Morze Niegościnne

Okładka książki Morze Niegościnne Jakub Szamałek
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Morze Niegościnne
Jakub Szamałek Wydawnictwo: Muza Cykl: Leochares (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Leochares (tom 2)
Muza
2013-05-15
2013-05-15
Inne

Starożytne CSI

11/52

Moje drugie spotkanie z Leocharesem miało odczarować pierwsze, ale nic z tego :( Ta seria po prostu nie jest dla mnie. Klimat antycznych przygód zupełnie do mnie nie trafia - zaniedbany chłop, ni to zły, ni dobry, biega po mieście prowadząc śledztwo. Dalej nic mnie tu nie wciągało, nie było w stanie przykuć mojej uwagi na dłużej. Z ulgą stwierdzam zatem, że do przeczytania została mi już tylko jedna część.

Zdecydowanie jestem fanką Szamałka we współczesnej odsłonie.

💫 Co tu się będzie działo?
Ta część, opowiada dzieje Leo po ucieczce z Aten. Rodzina próbuje osiąść w nowym miejscu, znaleźć spokój, z dala od polityki. Niestety pomimo sprzeciwu małżonki, Leochares nie umie długo trzymać się z dala od kłopotów. Szybko wchodzi w relację z Archontem, a stąd już tylko kawałek do tragedii. Przykre otrzeźwienie przychodzi za późno - kiedy już nic nie można zrobić. Jego żona i synek, muszą wziąć udział w tej politycznej grze, a Leo musi wrócić do tej brutalnej gry. Stawką jest życie rodziny.
Sam wątek kryminalny jest nawet niezły - ale mi sama archaiczna otoczka przeszkadza i nic na to nie poradzę 🤷‍♀️

Na uwagę zasługuje końcówka, która jest bardzo nieoczywista i ciekawa. Dla mnie była wisienką na tym torcie, który nie bardzo smakował - wiecie, ratuje całość - ale nie na tyle, żebym z niecierpliwością czekała na dokładkę ;)

11/52

Tym razem Leochares, który uciekł z żoną z Aten i osiedlił się na Krymie w jednej z kolonii greckich, musi rozwiązać nową zagadkę. Morderstwo na początek, potem polityka, a potem znowu morderstwa, szpiedzy.
To wszystko w kolorycie plemion, które zamieszkiwały okolice.
Trzeba lubić starożytną Grecję , tak zwyczajnie i nieco wiedzieć jak to wtedy wyglądało. Inaczej, tak sądzę, jest ciężkie do przeczytania.
W tej książce autor nieco wyjaśnia relacje damsko-damskie. W ówczesnej greckiej rzeczywistości.
Należy pamiętać, że w antycznej Helladzie kobiety przebywały w domu. I nie mogły wychodzić tak sobie.
Książka dla tych co lubią starożytność. Tak sądzę.

To wszystko w kolorycie plemion, które zamieszkiwały okolice.

I kolejny tom zleciał. Mam wrażenie, że autor się wyrobił literacko. Zwiększyła się też załyłość z głównym bohaterem i tak poszło.
Świetnie się czyta choć akcja przeniosła się z cywilizowanych Aten, nad dziekie Morze Czarne.

Niestety juz koniec :-( czekamy na nastepna ksiazke

Niestety juz koniec :-( czekamy na nastepna ksiazke

Grecki detektyw - bardziej chyba w stylu Harrego Hole niż Bonda - w drugiej części przygód. Poza Atenami zostaje zmuszony - wbrew swej woli - do rozwikłania tajemnicy morderstwa. Jest na nieswojej ziemi, wokół czają się nieprzyjaciele - jak to na wybrzeżu morza niegościnnego. Jego najbliżsi zostają zakładnikami. Jednak w kobietach tej powieści drzemie wielka siła, a także namiętności. Moim zdaniem lepsze niż 1-wsza część.

Jedynym pozytywem tej książki był niezły pomysł na umieszczenie akcji w starożytności. Zdaje mi się, że wcześniej tego nie było. Poza tym, "Morze niegościnne" to nic specjalnego. Książka nie trzymała mnie w napięciu, nie polubiłam bohaterów, nic mnie nie zaskoczyło. Autor ma przyzwoity styl czytania. Książkę czyta się szybko, ale zostaje po niej uczucie niedosytu. Nic specjalnego.

Ani lepsza, ani gorsza od części pierwszej. Można przeczytać i nic ponadto.

Ani lepsza, ani gorsza od części pierwszej. Można przeczytać i nic ponadto.

211/2016

211/2016

Starożytne czasy, brzegi morza Czarnego, zbrodnie i władza. Niestety watki kryminale są dość oczywiste i do bólu autor podsuwa wszystko na talerzu, a jeśli do tego dodać 2-3 sceny seksu robi się tak sobie po całości.

• Kryminał

Dodaj cytat z książki Morze Niegościnne