Wyjątkowy depozyt

Wydawnictwo: Media Rodzina
What Came First
in vitro, kobiety, geny
Ag2S

Inteligentna, dowcipna, zaskakująca książka z in vitro w roli głównej. Trzy kobiety, trzy historie i jeden wyjątkowy depozyt... w banku nasienia. Laura - atrakcyjna, pewna siebie, lekko oziębła pani prawnik. Samotna matka z wyboru. Poruszy niebo i ziemię, żeby dać swojemu jedynakowi upragnione rodzeństwo. Vanessa – rejestratorka w gabinecie dentystycznym, tuż przed trzydziestką. Opętana...

Inteligentna, dowcipna, zaskakująca książka z in vitro w roli głównej.

Trzy kobiety, trzy historie i jeden wyjątkowy depozyt... w banku nasienia.

Vanessa – rejestratorka w gabinecie dentystycznym, tuż przed trzydziestką. Opętana myślą o ślubie i dzieciach. Jej największym problemem jest jej chłopak, który panicznie boi się zaangażować.

Wendy - zestresowana czterdziestolatka z nadwagą. Boryka się z kryzysem małżeńskim i trudnym macierzyństwem. Wciąż zastanawia się, po kim jej nadpobudliwe bliźniaki są takie nieznośne.

Gdy drogi wszystkich trzech kobiet się skrzyżują, opowieść nabierze tempa, humoru i rumieńców. Ich historie połączy jeden mężczyzna, który kilka lat wcześniej zdeponował w banku nasienia swój unikalny garnitur genów.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/678/Wyjatkowy-depozyt

allison | 2016-09-08
Przeczytana: 07 września 2016

„Wyjątkowy depozyt” Carol Show to współczesna powieść obyczajowa świetnie wpisująca się w klimat serii „Gorzka Czekolada”.
Jest w niej miejsce i na podnoszący na duchu optymizm, i na życiowe smutki, a nawet dramaty; są fragmenty wzruszające, przejmujące, ale są i takie, które wywołują na twarzy czytelnika pogodny uśmiech.
Za to właśnie cenię i lubię tę serię wydawniczą. Można przy jej książkach odpocząć, zrelaksować się, ale w wartościowy sposób.

Czym ujął mnie „Wyjątkowy depozyt”? Przede wszystkim realizmem i życiowością opisywanych problemów.
Trzy różne kobiety i ich codzienność, która w pewnym momencie musi się skrzyżować - to oś akcji, która płynie tu szybko i od razu wciąga czytelnika.
Jest jeszcze mężczyzna, którego los związał z bohaterkami, mimo iż on sam w dwóch przypadkach jeszcze o tym nie wie. Gdy odkryje, kim jest dla dotychczas nieznanych kobiet, jego życie wywróci się do góry nogami, pociągając za sobą nieodwracalne konsekwencje; zmusi do dotychczas unikanej...

bewelka86 | 2014-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

"Wyjątkowy depozyt" to książka, która porusza aktualny i dość kontrowersyjny problem współczesnych kobiet i małżeństw (tudzież par). Chodzi mianowicie o sztuczne zapłodnienie.

Autorka nie skupia się na moralnej ocenie tego problemu, lecz koncentruje na tym, jak tego typu decyzja wpływa na osoby decydujące się na taki sposób zostania rodzicami.

Książka podzielona jest na wiele rozdziałów, z których każdy koncentruje się na jednej z trzech głównych bohaterek: Laurze, Wendy i Vanessie.

Laura i Wendy to zupełnie obce dla siebie kobiety, które jednak łączy ten sam ... dawca spermy (czy jak woli Wendy "męskich soków;) ). Laura jest całkiem nieźle sytuowaną prawniczką, która samotnie wychowuje 8-letniego Iana. Wendy zaś jest mężatką i matką bliźniąt, Harrisona i Sandy.
Vanessa z kolei to aktualna dziewczyna (ciągle niedoszła narzeczona) dawcy, czy jak kto woli, Erica Fergusa.

Tożsamość Dawcy 613 (bo pod tym numerem figurował Eric w kartotece) jest tajna, jednak Laurze udaje się...

