biznes, finanse
angees

Prezentowana publikacja została poświęcona zagadnieniom rynku finansowego. Składa się ona z jedenastu obszernych rozdziałów. Trzy początkowe rozdziały przedstawiają funkcjonowanie i organizację, ryzyko oraz tendencje zmian na rynku finansowym. W rozdziale czwartym przybliżono zasady funkcjonowania oraz instrumenty rynku pieniężnego. Rozdział piąty porusza zagadnienia transakcji i instrumentów rynku walutowego. Omówienie bankowego rynku depozytowo-kredytowego znalazło się w rozdziale szóstym. Kolejne rozdziały poruszają tematykę międzybankowego rynku pieniężnego, instytucjonalizacji rynku kapitałowego, instrumentów rynku kapitałowego, rynku akcji w Polsce oraz obligacji na rynku kapitałowym.

źródło opisu: http://www.ue.katowice.pl

źródło okładki: http://www.ue.katowice.pl