad relacjami w miejscu pracy.

źródło opisu: StudioEmka, 2013

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=486

Łukasz Chrzanowski | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Jeśli czytałeś psychologie szefa i byłeś zachwycony, to Geny Władzy powinny znaleźć się na Twojej półce. Moim zdaniem, dzieło jest mistrzostwem samym w sobie. Pisze, to z pozycji wrażliwca. Książka opisuje cztery style funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Każdy ze stylów ma swoje mocne i słabe strony i autorka opisuje, co kryje się pod danym stylem. U mnie wyszło, że jestem wrażliwcem i wszystkie problemy opisane w książce występują u mnie albo występowały. Innych profili osobowościowych nie miałem przyjemności sprawdzić, ale poleciłem Geny Władzy znajomym i mam nadzieje, że u nich też wiedza okaże się przydatna.

Chaoticreader | 2016-11-21
litpawel | 2015-07-30