Jomi | 2013-10-27
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 26 października 2013

Książka "Wyjątkowy depozyt " mimo , że tak naprawdę porusza poważne zagadnienia napisana została lekkim językiem z dużą dawką humoru.
Akcja powieści rozgrywa się w Ameryce. Poznajemy dwie kobiety, które zdecydowały się na skorzystanie z nasienia nieznanego , tego samego dawcy, chociaż motywy ich postępowania były inne. Jedna jest singielką, druga jest mężatką. Autorka przedstawia nam także kolejną postać kobiecą - dziewczynę dawcy nasienia i jej rozterki związane z faktem , iż jej mężczyzna "posiada potomstwo". Oczywiście jest jeszcze sam Dawca 613 ze swoimi dylematami....a wszystko opisane zabawnie, więc książkę czyta się szybko i przyjemnie. Naprawdę jest z czego się pośmiać, ale pomimo nieskomplikowanej fabuły i lekkiego pióra autorki , lektura zwróciła moją uwagę na kompletne nieprzystosowanie polskiego prawa do postępu medycyny, a także do zmian społeczno-obyczajowych, jakie zaszły przez ostatnie 50 lat. Dobrze więc, że istnieją takie pozycje jak ta, które bez zbędnego...

Temat in vitro u nas na czasie.Temat,który budzi skrajne odczucia jednak w przypadku tej powieści mamy do czynienia raczej z humorem niż dramatem.
Trzy różne kobiety połączone wspólnym...wątkiem.Najpierw poznajemy każdą z nich, potem akcja nabiera tempa a losy sie przeplatają.
Jak dla mnie rewelacyjnie prowadzone dialogi;były momenty kiedy zaśmiewałam się w głos.

Biorąc pod uwagę,że książka należy do pewnej serii wydawniczej z pewnością pokuszę się o inne książki.Ponoć to beletrystyka,która uzależnia;)
Tutaj można znaleźć: http://www.mediarodzina.com.pl/seria/gorzka-czekolada

Sosenka | 2014-03-13
Przeczytana: 2014 rok

Nadszedł czas na kolejną książkę z serii "Gorzka czekolada". Przeczytałam ich już całkiem sporo i wszystkie były świetne, wręcz idealnie pasujące do nazwy cyklu:). Ostatnio mam szczęście trafiać na same świetne serie książek, jednak ta wyróżnia się na tle innych przede wszystkim tym, że powieści różnią się gatunkami. Raz jest to kryminał, innym razem powieść obyczajowa z tajemnicą w tle, dramat czy komedia. Tym razem trafiłam na pomieszanie kilku z nich.
"Wyjątkowy depozyt" to obyczajówka napisana w lekki sposób, jednocześnie mówiąca o temacie bardzo trudnym i na czasie. Jest tu trochę dramatu przełamanego ironią i humorem, a nawet sensacją. Głównych bohaterów jest troszkę więcej niż zazwyczaj, bo są to trzy kobiety i jeden mężczyzna. Laura, Vanessa i Wendy mimowolnie stają się uczestniczkami "wyścigu", w którym nagrodą jest coś bardzo ważnego.
Laura to atrakcyjna, ambitna i poukładana pani prawnik, matka chłopca która desperacko pragnie dać mu rodzeństwo. Z kolei...

Joanna | 2013-11-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013, EBOOK
Przeczytana: 05 listopada 2013

Laura to czterdziestodwuletnia prawniczka. W przeciwieństwie do kolegów po fachu jej życie zawodowe nie zabiera większości jej cennego czasu. Laura jest bowiem przede wszystkim matką swego synka Iana. To jemu poświęca każdą wolną chwilę. Całe jej życie skupia się na dziecku. Jest gotowa poświęcić wszystko, by zaspokoić każdą jego potrzebę. Obecnie są na etapie hodowli kur. Mają nauczyć Iana odpowiedzialności i dawać chwile relaksu. Tyle teoria. W praktyce to brudzące trawnik, bezmyślne stworzenia. Ian je jednak lubi więc ... Dla niego wszystko. Laura jest rozwódką. Ian to jednak nie syn jej byłego męża. Ojcem Iana został tajemniczy Dawca 613. Osiem lat temu kupiła 3 próbówki z jego spermą. Szczęśliwie udało jej się zajść w ciążę za pierwszym razem. Lekkomyślnie postanowiła pozbyć się niepotrzebnej jej wówczas reszty. Na nieszczęście po ośmiu latach jej syn zapragnął, jak niczego na świecie, rodzeństwa. Laura zrobi zatem wszystko, by spełnić marzenie synka. Musi odnaleźć Dawcę 613 i...

