Wymyśl coś!

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo: Zakamarki
Hitta på!
jagarkar

Szare niebo, pada deszcz. Nudzę się! Wymyśl coś! Lalko, misiu, piesku, małpko! W co się bawić? W rytmicznie powtarzających się obrazach i słowach wymyślamy, co można robić, żeby się nie nudzić. A można wiele - zbudować wieżę, upiec ciasto czy wyruszyć w świat - i to wszystko bez wychodzenia z dziecinnego pokoju. Przejrzyste kolory i formy idealne dla najmłodszych czytelników. Książeczka...

Szare niebo, pada deszcz. Nudzę się! Wymyśl coś!
Lalko, misiu, piesku, małpko! W co się bawić?

Przejrzyste kolory i formy idealne dla najmłodszych czytelników. Książeczka inspirująca do zabawy.

Szwedzkie bestsellery dla jedno-, dwulatków, które polubiło już wielu polskich maluchów.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2013

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/wymysl-cos.html

Drobinka | 2019-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2019

Dziecko mnie właśnie nią zamęcza. Na dodatek nie obywa się przy tym bez biegania po domu, wyszukiwania klocków do budowania wieży aż do chmur oraz radosnego skakania. Polecam:)

Netula_CK | 2018-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2018

Odkąd przenieśliśmy książki córy na niższą półkę, gdy nauczyła się chodzić, przeżywamy w domu prawdziwe czytelnicze seanse. Zosia nawet po kilkanaście razy dziennie przynosi nam wybrane tytuły i kładzie je na kolanach, gdzie sama też się sadowi po chwili w oczekiwaniu na lekturę. Wcześniej poznałyśmy już trzy pozostałe publikacje Anny-Clary Tidholm z tej serii i „Wymyśl coś!” także nie rozczarowało!

Tym razem autorka wzięła na warsztat temat nudy. Brzydka pogoda, deszcz za oknem i zdanie znane chyba każdemu rodzicowi: Nudzę się, wymyśl coś! Tyle że tym razem wymyślają nie rodzice, a… zabawki, najlepsi przyjaciele dziecka. Tak więc swój pomysł na walkę z nudą podaje lalka, miś, małpka czy piłka.

Tekstu, jak w każdej poprzedniej części, nie jest dużo, co w przypadku mojej córy stanowi zaletę. Zosia zdecydowanie woli, gdy obraz dominuje nad tekstem. Lubi pokazywać, gdzie jest na danej stronie lala, gdzie pies i tak dalej. Ilustracje są czytelne i miłe dla oka. W zasadzie nie ma...

| 2015-08-15

Prosty język, bardzo krótkie zdania. Podczas deszczowego dnia pewien chłopiec (każdy może wymyślić inne imię) prosi po kolei swoje zabawki o wymyślenie zabawy. Z taką wyobraźnią nuda nie straszna. ;)

yllla | 2013-08-21
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Polecam dla najmłodszych dzieci.

Zapraszam do obejrzenia książeczki i przeczytania recenzji: