Wzgórza krzyku

Wydawnictwo: Świat Literacki
Izrael, Żydzi
literatura faktu
Jaga

Książka ta to niezwykłe połączenie obserwacji świetnego dziennikarza i wieloletniego komentatora konfliktu bliskowschodniego z bardzo osobistym spojrzeniem pisarza, autora powieści " Grupy na wolnym powietrzu". Zebrane w tej książce reportaże i rozmowy ukazywały się w ostatnich latach w " Gazecie Wyborczej" i tygodniku " Wprost", relacjonując nadzieje towarzyszące utworzeniu Autonomi Palestyńskiej oraz ich załamanie, gdy w Izraelu zaczeły wybuchać "żywe bomby", a żydowski przeciwnik procesu pokojowego zamordował premiera Icchaka Rabina.

alterego | 2018-05-08
mmaarrttaa | 2018-04-11