Dialog zamiast kar

Zofia Żuczkowska Wydawnictwo: MIND nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2013-05-18
2013-01-01
MIND
dziecko wychowanie rodzicielstwo
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2013-05-18
dziecko wychowanie rodzicielstwo

Książka ważna, bo i temat ważny. Ja, z pokolenia "dzieci i ryby głosu nie mają" chcę wychować pewnego siebie człowieka, bez ciskania słów "szakala" na wszystkie strony kiedy jakieś moje potrzeby nie są zaspokojone. Ta książka najpierw tłumaczy jak spojrzeć oczami drugiego człowieka i jakie są efekty różnych podejść oraz jak je rozróżnić, w kolejnym etapie pokazuje różnie...

Jak dla mnie książka dość nierówna - pierwsza część bardzo otworzyła mi oczy, druga - była drogą przez mękę.

Jak stworzyć dobrą relację z dzieckiem... trudny temat... Książka bardzo pomaga zrozumieć pewne procesy potrzeb, uczuć i dialogu. Pierwsza część dla mnie bardzo ciekawa, druga niestety dość nudna. Muszę to jeszcze przetrawić :) Mimo wszystko polecam.

Fantastyczna książka, jedna z moich top of the top jeśli chodzi o:
-tematykę psychologiczną,
-umiejętność nawiązywania dialogu i kontaktu, zarówno między dorosłym a dzieckiem jak i między dorosłymi osobami.
Książka zawiera wiele cennych uwag, które warto wcielić lub próbować wcielić na co dzień w naszą komunikację, jak również sporo przykładów dla konkretnych teorii...

Książka wyjątkowa. Książka prawdziwa. Książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic w Polsce.
„Dialog zamiast kar” autorstwa Zofii Aleksandry Żuczkowskiej opowiada o tym, jak być z dzieckiem, jak nawiązać z nim autentyczny kontakt oraz jak rozmawiać z nim o uczuciach i potrzebach. Taka rozmowa, czy też dialog, jak to określa autorka, to niezwykle ważny element każdej...

Jak narazie najlepsza książka o wychowaniu dzieci (a sporo ich było :))

Książka łącząca w sobie chyba wszystkie bliskie mi filozofie - NVC, Juula, rodzicielstwo bliskości czy też ogólnie pojętą bliskość. Wzbogacona jeszcze innymi, nowymi dla mnie technikami, a może raczej sposobami na dialog. Zachwyciła mnie w swojej prostocie i jakże życiowych przykładach. Myślę, że zajmie jedno z honorowych miejsc w mojej biblioteczce.

Książka, która wywołuje wiele przemyśleń. Autorka czerpie garściami z Rosenberga i Juula. Pisze o rodzicielstwie bliskości, porozumieniu bez przemocy. Przytacza konkretne przykłady. Nie męczy, nie moralizuje. Dzięki temu czyta się "Dialog bez kar" lekko, choć temat lekki nie jest i chyba nie da się uniknąć podczas lektury analizowania własnych relacji z dzieckiem.

Bardzo dobra książka przybliżająca tematykę NVC i prowadzenia dialogu nie tylko z dzieckiem.

@BiG_m przeczytałam Żuczkowską oraz Stein i mam całkiem odmienne zdanie. U Stein nie było nic nowego, czego nie czytałam wcześniej.
U Żuczkowskiej dostałam dużo przykładów z życia, szczerości, konkretów, ćwiczeń, teorii. Polecam więc książkę tym, którzy chcą czegoś więcej niż tylko ogólniki, bo tutaj to dostaniecie. Warto też do książki wracać, żeby jeszcze lepiej to...

• 2019
  • Wychowanie