Idealny rodzic nie istnieje

Wydawnictwo: Utopia
milva

Wychowanie dzieci jest banalnie proste… dopóki się ich nie ma. To prawda, o której bardzo szybko przekonuje się każdy człowiek, gdy tylko zostaje rodzicem i nagle odkrywa, że nikt go na to wcześniej nie przygotował. Pojawia się wiele wątpliwości, wiele pytań i nikt do końca nie jest pewny gdzie szukać na nie odpowiedzi. Jak sobie poradzić w tej roli? Czy istnieje idealny sposób na wychowanie...

Wychowanie dzieci jest banalnie proste… dopóki się ich nie ma.

To prawda, o której bardzo szybko przekonuje się każdy człowiek, gdy tylko zostaje rodzicem i nagle odkrywa, że nikt go na to wcześniej nie przygotował. Pojawia się wiele wątpliwości, wiele pytań i nikt do końca nie jest pewny gdzie szukać na nie odpowiedzi. Jak sobie poradzić w tej roli? Czy istnieje idealny sposób na wychowanie dziecka? Czy istnieje idealny rodzic?

Jeśli szukacie twierdzących odpowiedzi na powyższe pytania, to niestety nie znajdziecie ich w tej książce. To nie jest gotowa instrukcja obsługi, którą można zastosować do każdego dziecka, gdyż każde dziecko jest unikalne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Ma to swoje niewątpliwe zalety, z których największą jest nieustanna walka z monotonią w życiu rodzica (o czym najlepiej przekonują się rodzice dwójki dzieci, z których jedno jest spokojne niczym kwiat lotosu i oni myślą, że już wszystko mają pod kontrolą, a wtedy pojawia się drugie, które odróżnia od tornada jedynie to, że tornado nie sika na dywan).

Ta książka odpowiada jednak na jedno, znacznie ważniejsze pytanie: Czy istnieje sposób na wychowanie dziecka, w którym zarówno rodzice, jak i dzieci, czują się po prostu ze sobą dobrze? Zdecydowanie tak.

„Idealny rodzic nie istnieje” to opis mojej drogi jako rodzica, która trwa już ponad dekadę. To opis moich błędów, moich porażek oraz wielu wyciągniętych z nich wniosków, wspartych doświadczeniami tysięcy rodziców, z którymi miałem kontakt w trakcie prowadzenia bloga. Pisząc tą książkę przyświecała mi jedna idea – stworzyć książkę dla rodziców, którzy na co dzień poradników rodzicielskich nie czytają, a mimo to chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej i zrobić krok w stronę przyjemniejszego i spokojniejszego rodzicielstwa.

Jeśli spojrzałbym jeszcze głębiej, to tak naprawdę moim celem było stworzenie książki, którą przeczytałby młodszy ja, w momencie gdy zostałem rodzicem, bo wiem jak wielu błędów mógłbym uniknąć i jak o wiele spokojniejszym i szczęśliwszym rodzicem mógłbym być od samego początku.

Nie będzie dla mnie chyba większej przyjemności związanej z tą książką niż świadomość, że chociaż jednemu rodzicowi pomoże ona właśnie w takim zakresie.

źródło opisu: https://idealnyrodzicnieistnieje.pl/produkt/ksiazk...(?)

źródło okładki: https://idealnyrodzicnieistnieje.pl/produkt/ksiazk...»

KarolinaA | 2018-12-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Fantastyczna książka, którą czyta się jednym tchem. Z humorem wysokich lotów autor prostuje wszystkie zagmatwane ścieżki rodzicielstwa, pokazując, że każdy kolejny dzień jest dobrym pretekstem, żeby zacząć starać się jeszcze bardziej a jednocześnie rozgrzesza z błędów i potknięć, które zdarzają się wszystkim. W tej książce poruszone zostały tematy pomijane zazwyczaj w pozycjach tego rodzaju np. relacje pomiędzy przyszłymi rodzicami czy też zagadnienie dotyczące funkcjonowania mózgu gada ;-)
Genialna, bardzo żałuję, że taka pozycja nie pojawiła się 5 lat temu :-)

Hania | 2018-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2018

W końcu książka o rodzicielstwie, która idealnie nadaje się dla współczesnego rodzica. Brak dłużyzn, brak nudy, brak zbędnych historii i powtórzeń, czyli niema lwszystkiego co wypełniało dotychczasowe poradniki. Tutaj jest samo tzw. mięcho.