Bernadette | 2013-12-04

Bardzo dobra książka, spodoba się chyba każdej kobiecie. Nie jest miałka ani głupiutka, a jednocześnie można się przy niej nieźle bawić. Mimo, że temat in vitro w Polsce wzbudza wiele skrajnych emocji, tę historię czyta się lekko i z zainteresowaniem. Fabuła jest wciągająca, a dialogi wprost genialne. Każda z trzech bohaterek wzbudziła moją sympatię, a Wendy i jej dzieci zwaliły mnie z nóg. Pierwszą rozmowę Wendy z Laurą przeczytałam kilkukrotnie, bo rozbawiła mnie do łez. Poza tym muszę przyznać, że w moim przypadku książka rzuciła zupełnie nowe światło na problem "nasieniodawstwa" (który co prawda w naszych realiach prawie nie istnieje, ale jednak wiemy, że funkcjonuje w świecie). Podoba mi się to, że autorka nie jest jednostronna i nie narzuca swoich opinii. Przedstawia życie takie, jakie jest, z wszystkimi urokami i wadami.

vicky222 | 2014-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2014

Książkę znalazłam w mojej bibliotece i byłam bardzo szczęśliwa, bo dawno chciałam ją przeczytać. Streszczenie i tytuł przyciąga uwagę. In vitro w Polsce jest jeszcze daleko w tyle i ciekawie było poczytać na ten temat w opowieści trzech kobiet.

Fabuła powieści rozgrywa się jednocześnie u trzech kobiet. Czytelnik w każdym rozdziale poznaje losy innej bohaterki.
Pierwsza czterdziestoletnia Laura, samotna matka jedynaka Iana. Pragnęła dziecka, ale z uwagi na pracę nie miała czasu na mężczyznę i randki. Pomysł kupienia spermy wydawał się jej idealny.
Druga, Vanessa jest niespełna trzydziestoletnią kobietą z marzeniami o wielkim domu pełnym dzieci u boku męża. Obecnie spotyka się z Erickiem, który niekoniecznie jest zainteresowany stworzeniem rodziny.
Ostatnia Wendy, matka niesfornych bliźniąt, mężatka. Niby perfekcyjnie, jednak pod tym płaszczem kryje się nieszczęśliwa matka z mężem, którego bardziej interesuje życie w grach komputerowych niż rodzina. Wendy również skorzystała z...

Maromira | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Przyznam się szczerze, że jestem zaskoczona tą książką. Prawdopodobnie gdybym przeczytała opis z tyłu przed lekturą, w życiu bym po nią nie sięgnęła - a tak zadecydował o zakupie powieści fakt, że należy do serii "Gorzka czekolada" a tę biorę w ciemno.

Choć problemy bohaterek na pierwszy rzut oka wydają się przerysowane - a przynajmniej ja słysząc streszczenie którejś z historii, zapewne wykonałabym taktyczny odwrót. Tymczasem Carol Snow potrafiła mnie przekonać, że nie są to jedynie narzekania, a rzeczywiste problemy i zrobiła to w tak świetny sposób, że wczułam się w sytuację bohaterek i nawet im kibicowałam.

Poza tym "Wyjątkowy depozyt" wyróżnia się podejściem do tematu - na szczęście nie zrobił się z tego rzewny romans, a Carol Snow nie poszła po najmniejszej linii oporu. Wybierała nietypowe rozwiązania tam, gdzie inni skierowaliby się do wyjścia podpisanego "Happy end". Nie oceniała bohaterów, ukazała sytuacje z różnych perspektyw - choćby wątek Laury i Vanessy - i nie...

ceylonka | 2014-10-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 października 2014

Książka faktycznie zaskakuje!
Przedstawia historię trzech kobiet, które łączy jeden facet. Nie żaden bohater, super przystojniak, przebojowy biznesmen, czy troskliwy lekarz. Od taki przeciętny facet - jakich większość (a przynajmniej na jakich ja trafiam)- który od zawsze uciekał od szarej rzeczywistości i odpowiedzialności za cokolwiek i kogokolwiek. Niestety, ta rzeczywistość, a może bardziej przeszłość, go dogoniła i zderzenie z nią nie jest wcale przyjemne...
Może nie jest to jakieś wybitne arcydzieło, ale dzięki jej lekkości można się i pośmiać, i popłakać.
Spokojnie da się ją przeczytać za jednym posiedzeniem :)