Za chlebem. Latarnik

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mała Biblioteczka Książki i Wiedzy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Ewa

Dwie nowele.W "Za chlebem" autor podejmuje temat emigracji zarobkowej.Bohaterowie wyruszają do Ameryki z myślą o pracy i polepszeniu warunków życiowych.Na miejscu nie potrafią jednak przystosować się do lokalnych warunków. "Latarnik" to nowela,w której bohaterem jest emigrant polityczny, Skawiński,pracujcy na latarni morskiej na wyspie położonej niedaleko Panamy,w latach 70-tych XIX wieku.Autor zastosował retrospekcję,czyli opowiedział wydarzenia od powstania listopadowego,w którym Skawiński brał udział.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: www