Bawią opinie, że inne książki są tańsze i mają więcej stron, bo nie dość, że człowiek traci na nie więcej czasu, to często wie z nich znacznie mniej. Cieszy, że w końcu ktoś nie uległ pokusie dopychania książki na siłę i bez pomysłu. Tutaj autor ewidentnie postawił na jakość, a nie na ilość i udało mu się to doskonale. Jest to pierwsza książka poradnikowa, do której na pewno będę stale wracała.

Michał | 2018-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Bardzo dobra książka. Napisana lekko i ciekawie (przeczytana w jeden wieczór). Autor pokazuje własne spojrzenie na kwestie wychowania, popierając je swoim doświadczeniem, jak i badaniami (nie kest zaskakujaca ale porusza kilka tematów pomijanych w innych pozycjach, pozytywnie zaskakuje również formą przekazu i redakcją).
Polecam!

Piotr | 2018-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2018

Byłem mocno sceptycznie nastawiony do tej książki, gdy żona mi ją podrzuciła, ale okazała się bardzo miłym zaskoczeniem. Pierwszy poradnik, który przeczytałem w całości. Szczególnie duży plus za formę.

Asia | 2018-12-12
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: grudzień 2018

W dużej mierze powtórzenie treści znajdujących się na blogu ale jest przyjemnie, i śmiesznie i mądrze i strasznie prawdziwie :)

Martyna | 2019-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Nie jestem fanką poradników i ten jest pierwszym, który przeczytałam. I żałuję tylko, że ta książka powstała tak późno, kiedy moje dziecko jest trochę odchowane. Jakbym ją przeczytała kilka lat temu to myślę, że kilka rzeczy zrobiłbym trochę inaczej. Moim zdaniem ta książka to obowiązkowa pozycja dla każdego rodzica i osób spodziewajacych się dzieci. Polecam!!!

Mała Kwiatkowska | 2019-01-21
Przeczytana: 09 stycznia 2019

Bardzo sympatyczna książka dla rodziców. Pierwszy poradnik "nieporadnik", który przeczytałam, i który w nienachalny i bardzo dowcipny sposób wprowadza w tajniki rodzicielstwa bliskości. Zdecydowanie polecam. Pozycja świetnie nadaje się na prezent.

Ilona | 2018-12-17
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z całym szacunkiem dla pana Kamila Nowaka ale jak dla mnie książka kompletnie nie warta swojej ceny.... 49zł plus przesyłka.. Nie dowiedziałam się z niej NIC czego nie wiedziałabym wcześniej. Czcionka jaką jest pisana- przepraszam za stwierdzenie- jak dla ślepego.. 250 stron taką czcionką to może ok 50 stron w rzeczywistości. Nafaszerowana cytatami innych ludzi i jak dla mnie mało śmiesznymi obrazkami. Jak dla mnie strata pieniędzy, więcej książek pana Kamila zdecydowanie bym nie kupiła, tą kupiłam pod wpływem ochów i achów pana Kamila oraz jego fanów i wielkiej reklamy jaką autor robi...Książki które przeczytałam o wychowaniu np "Jak mówić żeby maluchy nas słuchały" (35zł 427stron pisanych normalną czcionką!!) czy "Pozytywna dyscyplina" (49zł 407 stron) są zdecydowanie warte swojej ceny, jak już wcześniej wspomniałam pisane normalną czcionką więc nie czyta się ich w 2 godz jak książkę pana Kamila ale przedstawiają ogrom przykładów i przykładowych rozwiązań, wiele mnie nauczyły,...

panipudelkowa | 2019-01-18
Na półkach: 2019, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: styczeń 2019

Najlepszy poradnik dla rodziców małych dzieci jaki miałam okazję czytać. Choć chyba słowo poradnik jest może nad wyraz, ale zawarte w nim informacje dają do myślenia. Szkoda, że nie było go przed pojawieniem się mojego pierwszego dziecka. Byłoby z pewnością łatwiej :)

antyseba | 2019-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2019

W dużej mierze nowatorska, rewelacyjna, pisana zgrabnie, na luzie i z tzw. "jajem". Pozycja kierowana nie tylko do mężczyzn i nie tylko do rodziców. Pozwala przysłowiowo otworzyć oczy na wiele kłopotliwych aspektów związanych z rodzicielstwem, jednocześnie wiele razy przy tym śmiejąc się z serwowanych ironii i perełek życia rodzinnego. Dla każdego, który szykuje się do powiększenia rodziny lub ma już "wyrobione" zdanie o rodzicielstwie, nie posiadając przy tym potomka. Jedynym minusem jest objętość - 250 stron czcionką 16 i 20 czyta się jak standardowe 70 stron w 40 minut.