Gdziekolwiek spojrzysz

Okładka książki Gdziekolwiek spojrzysz Jakub Szamałek Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Gdziekolwiek spojrzysz
Jakub Szamałek Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Ukryta sieć (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Ukryta sieć (tom 3)
W.A.B.
2020-10-14
2020-10-14
Literatura polska nowoczesne techniologie internet sztuczna inteligencja śledztwo
Inne

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Ostateczne starcie

Link do recenzji

1036 55 40

Świetna trylogia. Część trzecia najbardziej nieprawdopodobna, lecz całość mimo wszystko godna polecenia.

Super seria, chyba nigdy nie przeczytałam tak szybko całej serii, której każda część jest na prawdę dobra. Polecam

Cała seria - rewelacja, chociaż ostatnia część chyba dla mnie najsłabsza to i tak mega wciągająca, ostatnie 100 stron nie mogłam się oderwać i czytałam do 3 w nocy. Kiedyś na pewno wrócę i jeszcze raz połknę przygody Julity :D

Dla mnie najgorsza część serii Ukryta Sieć. Miałam wrażenie, że jest to wybitnie rozwleczona książka. Brakowało mi też humoru z poprzednich części. Niby wszystko poprawnie ale... No i ten wątek romantyczny jakiś taki nie romantyczny :)

Po słabszej w moim odczuciu drugiej części miałem pewne obawy przed trzecią. Tutaj jednak bardzo miłe zaskoczenie. Trzecia część trylogii spójnie zamyka wątki, daje wytłumaczenie, a co najważniejsze nadal intryguje i zmusza do przemyśleń odnośnie technologii przyszłości, które właściwie już są z nami i w sposób niemalże niezauważalny ingerują w nasze życie, kawałek po...

Julita i Janek to duet niesamowity, trzecia część wprowadza nas w inny wymiar internetu.Czy dadzą radę z rozwiązaniem do końca sprawy??? Tego wam nie powiem ale dzieje się .Warto bo nawet wplątany wątek romantyczny jest czadowy. A teraz - CZY NA PEWNO PISZĘ TO JA CZY....KAŻDY MUSI SOBIE NA TO ODPOWIEDZIEĆ!!!! Dla laików internetu to teraz nie wiadomo czy zasłaniać kamerkę...

W obecnym zalewie rynku wydawniczego masą lepszych czy gorszych jakościowo książek, obok talentu ważne jest też znalezienie sobie niszy. Cyberprzestępczość mi osobiście nie wydaje się zbyt pociągającym tematem, jednak sposób, w jaki Jakub Szamałek go przedstawił czytelnikowi sprawił, że nie tylko całą serię czytałam z wypiekami, ale i żałuję, że nie ma więcej tomów.

Autor...

Zwieńczenie trylogii „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka przynosi oczekiwane przez czytelników rozwiązania. Zbiór trzech tomów opowieści o dzielnej dziennikarce i współczesnych technologiach przeczytać jest zaskakująco łatwo. Łatwo również o podział na dobro i zło. W tych kategoriach Autor nie pokusił się o żadne światłocienie, a wszystko wyposażył w amerykański sen o jasnej...

„Gdziekolwiek spojrzysz" to finałowa odsłona przygód duetu Julity Wójcickiej i Janka Trana zawartych w trylogii „Ukryta sieć" Jakuba Szamałka. W końcu poznamy tożsamość, historię i motywację tajemniczego Extraterrestria1. Wszystkie karty zostaną odkryte, wątki zamknięte, zaś romantyczne napięcie między głównymi bohaterami znajdzie swoje ujście.

W okolicach Lubina dochodzi...

Poprzednie części pochłaniałam z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem, z tą już tak nie było i mam wrażenie, że to wina tematyki. Po prostu w poprzednich tomach elektryzowała mnie bardziej. Tutaj rzecz dotyczy sztucznej inteligencji i to jest niby ciekawe, ale według mnie autor umiejscowił ten temat w nieciekawym kontekście. W zasadzie nie za bardzo wiem nadal, po...

1 688
  • 2021